bugün

affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır.

- friedrich schiller.
'Kimse sizi olduğunuz gibi kabul etmeye yanaşmayacaktır. Bunun için, doğru bildiğiniz şekilde yaşayın.'

C. Chaplin
Sadece bir insan olduğunu unutma.
(Hominem te memento).
Gözlerden uzak gönülde mekan sahibi.
Zayıflar her zaman adalet ve eşitlik isterler. Güçlülerse bunların hiçbirini takmaz.

- Aristoteles.
Söndüğünden emin olmadığınız hiçbir yangını eşelemeyin.
arkana baktıkça önündeki engellere takılmaya devam edeceksin.
"Başkalarının zavallılığına bakıp kendi haline şükredenlerden tiksiniyorum.."
Uzun yıllardır hiç bu kadar ince bir çizgi üzerinde yürümemiştim, dikkatsiz bir adım depresyon denizinde boğulmama diğer bir dikkatsiz adım ise şu an olduğum gibi huzur ve mutluluk yağmuru altında sırılsıklam olmama sebep olacak.

Bu dünyada beni hiç yalnız bırakmayan o engellenemez şansımın desteğiyle dikkatsiz bir adım değilde doğru olan adımı atmak istiyorum.

Peki doğru olan ne? Her zaman huzur ve mutluluk mu? Belkide hüzün ve keder denizinin derinliklerinde sakladığı o bilinmezliktir. Belkide sadece çizgiye basmaya devam edip düşmemektir?

Belkide kavramlarda kaybolmaktansa burada doğan güneşin dünyanın diğer yarısında batmakta olduğunu hatırlayıp yola devam etmektir.
hayat güçsüzlüğü affetmez.

- adolf hitler.
Hiçbir şey bitmez, her şey değişir.
"Hiç gerçekleşmesinin imkansız olduğunu düşündüğün bir hayalin olmamışsa, henüz gerçek bir hayal düşleyebilmiş değilsin demektir."
Büyük iskender

“Denemeyi bilene imkansız yoktur.”
Büyük iskender

Ne anlarsanız artık, hayal kurun ve mücadele edin demiş ve bu adam dünyanın %70inden fazlasını feth etmiş.
artık iyi olanların değil, iyi oynayanların dünyası burası.

- william shakespeare.
en zalim hayvan insandır.

- friedrich wilhelm nietzsche.
insan uyumazken de rüya görebilirmiş kalbinde...
Tabi paramparçaysa kelimeleri.
yanlış anlaşılma ihtimalinin olmadığı bir şekilde konuşmak mümkün değildir. her zaman sizi yanlış anlayacak birileri olacaktır.

- karl popper.
eğer farklıysan, yalnızlığa mahkum oluyorsun.

- aldous huxley.
Dünya bizi mahveder ama aynı dünya mahvoluşumuzu, hayali değil, gerçek deneyimlerle telafi eder.
Bir sorunu Çözmenin En iyi yolu Nedenini Yok etmektir.
Martin Luther King.
En büyük felaketler içinde bile ümidini kaybetme, unutma ki ilik, sert kemiğin içinden çıkar.

Hafız Şirazi.
Sevdiğin insanları kaybetmeye alıştığın zaman, hayatı önemsemeye başlıyorsun.
Lev Tolstoy
Bir dine inanıp da o dinin emirlerini yerine getirmiyorsanız, bu; o dine pek de güvenmediğiniz anlamına geliyor.
görsel
Huzura ihtiyacım var. Beni rahatsız etmemeleri karşılığında bütün dünyayı bir kuruşa satarım.
7 asır önce, 7 beyaz güvercin bir dağın tepesine doğru süzülerek uçtular. Uçuşu izleyen 7 adamdan biri, “yedinci güvercinin kanadında siyah bir nokta gördüm” dedi. Bugün o vadideki insanlar, eskiden dağın karlı zirvesine doğru uçan yedi siyah güvercinden bahsediyorlar.

H. Cibran