bugün

O sana kapıyı gösteriyor, sen gidip hala penceresine çiçekler koyuyorsun.
Eskiden yakının olan insana şimdi yazarsam rahatsız eder miyim hissi..
Her gün birine aşık olan insanları hor görmeyin. Biri onun kalbini paramparça etmiştir, kırıkları dağıtıyordur.
Kurtkaya.
ey kalbim... ey suları usul usul yükselen deniz içimiz damar damar parcalansa da dışımız lal gibi sessiz..
Kendini beğenmiş insanlar her konudan sonra kendini kazanmış zanneder fakat aslında kaybeden ta kendisidir.
görsel
Az , çoktur.

(bkz: less is more)
Künefe yekûn.
Şikayet etmiyorum düşmekten ya da dizlerimdeki yaralardan. Sana çiçekli yollardan gelinmezdi zaten.
insana en çok acı veren şey, söyledikleriyle söylemek istedikleri arasındaki uçurumdur. evet.
insanın en ağır yükü kendisidir...
Senden o kadar nefret ediyorum ki. Benim için bütün küfürlerin tek karşılığısın.
bir insan hayatı boyunca bir başına yaşayabilir. Evet , yaşayabilir. Ama yine de ölünce üzerini örtecek birini bulması lazım , her ne kadar kendi mezarını kazabilirse de hepimiz böyleyiz.

joyce seni seviyorum.
her yürek, insan taşır ama ne acıdır ki; her insan, yürek taşıyamaz.

alıntı.
Rakıyı sek, kadını tek seveceksin ki çarpmasın.

Kadını tek sevmeye çalıştık, tabiri caizse ağzımıza sıçtı. En iyisi rakıyı sek içmek.
insanı acıtan bir kişinin dost olmayı reddetmesi değil dost olduktan sonra bunu reddetmesidir.
"anlamayacaklara anlatma sakın bilebileceğin en güzel şeyleri."...ruhunuz çürür dedi deli gerek yok-muş.
Tanrı kuşları sevdi, ağaçları yarattı. insan kuşları sevdi, kafesleri yarattı.
sizce de hayat harikulade güzel ve harikulade saçma değil mi?
görsel
Kimse sana karşı değildir, herkes kendinden yanadır. / mevlana.
her şey güzel olacak.
Biz yarış bittikten sonra da koşan atlardık.
ilerlemeniz gereken yol , aynaya doğru olan yol.
Bu yolculukta da varacağınız yer , zaten yaptığınız yol.
Gece, düşüncelerin cığlık attığı zamandır.
uyutmayan odur.