bugün

şimdi özlediğin ne varsa bir zamanlar kalbinde sızıydı kinyas, unutma.
Zira iyi de yoktur kötü de. Düşünce var eder ikisini de.
William Shakespeare-Hamlet.
Siktir edin içelim ulan. başka bişey demiyorum bu gece.
Yaslandı mor dağlara , yorulmuş gibi şu gün ;
Dağlar kan ağladılar , işte bitiyor bu gün ...
Bir vefasız yar gibi , özlenilen anında ;
Bırakıp gitti güneş , en güzel zamanında .

(bkz: Sermet Sami Uysal) Saygıyla anıyoruz ...
soğuyan bir bardak çaydır benim ömrüm.
görsel
tek başına ağlayan kadınlar. dünyanın kırık kalbi. dünyanın dip boyası gelmiş saçları. dünyanın rutubetli duvarları. sadece nakaratını hatırladığımız o eski şarkılar.
bir dahaki sefere söyle beraber ağlayalım. t.tufan
insan inandığına denktir.

bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız, aklınız bunun neden imkansız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya başlar.
ama birşeyi yapabileceleceğinize inandığınızda, gerçekten inandığınızda, aklınız yapmak üzere çözümler bulma konusunda size yardım etmek için çalışmaya başlar...

david schwartz
Sadece inanın ve çalışın birşeylerin olduğunu göreceksiniz.
görsel
iyi insanların kurallara ihtiyacı olmaz.
Abi kafanda kurbağa var.
Kendimi her zaman mutlu hissederim. Neden biliyor musunuz? Çünkü kimseden bir şey ummam. Beklentiler daima yaralar. Hayat kısadır. Öyleyse hayatınızı sevin. Mutlu olun ve gülümsemeye devam edin. Sadece kendiniz için yaşayın ve; Konuşmadan önce dinleyin, Yazmadan önce düşünün, Harcamadan önce kazanın, Dua etmeden önce bağışlayın, incitmeden önce hissedin, Nefret etmeden önce sevin, Vazgeçmeden önce çabalayın, Ölmeden önce yaşayın. Hayat budur. Onu hissedin, onu yaşayın ve ondan hoşnut olun.
William Shakespeare.
ve her şey kalemin ve silginin tanismasiyla başladı.
görsel
" Her şey çok güzel olacak " masalı yerine, " kötü şeyler de olacak, ama yanında olacağım " samimiyetini daha çok seviyorum. 

Marian Keyes
Hayatta ki en güzel şey, tüm kusurlarınızı bilmesine rağmen sizin muhteşem olduğunuzu düşünen birisinin olmasıdır.
Kimseyi küçük görme, noktada küçüktür ama cümleyi bitirir.
sabah ola hayrola
diliniz ereksiyon halindeyken
tartışmayalım lütfen!
yat zıbar uyu.
görsel
Nobody dies a virgin, life fucks us all.
Önemli olan hata yapınca da dost kalmaktır, başka türlü herkes olur.
Ey gözler, son kez bakın! Ey kollar son kez kucaklayın! Ve siz, ey dudaklar, nefes kapıları, hakka uygun bir öpüşle mühürleyin aç gözlü lümle yaptığım bu süresiz anlaşmayı! Gel acı ilaç, gel ey tatsız kılavuz! Ey umutsuz kaptan, deniz tutmuş şu yorgun tekneyi yalçın kayalara bindiriver artık! Sevgilimin şerefine!

William Shakespeare
Aşk, nefretin kardeşidir.