bugün

çayım olsa iyiydi. bunlarda geçecek. hep geçti. çay olaydı iyiydi. güzel günler bekliyor bizi. hep bekler. da çaysız olmaz.
keşke burda olsan. yanı başımda. çay olmasa da olur.
aşkımızın aritmetiği hep matematiğe giriş.
sana iki kere ikinin dört ettiğini söyleyecekler, inanma leyla.
"ben umudumu her sabah daha iyi olacak diye kalkıp, her gece daha beter yatarken kaybettim."
Balin tadindan bir hayat yasadim ama bal zehirliymis hayat basima gecti de anladim.
''Propagandayla zehirlenmedikleri sürece, kitleler asla savaş düşkünü değildir. ''

Albert Einstein...
alan olur iyi niyeti ile, geceye söz bırakmaktır. söz, bir daha kötü espri yapmayacağım.
Bütün özlemler bitmek zorunda değil.
Bazıları sadece özlenmeli.
devrime hazırlanıyorum. geçen olası bir savaş halinde kaç gün aç kalabilirim diye test ettim kendimi 2 gün sabredebildim. ertesi gün deniz' e koştum hemen çocuk ne zamandır aç. süt içine ekmek doğrayıp serptim mezarına. fakir işi, devrimci işi.
Belirsizlik tüm işkencelerin en kötüsüdür.
bir tek sözcükle gökyüzü korkunçtu,
ve onunla birlikte her şey.
Sensiz kutlar bu gece tum asiklar.
Bıkmak. Hem de yaşamakatan...
Zaman geçmiyor, Mevsimler değişmiyor gibi.
Hoşçakal yarın aynı saatde görüşmek dileğiyle..
Uyku için yeterince vakit muhakkak olacaktır. Vakit tefekkür ve ilim vaktidir. Saygı ve sevgi dolu geceniz olsun.
Ölüyorum annem bana hiç kızmıyor.
Bazen düşünüyorum sadece ,insanları anlamak için çaba sarf eden onları dinleyen ben mi çok anlaşılmazım yoksa aldığı değeri yansıtmayan insanlar mı..
Bir dünya ki haklı haksız karışmış,
Alışmıs kudurmuşa alışmış.
Oy dünya dünya yalansın dünya.
Bir zamanlar çocuklar gibi masumdum ,yaşadığım hayellerdeki küçücük bir çocuk gibi ,tıpkı sesimin içindeki bilinmez gibi işte..
sonra Bir ateş buldum söylemek gerekirse kalbimin tam ortasında.. yandım, kül oldum ve sonra.. sonrası malum işte sen estin bir rüzgar misali küllerimi savurmak için..

Neden dediklerim gibi yine buldum senin sularında kendimi,yine ve yine ıslattın beni,kalbimi yani içindeki seni..
Sabır en zor ama sonucu en güzel şeydir çoğu zaman...
silik bir karakter olarak gördüm kendimi o topluluğun içinde. sadece öğretmen sıfatımla bulunduğum o kadar sıkıcı ve hiç görünmediğim bir yerdi ki bu midemi bulandırdı.
görsel

değişmeli bu düzen
özleyenler uyumalı
terkedenler kahrolmalı geceleri.
aynı şehirde değiliz, ama aynı şiirdeyiz.
ne de olsa devir bunalım devri . herkes en kralını bir kere yaşamalı.