bugün

"O kadar çiçek arasından aşıkların bir tek papatyaya güvenmesinin bir sebebi olmalı"
(bkz: yok artık maciulis)
Sabırlıdır hayat! Kaybetmen için, zaman tanır hep sana..
[S.Balun]
Fındık birası.
Huzuru kokundan başka aradığım heryer yine beni sana yaklaştırıyor, kokunu arattırıyor geçtiğin her yerde...
bence de geldikleri gibi giderler.
Tirbuşon çakmak çivi.
Kadın kocasını daha az sevmeli fakat daha çok anlamalı, erkek karısını daha çok sevmeli fakat anlamaya çalışmamalıdır.
(oscar wilde)

iki söz bıraksam olur mu, zira şunu da bırakmadan geçemeyeceğim:

Erkekle kadın asla birlikte huzura kavuşamazlar. Ya birbirlerini yiyip bitirirler ya da daha kötüsü sıkıntıdan bunaltırlar.
(oscar wilde)*
Başlık yine tutmadı aq.
"Ahlak meclisine nezaket ile girilir. Nezaket, mümini diğerlerinden ayıran özelliklerden biridir."
Aşk gülü dikeniyle avuçlamaya benzer. Ellerin kan içinde kalır ama dikenlerin hesabını gülden soramazsın.
Her gece yenilenmenin gecesidir. Her gece ölüp yeniden doğuşunun gecesidir.
Sikeyim komünistleri..
"Ey canımın parçası sen ne vakit hain oldun?" sanırım hayatımın büyün bir kısmını özetliyor. Hah bir de şey var, "Sevgili dost, kalbimi alıp uzaklara gitmek istiyorum."
belkide doğru zaman iyi bir insanın kalbiyle zamanı durdurduğu anlardır.
Simdi bunu yapmam icin bir neden soyleyin.
(bkz: meme)
"Bu neye benziyor biliyor musunuz? Bir kadının çok istediği bir tokayı saçları karşılığında satın almasına."
Kendine kalıyor insan eninde sonunda
Sen bize iyi bak tanrim sevdalı kullarına.
kafan olmasa yakışıklı çocuksun aslında.
Gözlerinden öperim canım,en çok da burnundan. Gülme ciddi söylüyorum.

Ahmed Arif.
gözlerini kapat sus dinle sabahı bütün hayalleri bir umuda iple saralım gecekonduda umutlar izle sarayı hayat kötü konuşur ama ninni sanalım.
tek tabanca tek yürek
karşıda bir ordu hepsinde bi kürek
göğsunde iman tek bir cihet
mübarek sanki yemiş yürek.
Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin. Küçümsediğin her şey için gün gelir, önemsediğin bir bedel ödersin. Tolstoy.
(bkz: geceye bir söz bırak)

benim bırakacağım söz ise; aramaya i na na lım.