bugün

The vault (kasa büyük soygun) filmindeki repliktir.
2010 dünya kupası finalinin oynandığı gece, madrid devlet bankasında muhafaza edilen altın sikkeler çalınır.
Soygunu yapan Genç aşıklar;
ispanya - Hollanda maçını meydanda izleyen kalabalığın arasına karışır. Ama askerler peşindedir.
Daha fazla ilerleyemezler. Yakalanıp hapse gireceklerini zannederler. Ve birbirlerine şunları söyleyip öpüşürler:
+ özür dilerim...
- pişman olmak yok!

işte bu anda iniesta çıkar sahneye. Golü atar ve madrid meydanında sakince penaltıları bekleyen kalabalık, birbirleri üzerine atlar. Aşıklar, Dev ekrana tebessüm ederek bakarlar...
işte bu karambolde de onlar da kaçmayı başarırlar. swh.
işte o replik ve sahne:
https://youtu.be/Lcfto9ZC__8?si=AIKcxlI2xboIYogU
Sana uzaktan vurgundum
Sonra seni tanıdım ve beni senden kurtardın.
(bkz: one day)
https://youtu.be/wiEbPjElxxc?si=EMiNQGYCviSTufcS
https://youtu.be/sOPVQI0xBEM?si=zFgUCtSpgi8VDpms

“Bir teorim var benim. Özünde bütün erkekler birer işgalci, kadınlarda kale. Birinin amacı kendini kanıtlayıp Fatih olmak, diğerinin amacı ise kendini güvende tutup işgalcileri saf dışı etmek.”
Devrim arabaları filminde bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz gibi bir replik var idi sanırım..
insan mutluyken hayatın anlamı, sonsuzluk hakkındaki diğer nadiren ilgilenir.. insan bu soruları hayatının sonunda sormalı.. ecelimiz ne zaman bilmiyoruz, bu yüzden de acele ediyoruz.. en mutlu insanlar, bu lanetli sorularla canını hiç sıkmayanlar.. biz hayatı, onu anlamlandırmak için sorguluyoruz.. hala basit insani doğruları korumak için gizeme ihtiyaç duyuyoruz.. mutluluğun, ölümün, aşkın gizemi.. bunu düşünmek eceli bilmek gibi bir şey.. zamanını bilmek bizi ölümsüz yapmaz.. acı çekmek hayatı gri ve güvenilmez gösterir.
Sana bir şey söyleyeyim Mark. Siz insanlar, çoğunuz, evrende aptallığıyla bilinen bu göze göz, hayata hayat politikasına katılıyorsunuz . Buda'nız ve isa'nız bile oldukça farklı bir vizyona sahipti; ama hiç kimse onlarla pek ilgilenmedi, Budistler ya da Hristiyanlar bile.
"Dostlarını senden daha iyi tanıyorum. Hangileri korkaktı öğrenmek ister misin?"
"Ne tuhaf bir dünya. Bir gün ona aşık oluyorsun başka bir gün onu binlerce kez öldürmek istiyorsun."
görsel
"Bana bak Muzo! Seni şimdi burda boğarım, geri kalan cigaraların hepsini yalnız içmek zorunda kalırım. Her cigara yakışımda da "Rahmetlinin cigarasıydı" diye dertlenirim. Beni böyle filtreli dertlere gark etme, attır bi cigara!"

görsel
"hayat bazen farkında olmadan zikiyor insanı.."

celda211.
- ben sana çocuğa kefilim demiştim. bir mesele olursa benimle konuşmalısın demiştim.
sözünü tutmadın, çocuğu öldürdün. olmadı, anlaşmayı bozdun...

görsel
- çöpçü deyip geçme muazzam para alıyo bunlar baba

görsel
görsel
Ölümcül kanserin tedavisi nedir? Ölümün tedavisi yani.. Yanıt, ölümsüzlüktür. Arkanda bırakacağın bir miras yaratırsın. Hatırlanacak bir hayat yaşarsın, ölümsüz olursun. (Saw filminden)
Özgürlük 2+2=4 diyebilmektir(1984'ün filminden).
Ben neden böyleydim acaba? Değerli olanın farkına vardıkça, neden bataklığıma daha çok gömülüyordum?
Büyük aşkları bilirsin, öpüşmek yok hiçbir şey yok. Çok saf. Bu yüzden büyük. Duygular, dile getirilemeyen duygular unutulmazdır.
Ben koşarken de seni seviyorum Hüsniye.
görsel
görsel
görsel
-neden böyle üzgün görünüyorsun?
+çünkü sen bana kelimelerle konuşuyorsun. Bense sana hislerimle bakıyorum.
bugün överler, yarın önceki gün övdüklerini istismar ederler. ve ondan sonra seni, beni, her şeyi unutacaklar. her şey kibir. her şey boş. insanlık zaten aptallığa ve alçaklığa teslim edildi ve şimdi kendini tekrar edip duruyor.