bugün

Eğer çokta mutlu bi insan değilseniz, hemen hemen her gece geçtiğiniz eşiktir.

Etraf biraz sessizleşir, telefon elden bırakılır, yatağa yatılır ve düşünülür; neden bu haldeyim. Kafa hafif güzelse olmaz, lakin çakı gibiyseniz, o düşünceler silsilesi ağzınıza sıçar.

Hayatı mutlu olan, her gece gülerek kalkan, sabah günaydın diyebilen insanları bu başlıktan tenzih ediyorum.
Her gece yaşadığım, uykuların kaçışıyla doğru orantılı eşiktir. Aslında içten içe sevilen anlardır, gündüz olsun istenilmez, sonsuza kadar gece olsa hayat hep uyumaya çalışarak geçse, sessizlik, vücut rahatlığı, kafa rahatsızlığı, dinginlik ve karmaşa. işin en güzel yanı diğer herkesin uyuduğu ya da en azından sizin uyuduğunuzu düşündüğü içim rahatsız etmeyişleri.
geçtiğiniz anda çok çok rahatladığınız eşik. dünya sikime minare götüme takılıyorsunuz ondan sonra.
gece 3 sigarasıyla başlar.
hayat gözetmeni "sıkıntı" olan bir sınıfa benzer ve bu gözetmen günün her saniyesi tepenizdedir.
hayatınız boyunca ne yapıp ne edip bir şeylerle ilgileniyormuş gibi yapmanız gerekir.
yoksa gelir başınızın etini yer.

bunun adı varolmanın kaçınılmaz sıkıntısıdır.

bu gözetmen gece gelmez.
gündüzde tepenizdedir.
ama gün içinde sizi oyalayacak , tek görevi kaderinizin dışına çıkmanızı sağlayacak bir ton uğraş , iş vardır.
kendinde bu anın başlangıcına "etraf biraz sessizleşir, telefon elden bırakılır, yatağa yatılır" diye başlamanda bunun göstergesidir.
seni oyalayacak şeyler ne zaman ki gider , bu gözetmen elinde sopası
tepende biter.

o yüzden
kendinle başbaşa kalmak kadar korkunç bir şey yoktur.
Neden benim gece hayatım yok diye düşündüren başlık.
Yine geçtiğim eşik. Kendi başlığını uplayan ezik yazar oldum biraz ama buraya yazmak istedim.

Biliyorum, hepimiz mutsuzuz, hepimiz aşığız. Hepimiz soruyoruz şu soruyu; neden yaşıyoruz? Tabi buna yaşamak denirse. Hepimizin derdi çok büyük, hepimiz fight clup izledik.

Şuan en büyük derdim, bir sigara karşı bile zafer kazanamamam. Bi kaç miligram nikotin bile beni yenebiliyor. Ama sistem benden kocaman bir hayata karşı savaşmamı istiyor. Bir yandan yarın ölmek istiyorum, bir yandan sonsuza kadar yaşamak. Bir yandan çevremde kadınlar olsun istiyorum, aynı zamanda kadınlardan nefret ediyorum. Bu arada kalmışlık beni öldürüyor. Biliyorum daha büyük dertleri olan insanlar var. Dert yarrak gibidir en büyüğü kendinde sanırsın. Napiyim benimki çok damarlı.

Monotonluk insanı öldürürmüş. Tez vakitte beni öldürmek dileğiyle. Ama dur ben sonsuza kadar yaşamak istiyorum.

Bugun çok dertliyim, bana dokunmayın.
güncel Önemli Başlıklar