bugün

https://eksiup.com/p/c9438685fjuq

içim acıdı.
fotoşop* gibi gözüken maymundur.

edit: dikkatli bakınca maymunun yansıması olmadığı belli oluyor. %87,42 fotoşop...
Yapacağınız işi skeyim.evet.

Hayvanat bahçeleri kapatılsın.
Hayvanlar dogal ortamlarına salınsın.
Hayvanat bahçeleri keşke hayvanlar için sadece rehabilitasyon ve kurtarma merkezi olarak kullanılsa. Sağlığına kavuşan hayvan tekrardan doğaya salınsa ve tüm masraflar devletlerin ortak olarak topladığı bir havuzdan karşılansa. Yazık günah şu hayvanlara bir kafeste bir ömür.
En fazla Cırcır olur, muz verirler geçer. Tam maymunluk hayat.
insanların ne kadar tehlikeli bir tür olduğunu gösterir.
gaziantem cümlesini okuduktan sonra normal durum olarak görmeme vesile olan hadisedir. antepten adam çıkmaz derlerdi de inanmazdım doğruymuş..
alttan ısıtmalı olması yeterlı degılkı maymun yerden ısıtmalı taştamı yatar bununlamı övünüyorlar.rezalet.
görsel
görsel
görsel
görsel

Zülal Kalkandelen’in Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde soğuk zemin üzerinde tek başına yatan bir maymunun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak, ilgili kişilere tepki gösterdiği paylaşımı büyük tepki çekti. Hayvanseverler Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Belediyesi’ne maymunun doğal ortamına döndürülmesi çağrısında bulunurken avukat Kübra Önderoğlu, Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde hayvanlara uygulanan tecrit hakkında Gaziantep Belediyesi’ne kınama ve uyarı ihtarında bulundu.

https://www.cumhuriyet.co...a-ve-uyari-ihtari-1791476
O taşlar alttan ısıtmalı. Üç sene önce bir gitmiştim. Maymunlar taşın üstünde yatıyordu. Bende acımıştım. Ama kafeste zemin alttan ısıtmalıdır sır yazısını görünce rahatladım.
maymun değil orangutan.
hayvanat bahçesi hoş bir ortam olmasa da uygar ülkelerde doğal ortamına yakın toprak zemin ve yeşillikler arasında şu şekilde yaşatılıyor:

görsel
bizde o musalla taşının alttan ısıtmalı olduğu iddiasındaki çomarlara laf anlatıyoruz. gaziantep'te ısıtma olsa ne olur olmasa ne olur zaten hava oldukça sıcak. sorun ısı değil hayvanın keltoş bir hücreye atılması.
Antepte herşeyi görmek mümkün şaşırmıyorum o sahte dizilere bakmayın hepsi yalan. Kimse kimseye acımaz birsürü insan işsiz, borca esir, çaresiz. Bir kesim ise zevki sefa içinde lüks yaşıyor.
Bir mal çıkmış Antep sıcak alttan ısıtma olsa ne olur demir.
Alttan ısıtmalı taş kafesler kışlık. Maymunların yazlık kafesleri Afrika ormanlarının benzeri.yazın Ağaç tepelerinde tahta barakalarda yatıyorlar.
Çomarlar Gözümle gördüğüme itiraz ediyor. Allah bilir bu çomar Antep'e hiç gitmemiş.
önce "ben de taşta yattığını gördüm içim acıdı." diyen sonra "ağaç tepelerinde barakalarda yatıyorlar." diye kıvıran çok değişik canlı türlerine uygun olan yaşam koşullarına maruz kalan orangutandır.
esasen hayvanat bahçelerinde yazlık kafes kışlık kafes diye bir şey olmaz. sergilendikleri alanın arka planında kapalı bir alan daha olur.