bugün

peygamber soyundan geldiği biliiyor, inancını her gün sorgulayan biri olarak bana bile garip geldi

https://www.youtube.com/watch?v=cywl1cVsojQ
Adıyamanda ikâmet eden şeyh.
Bazı kesimler sahte şeyh olduğunu dusunuyor .
Ya bana sorarsanız adam menfaat için 7/24 camide niye dursun ki. Gider villalarda gününü gün ederdi. Kocaman medrese yapıliyodu en son şimdi bitmistir.
Amacı menfaat olsa Adamlar oraya niye para harcasın?
Feto gibi siyasettede gözü yok .
Bana hakiki şeyh gibi geliyor .
Siz bilirsiniz .
menzil cemaati lideri.
büyük şeyhimiz hırsızlığa tecavüze mala el koymaya karşı hiç bir beyanı yoktur.
fikirlerini açıklamaları gerekir diye düşünüyorum. hizmetleri ve dava ya gösterdikleri gayretleri aşikardır. ama
menzil gurubu insanları arasında anormal ihtilaf ve kopuşlar var bu konular üzerine.
hiç bir tane dini vaaz vermeyen, namaz kıldırıp kaçan şeyh(!)... maddi varlığının haddi hesabı yoktur, birkaç tane jeepi , birsürü dükkanı , tv-radyo kanalı, birsürü yurtları vardır..
"Manevi mihenk taşı" imiş.

Yahu bu memleket için ne yaptı da mihenk taşı oldu bu?

Olsa olsa harry Potter daki felsefe taşı olur dicem ama felsefe demek mantıklı olmak demek. 21. Yüzyılda bunların yaptıkları şeylerde de mantık falan yok ne yazık ki.
adıyaman menzildeki şeyhtir. bir keresinde ziyaretine gitmiştim yalnız göremedik istanbul'a gittiği için. menzil enteresan bir yer ilk söylemem gereken şey olacak olursa. türkiye'nin dört yanından insanlar geliyor buraya. sabahları yağsız, tatsız tuzsuz bir çorba ve ekmek verilir yersiniz. çesitli dükkanlar vardır, hediyelik eşyalar satan. sokakta doğru düzgün insan göremezsiniz. huzurdan çok rahatsızlık veren bir havası vardır menzilin veyahut da bana öyle geldi. şeyhe gelecek olursak yamulmuyorsam babası ve kardeşinden sonra kendisi şeyhlik makamına oturmuştur ve çocukları vasıtasıyla devam da edecek gibi. bu tarikat, tasavvuf liderliği işinin de saltanat benzeri babadan oğula geçtiğini görmekteyiz neye hikmetse.
http://www.youtube.com/watch?v=NLgltdbu0QU

bu şirk değil midir?
Bir kişiyi elestirebilmek için onunla aynı seviyede olmak lazımdır.Hakkında sağ dan soldan duyma laflar la kafa karistirmamak gerekir.isteyen gidip kendi gözüyle görüp tanisabilir.
yukarıda ses kaydı yapan yazarın, " bir beyniniz varsa ve düşünebiliyorsanız allah sizinledir " şeklinde cümlesini hayretle duymamı sağlamış olan başlık.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın ne kadar ahmakça konuşmalara sebebiyet verdiğini üzülerek görüyorum.

bilindiği gibi, Menzil cemaati silahlı bir örgüt değil. Ehli sünnet inancının dışında bir hareketleri de yok. Kimseyi zorla çağırmadıklarını da biliyorum. Türkiye nin çözüm süreci ile beceremediğini, mensuplarının ırk-dil ayrımı yapmadan, birbirlerini müslüman kardeşi olarak görerek bunu becermiş olması, başlı başına bir olay. doğudaki materyalist ve sapkın kürt milliyetçiliği karşısında, insanları hakka, doğruya ve güzele çağıran en güçlü oluşum olduğu da yine aşikar. yine uyuşturucu müptelalarının, alkoliklerin bir çoğunun bu illetten kurtulduğu istatistiksel olarak tesbit edilmiş.

daha ne olsun?
bu yönleriylele sosyal anlamda mükemmel bir fayda merkezi. kimseden zorla para istenmiyor. Menzile gelenden giriş parası, çorba parası, yatacak yer parası istendiğini duymadım.

ahlaki normları ülkenin ötesinde bir yerde olan, insanların birbirini sadece allah için sevdiği, devletle, siyasilerle işlerinin olmadığı* bir mekan menzil.

tanım: gidenlerin tövbe etmelerine vesile olan allah dostu. imtihan dünyasındaki akil kişi, rehber.
herkesin görmek istemediği, dışladığı, dünyanın en dertli insanlarıyla da uğraşmak, onlara çare olmak gibi zor bir misyonun da altından kalkabilen, dünyadaki tek kişi.
bir adam.

sanırım ben bu adamın müriti olmuştum aq.

arkadaş vasıtasıyla karşılaştığım bir abi sayesinde, önce bu adamın vekalet verdiği yaşlı bir dede çağrıldı, sonra o dede, bize ellerimizi tutup tövbe ettirdi.

hayatımın dönüm noktası olmaya aday bir gündü fakat olmadı tabiki swh
zamanın kutbudur.
o istemezse türkiye'de yaprak kımıldamaz.
tayyip erdoğan'ın da her daim arkasındadır, allah razı olsun.
keşke hepiniz onun eteğine yüz sürebilseniz de iblislikten kurtulsanız.
Brezilyalı bit mümmim yada portekiz dolaylarından bu ismin başka açıklaması olamaz.
Yüzünde nur olmayan çakma hoca.

görsel
Koyun sürüsünün başındaki çoban.
Bu başlığı açan illa ki onun düşmanıdır.
Bir Müslümana kafir diyen kendisi öyle olur.
bir Müslümana kafir diyen kişi bunu hak görüyorsa kafir olur. böyle bir mevzu yok ise bir Müslümana kafir diyene sözün vebali döner. insan bilgisi olmadığı konuda kulaktan dolma bilgilerle konuşmaz. ya araştırır ya da ilmi talep eder.
cahil cahil sallamayın.
çorbaların efendisi.
daha önceleri f.g. değilmiydi

öyle hatırlıyorum.
sonundakiler rutbesi galiba.

kd. bnb. gavs bilmem ne gibi.
yobaz çomarların yeni sahte peygamberi. bu çomarlar allah ile aralarına kul sokmaktan bıkmadılar. aklına soktuklarım.
Allah başımızdan eksik etmesin. Çok tarlasında çalıştım zengin etti beni. Bir gün çok hasta olmuştum. Bastonuyla gelip bana dokundu, birden ayaklandım, uçacak gibi oldum, sanki cennete seyehat etmiş gibiydim. Gavsımızın böyle kerametleri vardır ama buna rağmen gelip eteğini öpmeyenler cehenneme gidecektir. Gelin menzile, çorbamızdan için, sofilerle sohbet edin gerçeği göreceksiniz.
dinci şarlatan atatürk olsaydıda sallandırsaydı bunu.
Ks atıyorsa knight online adlı oyunda allah’ına söverler bunun.