bugün

Nene ilacı.
(bkz: hangimiz içmedik çılgınlar gibi)
kıvamı çok iğrenç olsa da vazgeçemiyorum.
her gün bir fırt.
Bir aralar cebimde taşıyıp, kanyak gibi kafaya dikip, elimin tersiyle ağzımı kuruladığım şuruptur.
Kurtarıcıdır...
Alev almış mideye, buz gibi frigodur...
Midenizi bir insan kabul edin onun aşık olduğu kişi...

Onu görünce huzura eriyor...
mide ağrısına ve mide bulantısına 6 saatte bir içtiğim şuruptur.
tek sorunum, içtikten sonra mentollü diş macunu tadından dolayı bi 10 dk mide bulantısı yaşıyor olmam.
bu sorunu tek ben mi yaşıyorum yoksa herkes de mi aynı durum oluşuyor bilmesem de, aynı zaman da mide koruyucu ilacı içmekteyim, bunun da etkisi büyük sanırım.

ayrıca mide bulantılarından dolayı ( ve aynı zamanda bu şurubu içmeye başlayalı) son 3 gündür hiç bir şey yiyememekteyim.
mide rahatlatan şurup denmiş fakat ben o kadar da memnun olamadım :/
hayat kurtaran şuruptur.

mide yanması bende nadir olur hemen koşup gaviscon şurup alırım sonra bir köşede bayatlayıp gider.

sanırım en çok satan ilaçlardan biri
Reflüme başlarda çok iyi gelirdi ama şimdi kovaylada içsem bi işe yaramayan şurup.
mide dostu ilaç. benim gibi soğan ve sarımsağın kokusundan bile etkileniyor, sabahlara kadar boğaza vuran yangısından uyuyamıyorsanız, bu ilaca 5 elle sarılmalısınız. içtikten sonra psikolojik olarak, midemin çevresini kireç gibi kapladığını hissediyor ve huzur doluyorum.
kıvamı ve rengi hakkında pek yorum yapmak istemiyorum * çalışırken, bi gün porter bi abi gelip benden mide ilacı istemişti, enjektöre çekip adama verdim. ilk tepkisi, boş bulunarak "erkek adamı bozar bu ilaç, gizli içeyim" oldu * bu da böyle bir anımdır.
mucize şurup. boğazıma yapışıp günlerce süründüren hapın* acısından beni kurtardığından beri ismine her rastladığımda minnetle anıyorum.
Yıllarımı verdiğim surup. Insan 3 yaşında mide kanamasi geçirirse olacağı bu. Aklım erene kadar dayamışlar bu surubu yıllarca bana.
birayla icmemeniz gereken surup.

gotunuzden işersiniz.

gerci onunda cozumu (bkz: reflor).
Benim için double action'dır.

Gerisi yalandır.

Olsa da içsem. *
Reflümde can yoldaşım,günde 2 defa rabeprazol ve 3 defa gaviscon double action ile hayata tutunmaya çalışıyorum.
O bir mide dostu, reflü düşmanı.

Benim kahramanım.
Kıvamını biraz daha koyu yapsalar şişeyi yalayarak kullanacakmışız neredeyse. Neyse ki gastriti süper bastırıyor da vazgeçilmezimiss kıymetlimisss.
Mide ekşimesi, gastrit sıkıntıları gibi durumların geçici şifacısı.
Bir zamanlar kanyak gibi cebimde taşıyıp, kafaya diktiğim arım balım peteğim idi.
Sonra ayrıldık. O yoluna, ben yoluma...
Özlemiyorum!
Mide yanması şifacısı şurup.
Bir zamanlar cepte taşıyıp, arada kanyak gibi kafaya dikmişliğim, milletin bön bön bakışlarına maruz kalmışlığım vardır.
sadece mide yangısı hissedildiğinde kullanılmalı. kireç gibi yapısı ve boğazda yanma bırakan tadı sıkça kullanılmaması gerektiğini gösterir heralde.
Antiasit yani asidi nötrleyen gastrit tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Yan etkisi bazı antibiyotiklerin emilimini azaltır. Doz aşımı olayı yoktur. Güvenle kullanılabilir.
şurubunu tek geçtiğim mucizevi mide ilacı. şişkinliğinizi alan mide çeperlerini kendine getirip sıvalayan ve yanma hissini geçiren muhteşem ve zararsız kurtarıcı.
Bugun ilk defa bir sike yaramayan suruptur. 2 kasik ictim hala agrim vardi hastaneye gittim artik. Birazdan tekrar icip yuzu suyu hurmetine bu geceyi bana atlatmasini diliyorum bu surubun.
Mucidine cennetten birkaç dönümlük araziyi garanti ettiren şurup görünümlü şifa. Midemi bulandırsan da başarını inkar edemeyiz gaviscon. Bir sen bir de kardeşin lansor sayesinde benim bu dünyada sırtım yere gelmez.
Midemin iyilik meleği. tadı naneli bence gayet iyi. Tok karna kullanılması daha uygunmuş.
Mide bulantısını geçirsin diye içmeye kalkışırken kıvamı, kokusu daha çok midemi bulandıran ilaçtır. Tabi içtikten sonra etkisi gayet başarılıdır.