bugün

Kalk siktir git kendin al çatalını bıçağını tabağını vs denilesi insan.
Onurunu gururunu namusunu satmak yerine helal kazanmaya çalışmaktır. Düşmek değildir.
inşallah dışarıda yemek yemeğe gelirsin de çayına çorbana tükürürler,parmak atarlar.
Garsonluk düşücek bir meslek değil aksine takdir edilicek herkesinde yapamayacağı bir iştir. Şahsen arkadaşım hilton'da 6 bin tl maaş ile garsonluk yapıyor.
Garsonların ne denli elzem olduğunu algılayamamış, ayrıca insanlığı tuzla buz olmuş varlığın acınası düşüklüğünün yanında, sözü bile edilmeyecek durumdur.
insanlığını, klozete düşürüp, sifonu mu çektin eyyy troll!
Helalinden, onuru ve alınteriyle çalışan her meslek çalışanına selam olsun!
Garsonluk kutsal meslektir. Biz de öğrencilik yıllarımızda yaptık. Baba parası yemedik. Üstüne de kendimize araba aldık.
genelde calisma saatleri uzun olan zor bir istir. garson, ortaya emegini koyan. helal para kazanan. onuruyla yasayan insandir.
Bende bir zamanlar garsondum.

(#36632064)
Saatlik 200 TL kazanan eskortlar da var, günlük 40 TL kazanan garsonlar da. Tercih meselesi. Garsonluğu beğenmiyorsan birde eskortluk dene derim.
adamı neden yeriyorsunuz. karaktersizliğine yakışanı beyan etmiş.
böyle insan müsveddelerinin böyle düşünceler içinde olması normal.

tartışılması gereken asıl sorun;
toplumumuz neden bu hale geldi?
tevazu, ahlak, hoşgörü nereye kayboldu?
hangi meşru meslekte olursa olsun, alnının teriyle dürüst çalışan insanlar nasıl aşağılanır hale gelebildi?

kökleri soylu, şanlı tarihe sahip Türk toplumu nasıl yozlaştı?
Bazıları bahşişle senden fazla kazanacak, belki 10 yıl sonra bir restoran sahibi olacak, sen de o restorana gidip iki tabak yemeğe 100 lira ödeyeceksin. Aşağılamaya devam et bebeğim. Mükemmel birisin evet.
Ben part-time tercümanlık yapacak kadar düştüm. Daha ne diyim..
Meslekler insanları düşürüp yükseltmez.insani degerler tasıdıgı karakter düşürüp yükseltir.Bknz baslıgı atan yazarı kim ittiyse fena düşmüş.
Daha önce neymiş ki nerden düşmüş? inşallah düşerken iniş kalkış takımları da zeval görmüştür.
meslekler insanları yüceltmez ya da küçültmez çünkü tüm mesleklerin birbirine ihtiyacı var.