bugün

"koçum buraya bir lahmacun daha getir bakiyim" tarzında konuşan, akabinde garsona ters tavırlara devam eden gavattır. ah o adam orada o işe muhtaç olmayacak, ah evine çocuğuna ekmek götürüyor olmayacak da sen gör o zaman.
Aşağışayıcı da konuşsa o da insandır. Saygı duymak lazım.
Toplum içinde Dövülmesi gereken tiptir.
Güzel bir Dayakla adam edilmesi gerekir.
Şeref yoksunu, insanlıktan nasibini almamış, empati kuramayan birisidir. Bu tür kişilerin kaale alınmaması sözlerinin fazla kafaya takılmaması gerekir.
Aşağılık bir insandır sonradan görme bir aptaldır. Kafasını duvarlara vurarak kırmak farzdır, eğitilemez toplumdan izole edilmesi gereken bi canlıdır. Tüm kötü hisselerimi yüzüne saydırabileceğim bir adet insandır.
Ay rahatladım.

Ben elimde olsa gidip kendi kahvemi yapıp içicem rahatsız etmem garsonu ama bazı ego yığınları bağırıyor garsona umarım siz de doğal seleksiyonda elenirsiniz.
Hizmet sektöründeki emekçilere kibar olmak her zaman kazandırır.
garsonun icine tukurdugu, isedigi, attirdigi yemegi yiyecek olan dallamadir.
Garson da bir insan uşağınız gibi davranamazsınız.
garsonlar kaca ayrilir.
gittiginiz mekana gore degisir.
bir durumcudeki garson mu.

eger kaliteli bir mekandaysaniz
komi
garson
sef garson
salon sefi

salonsefi servis yapmaz ama sıkıntılarla ilgilenirler.mutfakta deneyimi olur egitimlidirler ama salon sefligi yapmayi tercih ederler.altinda calisan sef garsonlar egitim alirlar sinava girerler. komilere is ogretirler.
ha siz diyelim size ayar olan bir sef garsona denk geldiniz salon sefine soyler sizi o mekandan yaka paca atip bir daha o mekana sokmama yetkisi var.
yani durumcude atar yaptiginiz bir garson gariban adamdir ezilir ama bahsettigim mekanlarda deneyin hadi sıkiyorsa.

garson degilim ama severim hepsi emekci isci arkadaslarim.
yemeğini garsonun genleri ve dna örnekleriyle yiyecek olan tiptir.
büyük ihtimalle almancıdır.
hayatınızda önemli bir noktadaysa hızlı bir şekilde oradan uzaklaştırmanız gereken bir tip. Hatta önemli bir noktada olmaksızın hayatınızda varlığı ile size bir şey katmayacak tiptir.