bugün

Missandei o nasıl meme o nasıl göt amk, khalesinin tum çekiciliği gitti.

Sansa halen soyunmadı..
Alter egom cercei lannistermis onedioya göre ailesine düşkün yazmislar bide tövbe estagfurullah.
bu sezonun 2. bölümüyle beni yaşlı teyzeler gibi bi ton ekranla konuşturdu.

tüh senin kalıbına theon oğlan.
Senaryosu oldugu gibi sizdirilan milyon dolarlik dizi. Eger bir yerlerde "bu benim teorim, benim tahminim" yazilarini gorurseniz okumayin. Ben ilk bolum icin yapilan tahminleri okuyup malesef ki pişman oldum. Hepsi tek tek cikti. Tahmincilerden, teoricilerden kosarak uzaklasin, dizi keyfiniz bozulmasin.
Yeni bölümü yayınlansa da cersie aşkımı izlesem ...ölüyorum bitiyorum sana .bu entry con sınow ve orospu kıhalesicilere girsin.
Sürpriz bozanlarının havada uçuştuğu dönemlerde kulaklarıma pamuk tıkatan dizi.
bağlayıcı bir dizidir, uyuşturucu gibi insan başladı mı duramıyor.

ben ned stark öldüğünde saatlerce sövüp sonra devam etmiştim, the young wolf robb stark da ölünce ızdırabını sikerim böyle işin diyip diziyi 2 yıl izlemedim.

sonra ne mi oldu? geri başladım.

izleyin abicim.

starklar 6 sezondur acı çekiyor, eğer 7.sezonda da bu haneyi acı çekerken görürsem sikerim, açık ve net.
--spoiler--

O arya'yla kim konuşsa tarikattan biri çıkacak da arya'yı öldürecek diye içim gidiyor. Ama öyle olursa da çıldırırım. Vaaaay beee derim. Ben severim öyle sevdiğim karakterlerin ölmesini. Daha yoğun hisler oluyor.

--spoiler--
ingiliz yazar G.r.r.Martin'in kaleme aldığı A song of ice and fire serisinin ilk kitabı.
Bir kaç saate izleyeceğim baş yapıt.
Yeni bölümü yayınlanmamış dizi. Evet.
hiç izlemedim çokta şeyimde değil.
s7e3 olaylar olaylar paint terk eserim ektedir.*
--spoiler--

görsel

--spoiler--
Platin saçlı kara kaşlı bodur ve basenli bir piremses var. Trip attığında ejderhalarını yolluyor.
nerden izlieyeceğimizi bilemediğimiz dizi.
hd ve altyazılı olarak indiriyoruz bakalım.

görsel
--spoiler--

cersei'nin 1 gol daha atıp 2-0 öne geçtiği dizi. ulan gerizekalı dany böyle tek başına kalırsın işte. "3 ijdirhim vir binim" diye ortalıklarda ahkam kesersen böyle olur. o değil de en çok olenna tyrell'e üzülüyorum. o da gider ayak jaime'ye kapağı bıraktı gitti helal olsun yaşlı kurt.

--spoiler--
Beni Nikolaj Coster Waldau hayranı yapan dizi çok karizmatik ya.
(bkz: jamie lannister).
--spoiler--

s07 e03
daenerys in kan kaybetmesiyle bana orgazm yaşatmış dizidir. ı was born to rule 7 kingdoms derken ağzının ortasına vurmak istiyorum şu kadının. eskiden yanlış bir cast seçimi olduğunu düşünüyordum ama şu anda aslında tam da bilerek seçildiğini düşünüyorum ve işini gayet iyi yapıyor. kanımca joffrey den sonra kendinden en çok nefret ettiren karakterdir. ayrıca bu sezon iyice düşüşünü izleyeceğimizi düşünüyorum. şu an ejderhalarından bir veya ikisinin öleceğinden eminim ama nasıl öleceğini merak ediyorum. tahminim birinin arbaletle diğerinin night king tarafından kuzeyde olacağını yönünde. son ejderhaya da bran ın varglanacağını düşünüyorum.
--spoiler--
Yavasligi devam eden dizi. Ya da ben daha fazla aksiyon dolu sahneler görmek istedigim için bana öyle geliyor ama bu bolum onceki iki bolumden yinede daha iyiydi.

--spoiler--
Sansa ile bran'in kavuşma sahnesinde agladim. Dizide daha once sansa ile jon'un karsilasmasinda aglamistim. Kardeş kavusmasi benim icin en duygulu şey sanirim. Ben de kardesimden birkac ay ayri kaldiktan sonra kavusunca cok duygusallasiyorum. Onlar gibi yillarca ayri kalsam kim bilir nasil olurdu. Dizinin basindan beri stark ve targaryen hanedanligi arasinda gidip geliyordum. Ama benim kalbim kuzeyde, bu bolum daha iyi anladim. Bu evrende ben tam bir kuzeyli olurdum. Arya ya bu bolumde hic yer verilmemesi uzdu. Arya, sansa, bran ve jon'un immediately bir araya gelmesini bekliyorum.

Ah be dany.. acimasiz olmaya başlasan mi artik? Muttefiklerin tek tek aliniyor elinden. Tyrell ordusuna ne olduğunu anlayamadim amk. Bu kadar hizli gecmek zorunda miydiniz? Kendi babaanneme benzettigim olenna da öldü iyi mi.. bu gidişle elinde bir sey kalmayacak be kizim. Action! Action! Devrimciligi birak ve savaş. You're a dragon. Be a dragon.

Bolumdeki tek aksiyon lekesizlerin casterly kayasina baskiniydi. Nedense bir sonraki bolum gri solucan olecek gibi hissediyorum.

Jon ve dany li sahneler cok hoşuma gitti. Ejderha camini cikaracak olmalari guzel bir gelişme.

Cersei.. bu kadinada içte ice hayranlik duyuyorum onceden beri. Intikam arzusu ve istedigini alma becerisi tanrinin bu kadina bir lutfu. O bankaciyi nasil yola getirdi oyle. Mukemmel bir zeka. Kizinin intikamini da tabiki en acimasiz sekilde alacak. Baska ne beklenir ki?

Ayrica eklemeyi unuttugum ama bana kahkaha attiran şu sahneye de değinmek istiyorum:

Missandei: andalların ve ilk insanlarin kralicesi, ejderhalarin anasi, yanmaz, dothrakilerin khaleesi'si zincirkıran daenerys firtinadoğan

Davos: bu da jon snow... kuzeydeki kral.
--spoiler--

Diger bolumu heyecanla bekliyorum.
Khaleesi westerosa gelince bir özgüven patlaması yaşamaya başlamış.
Sen burayı essos mu sandın aybalam?
Ne yamyamlar var burda.
Bak sana casterly kalesini verdiler ama tyrell'lerin highgarden'i gitti.
Daha şimdiden 3 müttefikin haşat oldu, sen hala jon snow diz çökmedi onun derdindesin.
Şimdi bu hırsla ejderhaları da salcan onları da avlayacaklar.
Insan bi dinler orda tyrion'u boşuna mı aldın yanına amk.
Siz sike sike jon ile ittifak yapacaksınız başka yolu yok.
Bir de Bu euron ne pis bir adammış yahu.
Adam iki bölümde iki donanmayı parçaladı.
Arya nerdesin sen aybalam?
khaleesi denilen karıya iyiden iyiye uyuz olunmaya başlanmış dizidir.

Havan kime güzelim?
Cersie aşkım yine dağları deliyor kevaşe khalesi ve onun aptal hayranları daha çok ağlayacaklar ...
Jon yavaaaaaşşş ciğerimi söktün.
-Khaleesi .
Cersei'nin kızı nasıl öldüyse ellaria sand'ın kızı da aynı şekilde öldü.

Olenna ninemiz joffrey'i nasıl zehirlediyse kendi de zehirlenerek öldü.

ilk 3 bölüm arasında en sevdiğim bölüm oldu.

Tam bir Queen's Justice izledik.