bugün

escobarların dördüncü kuşşaktan sol t.şşağı gibi top tepici bulup transfer etmiş takım. başarılar...

himmet ve dua ile...
kadın hormonu isimli takimdan 2 tane gol yemek sneijder e ve cogu futbolcuya yapilan ayiplar salak salak transferler.
Seneye 11i muslera strinic maicon serdar mariano imbula fernando belhanda nasri rodrigues gomis olursa iş yapabilecek takım, başka türlü kurtarmaz bu sene de şampiyon olamazsak mali anlamda daha ciddi sıkıntı yaşanır.
fernando-imbula ikilisi os yi bi anda ucurur ama bu taraftar sneijderi her zaman arayacak.
Armaya küsülür mü, küstüm kardeş. Buna rağmen gittim şort aldım. Böyle de salaşız.
dursun özbek'in içerden çökertmeye çalıştığı takım.
(bkz: Galatasaray dan gitmesi gereken futbolcular)
görsel
bir türlü anlam veremediğim şu galatasaray lisesi güruhundan sıyrılıp halka açılması, futboldan anlayanlarla bütünleşmesi gereken kulüp. ulan divan kurulunda yürüyen ölü gördüm amk.
aslında kadrosu ciddi ciddi sağlamlaşmaya başladı.

ileride gomis, arkasında belhanda, sağda feghouli, sağ bek mariano, defans da maico, yanına serdar aziz, sol bek linnes ve carole idare eder, sol açık rodrigues ve yasin.

ama gel gör ki iki tane acayip ortasaha var. ikisi de birbirinden şaşkın. inbula ve yanına da güzel bir ortasaha alınırsa bu kadro ligde efsane olur.

efsane olur olmasına da tudor'a olan güvenim neredeyse sıfır, bu ayın 20 sinde oynanacak maça bakıp notumu vericem kendisine.

beni, hatta tüm galatasaraylıları utandırmasını diliyorum ama hiç ümidim yok.
aslında 2-3 takviyeye ihtiyacı olan takimim....

kalede muslera ok

defans;
linnes
mariona
maicon
ahmet
serdar
koray
carole defansı idare eder ama tabiki carole soru işareti...

orta alan
belkide en büyük sıkıntı orada
selçuk,tolga,de jong bırakın galatasarayda; akhisarda,Gençlerbirliğinde oynayamayacak adamlar...

imbula orayi idare edebilir hatta bir tane bile ön libero alınabilir.

kanatlarda;yasin,belhanda,Rodriquez,sinan,yetersiz olabilir
belki bir kanat oyuncusu daha lazım.

forvette gomis çok iyi ama adam istediği paslari alamadığı için sahada sadece yürüyor.

belki yerli genç bir forvet alınabilir.
(bkz: Mevlüt Erdinç) i keşke biz alsaydik en azından gomise yedek olurdu..

ama ptt 1 den genç bir yerli veya siyahi forvet alınabilir.
en kötü ziraat Türkiye Kupasında oynar.
sonuçta zirrat maçındada gomis oynatılmaz ki sakatlansa neler olur.

(örneği var mesala bruma saçma bir Elazığ spor maçında sakatlandi ve aylarca oynamadi)..

neyse umarım her sey düzelir..
simdi de nasri'ye yazan kulüp. olum bu yönetim ve teknik zihniyetle 3 seneye kalmaz batar bunlar.
Acil olarak iki tane direk oynayacak orta saha oyuncusu gerekiyor. Bir tane de sağ açık gelmeli.
Bunun dışında Belhandaya bir yedek,bir sol bek, serdar azizle rotasyona girecek stoper gelirse takım şaha kalkar.
Tudor da ayrı bir soru işareti tabi ki.
Ama kırgınız.
Dursun aydın özbek olduğu sürece herhangi bir şekilde desteklemeyeceğim.
Bizi Galatasarayımızdan da soğuttunuz.
kombine param hazır.

eğer turu geçersek ve 1-2 tane daha transfer gelirse direk gidip anında alıyorum.
1. selçuk
2. yasin
3. ahmet
4. serdar

yeter artık. gidin galatasaray'dan nereye gidiyorsanız orada alın milyon eurolarınızı faydasız herifler sizi.

1. selçuk'un sahada olduğu hiçbir maçta bu takım iyi futbol oynayamaz ve iyi bir takımı yenemez.

2. yasin formayı yere attığı an bitmişti. ama hala taraftardan "şans verilsin" diyenler çıkmıştı. şimdi de "sakatım" deyip tatile çeşme'ye gitmiş. bir de ömürlük sözleşmeyle galatasaray'ı baltalamaya devam etmek istiyor.

3. ahmet çalık ne ya. bu mu galatasaray defansı. yavaşlığını, kazmalığını geçtim yılmaz vural'a yaptıklarıyla bile galatasaray'da olmayı hak etmiyor.

4. serdar çok büyük bir kazık. sakat oğlum bu adam. hiç bir zaman da içimize sinecek bir performans sergileyemecek. geçen sezon bir tane iyi maç mı oynadı ki medet umuyorsunuz.

1 çok iyi defans + 1 çok iyi sol bek + 2 çok iyi orta saha + 1 çok iyi sağ açık + 1 çok iyi sol açık = 6 çok iyi transfer yapılmalı.
Dursun özbek başından gitmediği sürece biz sevenlerini kanser etmeye devam edecek olan takımdır.
Türkiye'nin en potansiyelli ama aynı zamanda açık ara en kötü yönetilen takımı. gençliğimin katili, ömür törpüsü ama yine de vazgeçemediğim çocukluk aşkım.
Batmasını istediğim dünyanın en iğrenç itici takımı inşallah elebirler.
başarıda yanından bile gecemeyecek malların eleştirdigi takimim.

ulan siz önce penaltı dışında gol atmayi öğrenin amk..
Tam herşey yoluna girmeye başlamıştı. Drogba, sneijder, fatih terim gümbür gümbür rakiplere kök söktürürken (shalke yi yendiğimiz sene) sanki yer yüzünde milli takımı çalıştırqcak başka kimse yokmuş gibi adı lazım değil bazı şerefsizler gelip terim e teklif yapınca işler rayından çıktı. Yani rakip takımların başkanlarının bile bu işte parmağı olduğunu düşünüyorum. Adam akıllı zevk alarak izlediğim en son maç real madrid i istanbulda 3-2 yendiğimiz maç.
Bu takımı bu hale getiren ne kadar spor camiasında çalışan mafyasından temizlikçisine kadar herkesin anasını avradını sikeyim. Lan hayatımızdaki tek mutluluk galatasaraydı onuda elimizden aldınız. Leichester city i tutuyorum amk.
Bugün turu geçip üstüne bir de imbula fernando feghouili bir de sol bek gelirse tatlı işler yapabilecek kulüp, öyle bir dönüm noktası ki çok ters olaylar gelişip bok gibi bir sezon da geçirebilir, hayırlısı diyelim.
bu skoru unutturun;

görsel
bugün ister elensin ister elenmesin umrumda değil.

biz zaten uefa kupasıni almisiz
asıl hedef şampiyonlar Ligi kupası. onun için de ligde şampiyonluk.
Bu gece elenirse sezona erken havlu atacak takım.
Rüyalarıma kadar girmiş Taraftarı olduğum takım.

Rüyamda östersunds'a arenada 3-0 yenildik. Taraftar sahaya indi. Arena'da isyan çıktı resmen. Tudor istifaya sürüklendi. Selçuk inan futbolu bırakma kararı verdi. Dursun Özbek ve tüm yönetim istifa etti. Arena'da Bayram kutlandı resmen dursun Özbek istifa edince.

Sonra iki başkan adayı çıktı; Adnan Öztürk ve Ali dürüst. Ali dürüst'ün ekibinde Abdülrahim Albayrak, Haldun Üstünel falan vardı. Ekine baktıkça mutlu oluyordum, 'Allah'ım,inşaallah Ali dürüst kazanır.' Diye dua ediyordum. O ara Ali dürüst televizyona çıkıp vaatlere başladı:
'Eğer kazanırsak Sneijder geri gelecek, 3 yıl içerisinde şampiyonlar ligi için ideal bir kadro kuracağız.'

Sonra bir uyandım, manşette şu var: 'dursun Özbek östersunds maçı içim iddialı.'