bugün

hiç top oynamasa bile kupa kazanmada üstüne olmayan takım, kimse kusura bakmasın berbat oynadığı maçlarda bile 3 puan aldı kaç kere şampiyon oldu şimdide süper kupayı aldı şansı çoktur bir dünya para da kazanır ama berbat yöçneticileri yüzünden beli hiç doğrulmaz.
Kendi hazırladığım Real Madrid-Galatasaray Bernabeu Kupası Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=aTeaQ0z1CX0
melo da kaldığına göre dizilimi şöyle olması gereken takım. bana göre melo - selçuk - bilal baklava dizilimi orta saha. ileri hücum hattı sneijder - Burak - podolski. barcelona hesabı 4-3-3. performansa göre yasin formayı giyebilir ileri üçlüden birinin yerine.
türkiyenin en büyük kulubü. 4.yıldızlı kadromuzda bi tek sağ bek eksik sağbekimiz de olursa bu takım gene şampiyon olur.

----------muslera
sagbek semih chedjou telles

--------melo selcuk

-Yasin----sneijder----poldi

-----------burak
gün itibariyle sezon açılışını yapacak olan.. dur lan gecen gün kupa almıştık değil mi?

edit: evet 8 ağustos ta almıştık sezonun ilk kupasını..
neyse müzede koyarlar bi köşeye amaaann.. konumuza dönersek;

(bkz: vurduğun gol olsun galatasaray)

(bkz: yolun açık olsun galatasaray)
4.yıldızı gece göklerde arayanlara dert olmuş takımdır.
bu sezon yapacağı bütün şaibeli davranışlar tarafımca kayıt altına alınacaktır.

(bkz: süper lig 2015 2016 sezonu gs lehine şaibeler)
tıpkı geçen sene olduğu gibi yine sorunlarla başlıyoruz gençler. ama sonunda ne oldu? almadık kupa bırakmadık. relax olun, milletin saha içindeki yıldızları aldatmasın sizi. galatasaray, zorların takımıdır.
Sivas maçı öncesi Atıf'a transfer teklifi götürmemesi nedeniyle kalesinde golü görmüş futbol kulübü.
Sezonun ilk maçında puan kaybetmiş kulüp. Muslera, Sneijder, Semih, melo ve Burak' ın transfer olayları kadro uyumunda dalgalanmaya sebep oldu. Hamza hoca' nın Bilal' i savunma yönü düşük olduğu halde ön libero oynatıp hücuma hareket getiren Burak ile başlamaması puan kaybında etkili oldu. Alan savunmasında sıkıntılar var. Ama daha ilk hafta: hatalar fark edilip dersler alınırsa çözüm bulunur, düzlüğe çıkılır. Taraftar ve camia da sabırsızlığı bırakıp desteğe başlamalıdır.
sezonun ilk maçında kötü oynadı diye yerden yere vurulan büyük takım. ilginç taraftarları var. adetlere göre fenerliyim ben.
sivasta 1 puanı kurtaran kulüp,
analize, yazıya aynen imza.
bu kadroya takviye gelmezse vah vah!!
http://abcspor.com/1-puan-kazandi/
Şikeci kardeşi mhk ve tff tarafından şampiyon yapılmaması içn yemin edilmiş takımım.

dün akşam gereksiz penaltı artı bal gibi golümüz verilmedi.sırf bu iki olayla kafamda şu fikir canlandı
""bu sene Galatasarayı şampiyon yapmayacaklar"".
renkleri kötü bir çok topçusu aşırı derecede itici yıllardır hakemlerin onları tuttuğuna inandığım dün yine ofsayttan gol atmış overrated takım.
köhne lisesinin artık hegemonyasından kurtulması gereken kulüp.
bir akşam arkadaşlarla otururken sohbet ediyoruz galatasaray bu pazartesi yıldız transferleri açıklayacak diye. ben o pazartesiyi göremedim. bazı olaylar oldu diyebilirim, 1 ay boyunca uyku halindeydim. uyandıktan 2 saat sonra kendime gelmeye başladım hemen kuzenimi aradım. burada tv yok internet yok birşey yok bana şunu söyle şuan galatasaray kimleri transfer etti ? merakla sorduğum sorunun cevabı şok etti beni. fener persie ve nani yi almış ozan ı aldı alacak, simon kjaer i de almış. e bizde kim var ? podolski zaten kesindi, diğerlerini soruyorum abi sana. jem karacan, carole, jose rodriguez. lan bunlar kim diyorum ne bileyim amk diyor. sonra öğreniyorum ki vizyonsuz yönetimin yaptığı basiretsiz transferler bunlar. dün sivas maçını izledim ve şuan şunu diyebilirim ki takımın yarısı çöp.

fenerin yaptıkları bu sene çok profesyonelce. yıllarca ekmek yemiş, idare eder denerek gönderilmemiş vasat ve vasatın az üstüne çıkabilmiş tüm topçuları göndermişler. bak bak işte bu profesyonelliktir. mesela, bekir ve selçuk şahin'i göndermek kesinlikle birşeylere uyandıklarının kanıtı. ardından emenike ve emre gitmiş. emre'nin gitmesi, banane ulan kaptansa banane ulan fenerbahçe'nin çocuğuysa benim için artık miadı doldu demektir. işte bunu fener yıllardır yapamıyordu biz yapıyorduk aysal döneminde. bakın şimdi roller değişti. volkan bile gidebilir seneye onun yerine iyi kaleci alabilirler. bakın buna profesyonellik deniyor.

bizim emre çolak da çıkıp demiş ki aydın yılmaz bu kulübün çocuğudur yönetim kesinlikle tutacaktır burada. ulan aydın yılmaz'ın gs kariyerine aç bak, yıllık parasına bak sonra konuş emre. sen ne cüretle konuşuyorsun babanın kulübü mü burası. sen kendi dalgana bak fatih hoca olmasa kim olduğunu bilmiyorduk adam mı oldunuz. galatasaray'ın çocuğu ayağına duygusallıkla kaç topçu yedi bu kulübü. galatasaray'ın çocuğu kimdir biliyor musunuz. metrosuz dağın başındaki o stada her maç giden taraftardır. bir formaya 150 tl veren taraftardır. ama yetmez. bu kulübün gerçek çocuklarını söyleyeyim mi size ? van'da yolu olmayan bir köyde yaşayan ve pazardan aldığı 5 tl lik forma ile uyuyan 12 yaşındaki çocuktur bu kulübün çocuğu. duygularınız yanlış yerde devreye giriyor. duygularınız parasal anlamda ortada yok ama isimler söz konusu olduğunda gözleriniz doluyor. benim için şuan kulüpten gönderilmesi ya da kiralanması gerekenler listesi şöyle.

eray işcan : bundan 3 sene önce 2.500 tl alan bir paf kalecisi iken ulu ve ekşi'de bu konu fazla dillendirilmiş ve hem zam almış hem de ev falan alınmıştır buna. sonra o ise bale dan 40 metreden gol yemiştir. 3 sene önce bebeği ile gecekonduda çekildiği fotoları unutmuş, süper lüks arabasını ve sevgilisini/karısını alıp florya çimlerinde poz vermiştir. görgüsüz ve haksız kazanç ! bu takımın yedek kalecisi değil paf kalecisi bile olamaz eray ! allah boy vermiş o kadar. direk sözleşme fesih !

ismail çipe : tıpkı alperen gibi kiralık. ama ilk sene ptt ye 2. sene ise süper lige. oynayıp oynayıp çok güçlenmeli. gelecek vaadediyorsa burada patlar yoksa feshet 2 sene sonra. bu kadar basit.

sabri sarıoğlu : artık bitti. çok sevsek de bu takımın sağ beki değil. 10 senedir söylüyoruz, şu adamı kulübün abisi yapıp karar alıcı haline getirmek nedir ya. messi bile luis enrique yi gönderememiş bu kim ! sen messi olsan hadi gene neyse ama yok arkadaş ya sen sağ beki olamazsın bu takımın. teşekkür edilmeli ve sözleşmesi sonlanmalı kesinlikle !

tarık çamdal : ya bursa eses gibi kulübe kiralanacak ya sağ bekte vazgeçilmez olacak. ya da yeni bir bek alınacak onunla kapışacak. ya hep ya hiç. oynamadan oturmak nedir yahu 5 milyon verildi bu adam için ! benim görüşüm sabri'den formayı alınması ve tarık'a verilmesi. bir sağ bek alınmalı orta düzey ve yarışa girmeli. olmadı sezon ortasına kadar tarık ile gidilir sonra da kiralık/satılık tercihi yapılır. net bir bek ise devre arasında alınır. eboue'yi harcayan yönetime selamlar !!

olcan adın : ruh. direk satış listesine koyulmalı. bursa'ya gitse iyi iş yapar. olmadı sezon sonuna kadar son şans verilmeli ve gönderilmeli. bu takımın kanadında bu mentalite ile oynanmaz. trabzon'da neydi şimdi ney bu olcan. tarık ve olcan'a 1 yıl son şans verilmeli. ismail'e ise 2 yıl geliştirmesi için süre tanınmalı, istenen kıvamda değilse ismail çipe gibi bunlar satılmalı !

jem karacan : neden alındığını bilmezken, bir futbol cahili olduğunu öğrendim. 3-4 lig maçında oynatmak lazım ki pandev'deki gibi oynamadan gitti demeyelim. bi deneyelim bakalım neymiş ne değilmiş. ama umudum yok. vasatı geçeceğini sanmıyorum ve alındığı gibi gitmesi gerekli ! onun bunun akrabası olup kulübe gelmiş bunun gibi bir de aykut erçetin vardı. adam eldiven giymedi 6 sezon be. adam kayırarak milyon dolarlar iniyor ceplere.

ontivero : olmuyor işte. iş yok bu çocukta. sözleşme feshedilmeli. ya da içinde ışık gören sayın yönetim, sezon ortasına kadar sürekli deneyecek bunu. bakalım patlamayı mı bekliyor yoksa içinde mi patlamış. sezon ortasına kadar çöp mü wonderkind mi net sonuca varılmalı ve kiralık-fesih tercihi yapılmalı.

umut bulut : teşekkür edilip gönderilmeli. bu takımın asla forveti olamadı yine de olamaz. galatasaray yıllardır hep hücum hattı güçlü bir takımdı. burak yılmaz bu takımın tek forveti gibi şuan. umut da yedeği. oysa ki, öyle bir forvet olmalı ki, burak onun yedeği olmalı. burak bile bir alternatif topçu iken bir de onun yedeği umut var elde. yahu bize bulut'un 5 burak'ın 3 gömlek üstü adam lazım. umut bulut yedeğin yedeği konumuna düşünce de gönderilmeliydi. kimlere kaldık ey allahım !!!

umut gündoğan : geldikten sonra ilk 2 maça bakınca gelecek vardı. artık yok. kiralık da işe yaramıyor. sözleşme feshedilmeli. biz nasıl avrupa kulübüyüz amk ya bunlar kim şimdi deliricem.

şimdilik bunlar. sinan gümüş gerekirse burak'ın yanında ya da yedeğinde olmalı. yok bu adama şans verilmeyecekse verilsin kiralık. bu çocukta ışık var. aynısı koray için de geçerli. koray günter artık devamlı oynamalı dortmund alt yapısından çıkmış çok kuvvetli bir oyuncu. hakan balta ve semih'ten daha çok tercih edilmeli. eğer ki istenen kıvama gelememişse yollar ayrılmalı. ama ben tıpkı sinan gibi koray'ı da gelecek vaadeden bir oyuncu olarak görüyorum.
Sikile sikile orospu olmuş takım.
1-2 takviye yapıldığında (stoper,forvet belki de sağbek) ligin tozunu atacak takımım.

ulan Burak sneijder poldi: 5 tane fenere
10 tane bjkye bedel...
ahaha ulan ne alem taraftarı var bu kulübün. ofsayttan gol atıp ligin tozunu atacaklarmış. birlolar ve jem karacanlar ile ligde başarılar. cl' yi söylemiyorum bile.
Alan savunması ve geri dönüşlerde ciddi sıkıntılar yaşayan kulüp. Ancak birbirini tanıyan, şampiyon bir kadrosu var. Eğer alan ve adam savunması sıkıntılarına çözüm bulursa bu kadro, yeni transferlerin alışmasıyla iş yapar.
Galatasaray' ın öncelikli sorunu yönetim, camia ve taraftarın tahammülsüzlüğü ve sabırsızlığı olacak. Eğer teknik direktör ve kadroya gereken destek verilmezse Galatasaray geride kalır. Galatasaray' ın önüne ilk engeli koyacak olan yine Galatasaray olur.
Ofsayt'tan gol atıp utanmayacak kadar ahlaklı! taraftara sahiptir. Ben bunların ahlakını içli dışlı enli boylu gece gündüz dur durak demeden dinlene dinlene silkeyim.
kendi iyiliği için hamza hoca ve felipe melo'dan kurtulması gereken takım.
Yine Bizans oyunlarına maruz kalan takımım.

Mersinde,mersin 10 kişi bırakılıyor.
şaraçoğlunda eses 10 kişi bırakılıyor.

sivasta ise ,cim bomun golü verilmiyor,atıf iki adam arasında kendini yere atıyor hooop penaltı..

ama yinede 2 kanarlıyıda fena silkecek takımım....
olcan'ın attığı golde ofsayt olmadığı ve burak'ın attığı golde ofsayt olduğu konuşuluyor. burda galatasaray fenerbahçeyi konuşmak yerine hakemlerimizin hala hiç bir halt beceremediğini düşünüyorum.
avrupalı bir arkadaşıma galatasaray'ı sordum, "mersin idmanyurdu'nda mı oynuyor?" dedi.

avrupa'da herkes sizi tanıyor.