bugün

eksikleri olduğu uzun süredir ortada olan takım.

ben sabri'nin gönderilmesini savunmadım hiç parası da ırgalamaz ama o bölgeyi tüm sezon sabri'ye emanet etme fikri yanlış kere yanlış. istediği kadar canını dişine taksın şampiyonlar ligi olmasa hadi derdim ama var. o bölgeye bir isim şart.

melo keşke kalsa diyeceğim ama son maçta da oynamadı işte nasıl olacak bilmiyorum. gidecekse her türlü oraya da bir isim şart.

ve tabi golcü. bu saatten sonra uygun ismi nasıl buluruz belirsiz ama o da şart.

bir de şu hamza hoca ile oyuncu diyalogları meselesi var. hocamız hala ısrarla oyundan çıkan sporcuyla çak yapma derdinde. olmuyor hocam işte her defasında ofsaytta bırakılan sen oluyorsun, yapma. başını yakacaksa bu mesele yakacak ve cidden yazık olacak. bu kadar iyi niyeti kullanır futbolcular. zaten yönetim zaafı da var albayrak'ın yerini dolduracak birini koyamadılar oraya. geçen seneki gibi yürümez yani uzun vadede bu mesele.
acilen bir stoper ve bir forvet transfer etmesi gereken takımım. stoperde semih kaya oynarsa sorun yok ama aurelien chedjou pimi çekilmiş bomba gibi, kritik hatalara çok meyilli. bence Carlos Zambrano iyi bir seçenek olabilir. forvet için de bir ara baye oumar niasse haberleri çıkıyordu beğenmiyorduk, şimdi ona bile razıyız.
bu sezon içindeki üçüncü kupasını da bugün almış takım.

ama takım çok kötü futbol oynuyor. şansa bala atak yapıyor, defans zaten evlere şenlik. orta sahada melo olmayacaksa yol geçen hanına döner. tr de forması bile ilk üçe girer ama şl de beşiktaşımın rekorunu egale eder bu defansla. ama yok lan edemez çünkü muslera gibi bir adam var amk.

ayrıca sneijder'i küstürmeyin lan. sneijder'i çıkarıp umut bullet'i alıyorlar vay amk. ben olsam oynamam sneijder'in yerinde.

not: bjk.
doymadım, doyamadim.
ciddi anlamda ilginç taraftara sahip takım. bugün oynadığı futbolla kupa alsa ne almasa ne? ciddi anlamda memnun olan sonuç odaklı taraftardır. ben bir futbol sever olarak resmen işkence çektim böyle maç mı olur diye. bursaspor aynı ayar ona laf demeye gerek yok ama galatasaray cidden çok kötü. evet.
Sayesinde yine mutlu uyuyorum. #KupaBeyiGALATASARAY
(bkz: we are the best)
bir avrupa takımı.
dün kazandığı süper kupayla birlikte müzesindeki süper kupa sayısını 14'e çıkartmıştır.

bu alanda kendisine en yakın rakibine de 5 kupa fark atmıştır.

not: nani çok büyük transfer, suyun karşı tarafına selamlar.
9 ayda 3 kupa kazanmış takımın teknik direktörünün kovulması gerektiğini söyleyen taraftara sahip kulüp.hayret verici.
Aziz Yıldırım'ın geçen seneki kibir dolu über salaklığını çok iyi değerlendirmiş kulüp. Hiç lamı cimi yok, tartışmasız senenin kralı.
istemese bile kupa bir şekilde galatasarayı buluyor neredeyse.
fenerbahçe gazete sayfalarının kralı cimbomun sahaların kralıdır genelde.
4 yıldızı almış takım ve sevinen taraftarlara sahip ilginç bir takım; zira bayern munich'de 4 yıldıza sahip, haydi bir maç yapın aslanlar.
vatan haini spor kulübü.

http://imgim.com/image/10...7687712773586255065_n.jpg
Sahalarında Chelsea,Real Madrid,shelkea 04 bayrağı açanların vatan haini dediği aslan kulübüm...
Demirören federasyonu kazananıdır.
türkiyede oynanan son 12 kupanın 8 tanesinin sahibi olan kulüp.
http://abcspor.com/son-12...in-8-tanesi-galatasaraya/
Kuşlar yok nanimiz var, quaresmamız var diye övünür.
ama bir ""Yasin"" hepsini ezer..
az önce gittiğim markette market sahibinin "doymadınız kupalara" demesiyle bir kez daha beni gururlandıran adam gibi adam olan takımdır.
fenerbahçeli olsamda iyi bir kulüp olduğunu kabul ediyorum. yani sneijder podolski muslera gibi birsürü yıldızı kadrosunda barındırıyor.
son 4 sezonda 3 kere şampiyon olmasına rağmen belini doğrultamayan türkiye'nin en kötü yönetilen kulüplerinden biri.

aysal dönemi - terim kaosu - italyan kazığı derken hamzaoğlu ile 2 kupayla biten sezonun ardından bu sefer oldu galiba demiştik. fakat bu nasıl bir yönetimdir ki şampiyonluk kutlaması yapalı 3 ay olmadan tüm camianın umudunu söndürmeyi başardı. duygun'du dursun'du bir avuç basiretsizin elinde oyuncağa döndü türkiye'nin ve doğu avrupa'nın en büyük kulübü.

kadro planlaması, transfer vs. yanlış olabilir. keşke tek sorun bundan ibaret olsa. vizyonsuz yönetim ve teknik ekip marifetiyle galatasaray'ın itibarının zayıflatıldığını düşünüyorum. podolski gibi kimsenin burun kıvıramayacağı bir adamı bile ezile büzüle transfer etti bu yönetim. bir zamanlar avrupa'ya diz çöktüren kulübün resmi mağazası ve twitter hesabı meriç nehrinin batısında bir hiç olan türkiye ligi takımlarından birine laf yetiştirmekle meşgul.

yönetim için tüm bunların bahanesi de avrupa'da kimsenin takmadığı finansal fair play...
şu yanılgıyı ortadan kaldırmak lazım öncelikle futbola harcanan para futboldan kazanılmıyor.
evet porto modeli vb. vasat ntvspor izleyicisi yorumlarının atladığı şey bu.
ne manchester city ne fenerbahçe ne de trabzonspor finansal fair playi takıyor.

kağıt üzerinde muhtemelen ffp'ye uygun hareket ediyorlar ama hiç bir başarı primi alamayan trabzonspor'un son 2 sezonda harcağını paranın 50m euro üzerinde olduğunu düşünüyorum. keza fenerbahçe ne zaman paraya ihtiyacı olsa sihirli bir sponsor çıkageliyor vesaire. futbol takımlarının futboldan para kazandığına inanmak için ya cahil ya da salak olmak lazım. salak olmadığına emin olduğum bu koca kelli felli adamlarınkine cehalet deniyor. aynısını beşiktaş yönetimi için de söyleyebilirim. oyuncu satıp alarak kulübe gelir kazandırabileceğine sanıyor fikret orman. iki sezon daha şampiyon olamazlarsa görecek o da al-satçılığın gerçek maliyetini. işte bu adamda olması gereken vizyon koskoca galatasaray kulubüne sıçramış boyutta. şimdi benim oturup bu entry'yi beşiktaş başlığına girip orman'la kafa bulmam gerekiyordu ama aynısının daha sevimsizi bizim başkan olunca insan mahcup oluyor.

bir de hamzaoğlu var ki ona diyecek sözüm yok. maxi pereira ile sabri'yi kıyaslayan; burak küsmesin dye mario gomez tarzı bi adamı istemeyen özgüvensiz, otorite kuramayan akhisar'dan yukarı seviyelerde zorlanan bir hoca.
Türkiye' nin en sabırsız ve tahammülsüz taraftarlarının taraftarı arasından çıktığı kulüp. Son 1 senede 3 kupa kazandırmış adamı hala yerden yere vurmak gibi tuhaf bir iş yapıyor. Galatasaray' ın yıllardır başarılı olmak için yeni gelen hiçbir teknik direktör ve futbolcuyu beğenmeyen, kötü günde kaybolan bu tip taraftarını da yenmesi gerekiyor başarı için. Bu taraftara rağmen son 5 senede kazanılan başarı da takdire şayandır.
3 kupa 3 kupa diye orasını burasını yırtan taraftar grubuna sahip takım. Ulan aldığın 3 kupanın 2 sini zaten kimse iplemiyor, lig kupasını da nasıl aldığınızı da gördük zaten. Göğüsünüzü gere gere şampiyonlar ligine gidin bakalım. Dört dörtlük bir sezon daha sizi bekliyor merak etmeyin.
yapılan transferler ve takımın son süper kupaya kadar ki performansına bakılırsa devler liginde gene sikilicek takımım.

not:maalesef...