bugün

avrupa ligleri başta olmak üzere tüm ligleri takip ederek yaptığınız futbol muhabbeti kadar zevkli bir şey yoktur. "fenev, cincon, eziktaş" gibi kalıplarla yapılan futbol muhabbeti ise tam bir eziyettir. yapılan ortamdan hemen uzaklaşmak gerekir.
çoğu erkeği de sıkan, özeti "fenev, cincon(artı olarak 6alatasaray), 8taş" olan aptal muhabbet. ötesi yok agacım. olayı bu.
fazlasının insanı sıktığı doğrudur.
bende parmagimi agzima sokup istifra etme istegi uyandiran muhabbetlerdir. 3 yillik arkadasimi unfollow ettim bu mesele yuzunden. dakika basi "laylaylom cimbombom" diye tweet girilir mi namussuz. hele gecen bi tane kiz geldi bana "dogum gunumde bana cimbom formasi alsenee. galatasaray candir, asktir o!" dedi ve kahkaha atip kafasini boynuma gomdu. meger herkese yapiyormus bunu. abi allah akir fikir versin. bu kadar kultursuz olmayin lan, 11 tane adam hayatinizi ele gecirmis. parayi onlar goturuyor burda siz kicinizi yirtiyorsunuz. uzuluyorum.
futbol muhabbetlerinin %75 i iddiadandir.
gereksizdir. para verseler de çekilmek istenen muhabbet değildir. şükrü saracoğlu stadyumu nun arkasından taşınmama bile sebep olmuş konudur. futbol içerikli her şey gereksizdir.

edit: stadın tam arkasında ev de oturmuş kişi söylemidir. canlı yayın maçlar olduğunda canlı yayından evel gol sesini duyabiliyor idim, lakin aşağısı maç günlerinde kalabalık olması vb durumlar falan filan. bana göre kişiye zerre faydası olmayan olsa bile stres atmaktan öteye gidemeyen muhabbetlerdir.
sol frame den futbol ile başlıkları kaldırma sebebidir.
bugün iki personelim arasında geçen ve noktasına dokunmadan aktardığım muhabbettir;

+olm 6-0'dan başka bi şey demiyonuz.
-ya bi git olm ya ibnelik kanınızda var.
+bende ibne kanı varsa sende yahudi kanı var.
-bende yok hacı ama seni bilmem.
+adamın ölmüş anasına küfür ediyolar.
-siz de melo'ya ediyonuz.
+olsun olm onun anası hayatta. ben ölmüş kadına küfretmem.

biri incelesin la şunları. deney falan yapın biyolojik.
Hakikaten bi yaştan sonra çekilmeyen muhabbet.

Hele kitap okuyunca üstüne hiç çekilmiyor. Siz ne anlatıyorsunuz lan diyesi geliyor insanın.
bir erkek olarak, erkeklerle arkadasligimi bitirmeme sebep olan muhabbet. ekseriyetle bu muhabbet, bi de agir abaza laflari. ama ekseriyetle futbol.
işyerinde beyin siken muhabbet.
en nefret ettiğim muhabbetlerden birisidir. koşarak uzaklaşırım.

edit : aşırı gereksiz ve saçma.
10-15 dk. ile sınırlı kalırsa güzel muhabbettir
futbol ile ilgili olan sohbet. uzaması iyi değildir ama kısa kalırsa tadımlıktır.
"yeter artık amk" dedirtiyor.
Objektif yaparım. Kendi takimimla da dalga gecerim, cinconla da 8tasla da.
isteyen yapsın isteyen yapmasın. Seven de özgür sevmeyen de…