bugün

''alırsın ford, olursun lord'' sözünün esin kaynağı canavar...
http://www.fordvehicles.com/cars/mustang/
gelmiş geçmiş en mükemmel makine. Otobanda deftones dinleyerek sürmesi ayrı bir keyiftir.
ford mustang bi tutkudur.
bu linkte çok şık bir örneğini görebileceğiniz,klasik...
benim gibi motor tutkunu bir bünyenin bile beğenisini kazanmış, gerçekten olağanüstü otomobil. özellikle 65,66 model olanları hayran olunası bir görüntüye sahip.
arabayı bilmeden çizdirdiyseniz hemen kaçılası durumdur.keza mustangin sahibi abi, size iyi bir zopa çekebilir.bilerek çizdirdiyseniz günahı boynunuza.
abd de 2006 model gti modelini 9900 dolara satilirken gordugumde, ulkemden sogudugum araba markasidir.
Hayvansal araba. Amerikan kası.
musa'nın çek git bebeğim klibinde oynadıktan sonra gözümden düşmüştür :/
yemeden icmeden para biriktirme sebebim.

(bkz: benim olacaksın)
yakin zamanda almayi planladigim beygir makinasi. turkiyede bu fiyata sahin alinir ki keza burada mustangler sahin kadar coktur.
adına şarkı yapılmış bir kaç arabadan biridir. serge gainsbourg, ford mustang'in değişik bir versiyonu
deneyim için http://www.youtube.com/watch?v=QBzSAeBb7Ko linkinden izlenebilir.
elanor der kenara çekilirim. ~~bir de şahinlere mustang ambleminin takılması vardır.
Havayı ve toprağı kirleten, başlı başına enerji israfı olan tüm o iğrenç 4 tekerlekliler içinde en mükemmelidir.
kırmızı ve mavisi en çok tutulan hayvani bir beygir gücüne sahip amerikan tankı görünümünde 4 çeker araçtır.
Eger kendisi araba ise diğer yolda gördüklerimiz ney ? ***
ilk üretimi 9 mart 1964'te banda binmiştir. tasarımdaki ufak değişikliklerle 1974 - 1978 arasında üretilen mustang ll* modelleri de mevcuttur.
"araba dediğin işte budur" tanımına erişmiş efsane araç. karizması bambaşka. bir kez görüp anında yok olmuşluğu mevcut. ölmeden önce o benim olacak! hrrrr....
2004 ve 2005 kasaları mükemmel olan araçtır.
sanıldığının aksine gazına basılmadığında tüketimi makuldur (1996-4.6 v8) 1964 te ilk çıktığında fordu iflastan bu araba kurtarmıştır ve daima binlerce kişinin gönlünde taht kurmuş rüya otomobilleri arasında ilk sıralarda yer almıştır. not:canım ülkemde 1995-2004 arası modellerin egsozlarından bolca lpg kokusu gelebilir.
modeli düştükçe fiyatı artan arabalardan birisidir.
amerikan ford motor company (fomoco) nin çıkardığı efsane otomobil.başarısının arkasında döneminin çok önünde dizayn, o dönemdeki amerikan arabalarından farklı olarak küçük bir model olan ford falcon yürüyen aksamının kullanılması(öyle ki jantlar bile beş değil dört bijonlu), fakat bu küçük (bize göre demiyorum tabii ki amerikaya göre) otomobile v8 motor koyulması ile o dönemde olmayan amerikan spor otomobil kavramını başlatan otomobil olmasıdır.fakat amerikada başlayan kaslı otomobil furyasından bu model de etkilenmiş 1968-9 döneminde boss tabir edilen iri boyuta geçiş yapmış bunu ford mustang mach1 gibi farklı varyasyonlarla sürdürmüştür. 1973 petrol restleşmesi amerikanın da diğer ülkelerle birlikte aklını almış,küçülen otomobil olgusundan efsane mustang da payını almış ve orada bitmiştir. sonrasında mustang adını taşıyan otomobiller hep üretilmiş v8 ve büyük kasaya yine dönülmüş ama kimse onları mustang olarak kabul etmemiştir.son retro tasarım işte burdaki gelişmeler ışığında ilk üretilen değilse de boss tabir edilen kasaya benzetilerek piyasaya sürülmüş süregelen ticari başarısızlıklara son vermek amaçlı bir dizayndır.
1960' ların serileri çok tutsa da sonraları olmamıştır. tasarımı yıllar geçtikçe daha da kötüleşmiştir. fakat 2004' te geçirdiği değişimle tekrar hayata dönmüştür. tabi ki de 60' ların mustang' i hala kendine hayran bıraksa da en azından artık yeni versiyonları da artık gerçekten ilgi çekmeye başlamıştır. *
nedense beğenemiyorum bu arabanın tipini.