küçüklüğümde izlediğim, psikolojimi sikip atmış olan film.
Butun olumler fantastik de su havuza dusurdugu 1 liranin pesine duscem diye vakuma takilip olen eleman favorim. Nasil bir cenabetliktir arkadas.
6.cısı asla çekilmeyecek filmdir.
sadece final destination 2 iyidir. diğerlerini tavsiye etmem.
ölmenin en orijinal halini görebileceğiniz, gerilim-korku film serisidir.
(bkz: Ölümlerden ölüm beğenmek)
Ocak ayı boyunca her cuma tv2'de yayınlanacak seri filmlerin birincisi.
Güzel seri. Insan a bedava yaşadığını hatırlatıyor.
5. filmi iyi para kaldirdi. ancak butceyi kurtarmadiysa bile tipki wrong turn filmleri gibi direct to dvd olarak devam edebilecek seri.
kaynak götüm olsa da; ölüm sahneleri olarak, happy tree friends'in ilham kaynağı gibi duran film. farklı ölümleri gösterip gererdi.
saw ile birlikte açık ve net sinema tarihinin en iyi gerilim serileridir.
insanları uçaklardan, otoyollardan, kamyonlardan, lunaparklardan, köprülerden korkutmak dışında hiçbir şey kazandırmamış film serisi.*

Şaka bi yana, beşincisinin açılış/ önsezi teması, Brooklyn Köprüsü'nün çöküşü gerçekten çok etkileyici bir görsel ve işitsel efekt şöleni. Serinin ikinci filminden sonraki en çarpıcı açılış.

Ardından yine aynı tema, yine aynı koşuşmacalar; hatta kimi yerlerde ölümle ilgili replikler kelimesi kelimesine aynı.

Ama efektleri ve insanların hangi saçma şekilde öleceği konusunda iddiaya girerek yerlere yatmak bakımından kesinlikle çok etkileyici.
filmden çıkarılacak sonuç; eğer birisinin hayatını kurtarırsanız, salak salak dikilip seyretmeyin. yatın yere mnagoyim.
diğer korku filmlerinden farklı olarak gerçekten iyi bir filmdir. korku filmlerindeki bağırış gürültü çığlık ve yaratıklardan korkmak yerine burda kurgu korkutucudur.
komedi filmi olarak izlenmesi gereken filmlerdendir.
final destination korku gerilim türünün en iyi serilerinden birisidir.

--spoiler--

yılar önce star tv'de ilk kez izlediğimi hatırlıyorum. tabii daha sonra bu seriyi çok defa seyrettim. bu 5 filmden en beğendiğim ilk film haliyle. çünkü her şey bu filmle başlıyor. hem oyuncu kadrosuyla da göz dolduruyor. Ali Larter, Seann William Scott'ı bu filmle tanımıştım. hayranlık uyandıran bir senaryo, herkesin teker teker ve acımasız bir şekilde ölmesi filmi sevmeme nedendir. scream serisiyle bu seri benim için baş tacıdır. her açıp izlediğimde aynı tadı ve keyfi veren ender filmlerden bir tanesi. her ne kadar filmin türü korku diye bilinsede bence daha çok psikolojik gerilimdir. bu filmi de o abuk subuk korku-gerilim türü salak amerikan filmlerinin yerine koymayalım. beğenirsin beğenmezsin, saygım sonsuz. sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz. final destination herşeyiyle iyi ve kaliteli bir film. son olarak filminden de bir ders çıkarılacaksa ''ölümden kaçamazsın'' arkadaş.

--spoiler--
Mantikli olum sahnelerinin oldugu film. altinciyi sabirsizlikla bekliyorum.
sinema kültürü olanlar için gerçekten güzel bir seridir. anlayarak ve her sahnesine dikkat edilerek izlendiğinde, 1.serideki bir olayın 4.seride karşınıza çıkabilmesi muhtemel. serileri izledikçe ölümler daha tahmin edici oluyor ve bu ayrı bir zevk katıyor tabiki. seriler uzadıkça seyir zevki azalmış oda ayrı bir konu.
anlayanlar için filmin bütün serileri baglantılıdır. güzel bir seridir, şu ana kadar kaç kez izledim bilmiyorum. izledikten sonra da her yeri kontrol ediyorsunuz, yattığınızda duvardan üzerinize düşecek bir tablo var mı, kitaplık üzerime devrilse ne olur gibi paranoyak sorular aklınıza geliyor.
Konusu itibari ile değişik olan film. Gayette hoş bir seridir.
filmin başıyla sonunu bağlamışlar hoş bi ayrıntı olmuş. ayrıca adamın akupuntur yaptırırken ölmesi baya kötü olmuştur.
arka arkaya 3 bölüm izlediğinizde mutfakta yumurta kıramayacak kadar paranoyaklaşıyorsunuz. fak!
Anlam vermekte zorluk çektiğim filmlerden biri. Mutfak masasındaki su bardağını alırken yere düşürüp kırmak ve almak maksadıyla eğilirken neden orda olduğunu bilemediğimiz omlet tavasına çarpmak ve bu suretle üstümüze dökülen tavanın sıcaklığından kaçmak için refleks yapıp sıçrarken elimizi evyedeki bıçaklardan birine çarpmak ve o bıçağın havada taklalar atması suretiyle gidip masaya saplanması ve bizim de ucuz atlattığımızı düşünmemiz sebebiyle yere düşen tavayı almak için eğilirken .... öfff! Bu ne yaa!
zorlu ve hararetli bir sınavın sonucunda o dersten F alarak kalmak.
yamulmuyorsam beş filmden oluşur, her filmde gençlerin sıradışı ölümlerini konu alan hayatımda izlediğim en hardcore filmlerin başında gelir.