bugün

Film sosyolojik analizlerde en açık kaynaklardan biridir.
1970 ve sonrası izlenebilir eskisi çekilemez olan sanat.
çok severim.en büyük hayalim film çekmek. ancak hayat şartları müsade etmiyor.
Sylvester(portos): bu kadar soru neden
Arno(rotmeir): birşeyleri böyle öğreniyorum.
Kaçış planı.
insanların durgunluğa sürükleyen ve pasif izleyici haline getiren sinemanın öznesi. insanlar şikayetçi değiller. Fakat "film" ballı zehirdir. Bunu bir gün anlarlar dilerim. Ancak görüyorum ki anlamaları vakit alacak.
özü itibariyle kurmacadır. neyi nasıl kurduğuğu ve kameranın zumladığına göre izleyicinin potansiyel hislerini kamçılamak için yoğun çaba üzerine kuruludur. bazı filmlerse ortaya soru işaretleri bırakır ve izleyiciyinin hislerini yönlendirmek değil kafa karışıklığına yol açmak isterler. bu ikinci türü basitlik ve derinlik arası bir yerde asılıdır. filmlerde asıl üzerinde durulması gereken şey tıpkı fotoğrafların hızlı akışıyla zihnimizde bütünleme özelliği üzerine kurulu illüzyon gibi filmin köklerine nüfuz edebilecek aktif zihnimizi pasif konuma getirmeden olan bitenin arkasında verilen mesajları etüt etme gereği duymamızdır. böyle bilinçli bir izleyici korku filminde korkmayacaktır. öyle korkularını bastırmak için teselli aramak mahiyetinde senaryo açığı aramak gibi bir şey değildir bu.
1991 yılından beri başrolün de oynuyorum.
Bir mesajı, bir haberi, bir duyguyu, bir düşünceyi, bir olayı ya da bir anı seyircisine etkili şekilde iletmek için düzenlenmiş görüntüler bütününe "film" denir.

Film denildiğinde akla ağırlıkla "sinema filmi" gelse de Film daha geniş bir kavramdır:

Reklam filmi, tanıtım filmi, haber filmi, Kısa film, Belgesel Film, Dizi film, çizgi film, Müzik Filmi*

*(Klip olarak adlandırılmış. Müzik videosu da deniyor ancak bana kalırsa müzik filmidir. Müzikal film ile karıştırmamak lazım.)
Ses kayıt özelliği taşıyan kaset filmleri vardır bir de, çocukken onları uzatıp kendimizi eğlendirirdik.
vakit geçirmek için yapılabilecek bir aktivite film izlemektir.
umarım başlar...

https://twitter.com/i/status/1285927608983724034
Bir senaryo yazılıp, senaryoyu canlandırmak film veya tiyatro olur.
kaçak gelinler'in dizi müziği olan gülüm çahan şarkısı.

sözleri:

en son hangi filmi seyrettin
ben var mıydım içinde sevgilim
ben esas kızıydım hikayenin
sen de prensi romantik komedimin

ayrılık kesindi filmin ilk yarısında
ikinci yarı gelir diye
ama ben bekledim bu salonda
cebimde hayal kırıklarımla

sen kimin rüyasında aynı rolde
ben kendi rüyamda hangi filmde
"ince tabaka, zar" anlamına da gelir. ilaç kutularında bu anlamda "Film tablet" ifadesini görürsünüz. Tabletin mide asidine dayanıp, (Mideden geçip) bağırsaklarda emilmesini sağlayan ince bir tabaka ile kaplı olduğunu anlatır. Bu tip tabletler, doktor direktifi olmadan ikiye bölünüp kullanılmamalıdır.
diziye alıştıktan sonra izleyemediğimdir.
çok kısa sürüyor gibi geliyor.
sözlükten çıkış yapıyorum sözlük size emanet. 2 tane güzel film buldum onları izleyip kültür seviyemi artırayım.
Geçen gün ''Another Round'' (körkütük) adlı bir film izledim. izlenmesini tavsiye edebileceğim bir filmdi. Bir doğum gününde bir araya gelen 4 öğretmen, kanlarında alkol eksikliği olduğu ve bu eksikliğin gün boyunca kontrollü alkol tüketimiyle kapatılması sonucu, insanın özgüven potansiyeline ulaşacağını ileri süren teoriden hareketle bir deneye girişiyorlar. Hepsi lise öğretmenleri olan dört arkadaş, kanlarında sabit bir alkol seviyesi bulundurarak hayatlarını iyileştireceklerine dair bir teoriyi test ediyor. izlerken keyif alarak izlediğim bir filmdi.
bazen insana çok şey katan sanat dalıdır. vakit kaybı olarak görenleri anlamıyorum.
çift monitör pc kullanmanın avantajı olarak ekranın birinde işlerimi hallederken diğerinde eski türk filmlerini izlemekle geçirdiğim zamanın başını çeker.

(bkz: film izlemek)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar