bugün

önbüro ve yiyecek-içecek departmanları için kullanılan otelcilik programı.
şu dakikalarda dünyanın farklı yerlerindeki üniversiteleri sözlüğe tanıtmakla meşgul olan, sabah 05.29'da can sıkıntısıyla boğuştuğunu tahmin ettiğim beşinci nesil yazar kişisi.
Şu ana kadar kullandığım en iyi onburo programıdır.Sağ altındaki ı love fidelio yazısı ise her zaman programı ilginç kılmaktadır...
uzun zamandır amelelerin tepkisini çekmiyordu, ters giden bir şeyler vardı. şimdi herşey yoluna girdi.
evrimsel değişim hakkındaki bilgi yanlışlarının sebebinin türkçü olmasından kaynaklandığını düşündüğüm yazar.
türklerin 1200 yıldır bu coğrafya'da olup, 1000 yıldır bu coğrafyaya hükmettiğinden habersiz yazarların, kendisini tarih ve evrimsel değişim konusunda aydınlatmaya çalışıyor.

evet, evrimsel değişim 100-200 yılda olmaz*, zaten olur diyen de yok. ama bin yılda da olmaz dersen öperim seni.

siz, şimdi toplayın tası tarağı, alaska'ya yerleşin. bundan iki asır sonra soyunuz kaymak gibi olmaya başlayacak . ten renginiz açılır, güzel olursunuz, hem de türkiye 3-5 faydasızdan kurtulur.
bir turizm bilişim sistemi programıdır. fidelio, opera ile birlikte en çok kullanılan 2 programdır.
dedeman otellerinin tamamında kullanılan programın adı. otelle ilgili rezervasyon olsun, bütçe ile ilgili bilgiler olsun, bir çok şeyi kolay bir şekilde öğrenip kullanabileceğiniz program.
erkekli organının çok uzun süre işlev görebileceğini düşünen yazar. zira:

(bkz: elinizi sikeyim ibneler)
(bkz: kardeşinizi sikeyim) * *
o iğrenç lafı fazla kullandığını düşünmüş olmalı ki onları son dakika editi ile "yavşak" a çevirmiş. bak güzel kardeşim, burada insanlar belirli ölçüde fikirlerini yantıtıyor, bilgisini -varsa- ortaya döküyor bir şekilde.

ifadelerini kaldıramadığın insanlara bol bol o ettiğin laf var ya, en kutsal varlığımız olan annelere ediliyor, o laf cinayet sebebi biliyor musun?

lise köşesi mi burası? ne sandın anlayamadım ama üç senedir şurdayım, bundan daha düşük bir seviyeye tanık olmamıştım.
sen öyle deyince diğerleri de aynı şekilde cevap vermedi mi sana, o zaman ne yaptın? gülüp geçmiş olamazsın.

senin için moderatörlerden izin alıcam, o "yavşak" ları tekrar editle de orospu çocuğu yap. en azından madem bir şey yaptın arkasında dur, geri vitesi yakışmaz. klavye başında orgazm olursun belki. başka tavsiyem yok, çünkü umudum da yok.
kalvye başından sallamakla itham edilen bu yazar, vakti zamanında anasına edilen küfürler yüzünden burada açık adresini, ismini, soyismini, telefon numaraısını vermiş, ama ne hikmetse sanalcılıkla suçlyanlar ne aramış, ne de gelebilmişlerdir. istediğim insanı sevme, ona saygı gösterme, onun haklarını korumak için kendi minvalimde yazmaya hakkım yok mu ? hani nerede demokrasi, nerede özgürlük ? açık açık söylüyorum; hakkınızı yasal olarak arayın. evet, ananıza, değerlerinize küfrettim, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettim, aklınızın hayalinizin alamıyacağı kadar yasal olarak suç işledim... terösitbaşı'na methiyelerin düzüldüğü bir sözlükt ve türkiye'de söylediklerimden dolayı ceza alıp, tenkit edileceksem lanet olsun böyle düzene. moderasyonla falan olmaz bu işler, buyrun savcılığa.

edit: adam durup dururken gelsin, adam değil aslında yazsın. biz küfredince suçlu olalım. e bu da sabır ama, yanlışta olsa küfreder.
neden ben diye sormak istediğim insandır.
çok pis rencide ederim.

ergenlik dönemini western filmi izleyerek geçiren bir yazarın, düelloya davet ettiği yazar.

Seni rencide etmek istemezdim insan içinde, ama bunu bitmek tükenmek bilmeyen ısrarınla sen istedin.

meselenin entry silip silmemek olduğunu bile kavrayamamışsın. malum başlık altında benimle taşak geçmek amacıyla yazılan iki tane entryin var. onları buraya kopayalıyacak değilim. merak eden, açıp baksın. sadece bu da değil. hem kendi başlık altına, hem de benim başlık altıma bu olayla alakalı entryler girdin. yani safi bu olayla ilgili 5-6 entryin var. sen daha utanmayıp yazabiliyorsan, bununla da yetinmeyip beni sözlükten gitmeye davet ediyorsan,

(bkz: kib)
yazılarını merakla okuduğumuz yazar arkadaş.
başlık altını pisleten yazarcığa cevap vermesin demek istediğim yazar arkadaşım. bırak havlasın.
akşam sularında bütün sözlüğe rezil edilmiş bir müsfettenin, hala başlık altında ağladığı yazar. bu kendilerini ikinci göt edişimdi, yine açığını yakalarsam yine rencide ederim.

renci de oluşunu an VE an yazayım da, sözlük yazarları biraz daha eğlensin,

başlık,

akp'nin içişleri bakanlarının kürt olması

rencide edilen yazarın girileri,

(bkz: içişleri değil iç işleri bakanları)
http://tdk.gov.tr/TR/Gene...ime=i%c3%a7%20i%c5%9fleri

gene uğur mumcu'dan gelsin...
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)

tdk linkini buldu ya, mal bulmuŞ mağribi gibi seviniyor. durmuyor, devam ediyor. bilmiyor ki bulduğu linkin doğruluğunu savunduğu şeyle alakası yok.cahil işte ne yapacaksın,

(bkz: fidelio/#7308441)
(bkz: ayar vereyim derken ayarı yiyen yazar) *

Ondan sonra bende kendini böyle rencide ediyorum inSAN iÇiNDE,

kendisini sözlükte ikinci kez rencide edişim olacak, ama inanın yapacak bir şey yok.

şimdi içişleri bakanlarının kürt olması ile alakalı bir başlık açtım, hemen 2. entry, '' içişleri bakanlığı değil, iç işleri bakanlığı'' diye bir bakınızla donatıldı. amaç başlığı açan yazarı göt etmek. ama 10 saniye sonra silindi. gidildi, araştırıldı, tdk'nın sıkımsonik bir linkiyle 10. entrye bir ayar yetiştirildi. kim tarafından ? mr nobody tarafından.

bak güzel kardeşim,

Kuruluşların kanunca belirlenmiş adlarına ne sen, ne de tdk müdahale edebilir. içişleri Bakanlığı gibi kuruluşların özel adları kanunda belirlendiği gibi kullanılır. ancak bir kuruluş adı söz konusu olmayıp kavramlardan bahsedilirse işte o zaman iç işleri olur.

ama içişleri bakanlığı her zaman içişleri bakanlığı olarak kalır.

benim gibi dil bilgisi zayıf olan bir yazardan böyle bir ayar alıyorsan, koy takkeyi önüne düşün. bence o da yetmez, bu utançla uganda'ya falan taşın sen.

edit: ahahaha

(bkz: bugünü senin utanç günün ilan ettim)

edit: girdiği entry inkara başladı. tutmayın küçük enişteyi.

EDiT: YOK YA ADAM GERÇEKTEN BERBET. ALLAH, ANASINA BABASINA SABIR VERSiN. ŞU ENTRYi GiRiYORUZ HALA YAZIYOR *

(bkz: iÇ iŞLERi DEĞiL iÇiŞLERi)

uykulu halimizle biriNi DAHA G.T ettik huzurlarınızda.

(bkz: SELAMETLE)

ALPEREN VE KÜRŞAT KiM ? BUNLARI BiR DESENE BANA, KiM BUNLAR ?

EDiT: HEM BAŞLIK ALTINA GEL, KAFASIZ DE, ONDAN SONRA BiZ AKRABA EVLiLiĞi Dedik diye AHLAKSIZ OLALIM. E iYiYMiŞ. BANA ORALET ISMARLAMA, SEN KENDiNE BiR SODA KAP GEL, RAHATLARSIN.

edit 2: mete han ve attila isimlerinde ne gibi bir yanlışlık var acaba, merak etmiyor değilim...
herhangi bir tartışma yüzünden değil başından geçen bu olay yüzünden silik olduğunu düşündüğüm yazar. *
(#5663389)
sözlükteki terörist güçlerce sildirilmiş yazar. biraz sivri dilli olmasa iyiymiş, halen yazar kalabilirdi.
(#4015725) * *
"v7"ve "suite 8" versiyonları bulunan otel yönetim ve rezervasyon sistemi. "suite 8" versiyonu daha çok tatil köyü ve resort oteller için dizayn edilmiş olup şehir otelciliğinde daha yoğunlukla "opera" kullanılmaktadır.

her iki programın distrübütörlüğü protel bilgisayar tarafından yapılmaktadır.
Beethoven’ın bestelediği tek operadır.
Beethoven 'ın tek operası olduğu gibi,dünya müzik tarihinin de en önemli basyapıtlarından biridir. 1.perdede uvertür ve 4.sahnedeki quartet çok ünlüdür. Marzelline leonore (fidelio ) ,marzelline 'nin babası ve sonradan marzelline 'nin sevgilisi olacak tenor soyler Quartett 'te.

Ayrıca fidelio bir kadın kahramandır. Erkek diildir yani.

Bu büyük operanın başlığının bir tahmini ergen trolün nickaltı olması da ayrıca çok üzücü.