bugün

Buna vereceğim paraya ikinci el Volvo, Ford ya da Toyota alırım daha iyi. Fiat a 100 küsur fiyat biçmek akla zarardır.
benzinlisi çok yakıyor.
F\p buzdolabı.
avrupa'da ikinci el 2019 modelleri 11.000-12.000 euro fiyatla alıcı buluyor.
sıfır olanlar 15.000 (avrupa'da tipo olarak geçiyor) civarında.

euro ncap testlerinden 3 yıldız almış, tabut değil ama ülkemize göre normal sayılabilecek değerlerde.
ülkemizde ikinci el fiyatları 2019 temizi 120.000 liradan başlıyor.
sıfır olanı ise 110.000 liradan başlıyor 198.000 liraya kadar kampanyalı fiyatı çıkıyor.
en boş olanının arka koltukta yolcu el tutamacı bulunmuyor. sadece ön yan yolcu koltuğunda mevcut. arka koltuk tutamaç yerlerinde kullanışsız askı aparatları takmışlar. 2000 model orta seviye sedan bir araçta bütün taraflarda tutamaç olup arka koltuklarının olduğu yerde kullanışlı askılı tutamaçlar mevcut. 80 model araçlarda bile söz konusu tutamaçlar var. artı tarafına bir örnek, araçta direksiyonda multimedya tuşları var. blutoothda unutmamak gerek.
1.3 95 beygirlik multijet şehir içinde bildiğin çok yakıyor. Dci performansı beklemek hata olur tabiki de. Aksesuar eksiği olsa da konfor olarak bence iyi.
Çok süper anlayan biri değilim ancak otomatik viteste dsgler gibi çabuk cevap vermiyor. Basıyorsun basıyorsun bir şey yok sonra bi anda sıçrıyor. Şehir içinde bile dönerken savruluyor. Direksiyonda benim punto çok daha iyi City modda tek elle tüm manevraları yaparken egeada savrulacağını bildiğin için daha temkinli yapıyorsun. Şahsen tercih etmem.
Fiat arabam ilk puntoydu. Sonra doblo. Egea param olsa düşünürüm. Sedan avantajlı ve donanımlı bir model.
2019 aralık felandı easy 1.4 modeline 77 bin tl demişlerdi şimdi baktım 146 bin tl.

amanakim araba fiyatı düşer diye diye gittik 2000 model hurdaya kakıldık.
Aslında o bir Tipo'dur.
temiz marea > egea.
21 kasası hoşuma gidiyor. Özelikle hatchback kasaları.
marea'nın yanında teneke gibi arabadır. keza babası linea ve albea da öyle. bunun sıfırına o kadar para vereceğime o paraya temiz 5 silindirli marea alır geberene kadar gazlarım.
Resmen para tuzağı. Bu arabayı alacağınıza gidin Mazda 3 veya Kia ceed alın daha iyi. FIAT En çok sorun çıkaran araba sınıfında. Bırakın artık şu italyan ve Fransızları.
Ederi 70-80 bindir. Kimse 1500 lira maas almiyor sonucta. Alim gucu onemli.
Hybrit corolla 5 litre yakarken nası 2.8 litre yaktığını merak ettiğim tekerlekli valiz.
yok teneke yok taput abi ne kadar para o kadar köfte. adam 50 tl ye gecelik eskorta gittim travestiymiş aids kapmış olabilirim demesi gibi birşey.

mesela 6 ay önce bir audi a5 kaza yapmış tek farı 28 bin tl idi gerisini düşün.
Bu arabaya
Pok atan Malllara soylüyorum
Şuan ki güncellemelerle
Egeanın Rakipleri
Toyata Corolla 350 bin
Dacia Logan 320 bin
Hyundai i 20 280 bin(B sınıfı bir araç)
Ve meşhur
Reno taliant bile 290 bin olmuş
Clio (b sınıfı ) 270 bin
Hani otamatik cam açıcağı olmayan araba

Egea easyse 220 bin lira....
200 bin lerde
Bu fiyata alabileceğiniz tek ve iyi araba
Cross modeli acayip hoşuma giden araba. Kim ne derse desin fiat egea ile tasarım olarak çok güzel bi noktaya geldi. Ayrıca araba fiyatına göre oldukça dolu.
Sıfırları şuanda 220 bin lira. O da en düşük fiyatı.
easy plus modeline sahip olduğum fiat aracı. şahsen ekonomik olarak şu dar vakitlerde o kadar güzel bir araç ki pek fazla tartışmamak gerekiyor.
Fiyat/performans olarak baktığınız zaman en güzel arabadır. Bu arabayı kullanmayanlar sürekli olarak bok atıyor. Ancak parasına göre alabileceğimiz en iyi arabadır bence.
paranız audiye yetiyorsa audi alın, egeaya bok atmayın dediğimdir.
avrupa´da fiat tipo olarak satilan aractir.

Sürüs keyfi, güvenligi ve fiyat performans olarak bakildiginda alinacak araclardandir. sürekli uzun yolculuk yapilacaksa 1,6 multijet dizel motorlu olani secilmelidir.

Gayet tasaruflu ve rahat bir aractir. hava atmak icin degil, kullanmak icin üretilmistir.

Asagidaki resimden de görebileceginiz gibi; kendi segmentindeki araclardan daha genis bir aractir.
görsel
5-6 aydır kullanıyorum. artık orta segment araba kalmadığı için alt segment için en iyi arabalardan biridir. Fiyat/performans olarak mantıklıdır. tavsiye ederim. bir depo dizel yakıtla şehir içi 800 km yaptım.