bugün

ersun yanal etkisini bu akşam ümraniye maçında izliycez. var mı yok mu. bence var da inanmayanlara dedim.
bu takımın her anlamda başı ersun hoca olmalıdır. daha derine girerim ama boşver.
adam futbolu yaşıyor. hem de teknik ve bilimsel olarak. tabi bunları da akılcılık geneli içinde kullanıyor.

akşamki takıma gelince, az alkmaar maçında ilk yarıda oynayan sadık lı savunma ile çıkacaktır.
hücümda ise freyli, soldadolu, ayew li ikinci yarı hucum ekibiyle çıkacaktır.
sonuc fener 5 ten fazla atar 1 yer. belki onu da yemez.
Kümeye...
en çok sevindiğimiz iki şey oldu. hatta 3.
ali koç başkan oldu.
ersun yanal teknik direktör oldu
ve takımı taraftar yönetmeye başladı. bu çok önemli. isteyen eleştirsin.
neden, çünkü milyonlar asla yanılmaz. en doğru akıl, taktik, gelecek planı taraftardadır. bu anlamda fener dünya da bir ilktir.
bu ali başkan ın adamlığına zarar getirmez çünkü zaten kendisi taraftar tribün adamı.
fener acaip patlayacak. o kadar iddiali konuşuyorum.

bak yazdıklarımdan fanatik olduğumu sanmayın. son zamanlarda bu kadar aşırı ilgilenmemin sebebi, hayat felsefemin başarılı olup olmaycağının denemesini bir kez daha görmek.
ersun hoca ve ali başkan ın getirdiği saldırgan ve akılcı futbol ve de çoğunluğun sesini dinleme ama onu kendi mantığımla yönlendirme yaklaşımım denenecek fenerde.
Ersun hoca elinin değdiği belli takıma.

Ümraniye karşısında 47 dakikadır gol yemedi.

Edit, tamam lan yedi...
görsel

Beybi!
Kaldığı yerden devam eden takım.
Nerede kalmıştık.
Yaptıkları şikelerin diyetini küme düşerek verirler inşallah. Paramparça olun.
20 günlük mağlubiyet hasretine dün akşam son veren takım.
ölü hali bile birilerinin uykusunu kaçırmaya yeten camiadır. adam gecenin 3 ünde gelmiş nefret kusmuş ya lan. normal insanlar o saatte ya ossura ossura uyur ya sindirim aşamasına geçer televizyon karşısında kanepede böyle boru vaziyetinde uzanmış göbeği havada mayhoş mayhoş yarı yatar yarı oturur. bunlar o saatte hala fenerbahçe ezikliğinin nefretini yaşıyorlar *

futbol takımının kondüsyonu bayağı yükselmiş ancak teknik kapasite hala boktan. top yapabilen topu ayağında tutabilen doğru düzgün pas atabilen adam yok bir tek mehmet ekici biraz. 2-3 maç sonra teknik olarak olmasa bile kondüsyon olarak biraz fark yaratırlar bugün bulundukları konumdan kurtulurlar illa ki. basketbol takımının maşallahı var gene galip geldiler. şu şike muhabbetlerinden de bıkmadınız amk. hani 20 li yaşlarının başında çocuklar olsak yani maziyi bilmesek ses etmeyeceğiz ama şu adalet nidaları atan haktan hukuktan bahseden tiplerin tuttukları takımların son 30 senesini iyi bilince hafiften bir gülümseme oluşuveriyor insanın suratında. zaten ben yalan söylemem diyen yalancı pezevengin önde gideni "ben/biz temizim/temiziz sen/siz kirlisin/kirlisiniz" diyenler ise sahtekar lavuğun önde gidenidir. herkes kendi yediği b.kları iyi bildiğinden hep başkalarını aynı şeyler ile suçlar ki kimse onların yedikleri tezekleri konuşmasın. bir uyanık kuntiz sizsiniz biz köyden dün geldik zaten.
dedik ya gerçekçiyiz diye. dün gene çok üzüldük. sonuca değil.
saldırgan ersun yanal futbolu yoktu ona üzüldük. lan takım pısmış iyi mi.
ersun hoca da hala kırdıramamış o sendromu.
bir de santrafor çok önemliymiş. onu gördük. ayrıca şansta çok önemliymiş.
top 2 kere ağlarla kucaklaştı. haklı veya haksız gol sayılmadı.
1 kere direkten döndük.
1 silimani kaçırdı
1 frey kaçırdı.
yani toplam 5 poziyona girmişiz. ümraniye de enaz 3 kaçırdı.

şimdi olması gerekenlere geçelim.

maça freyle başlanmalıydı. gol vuruşları silimani den iyi
takım savunmasını orta saha da kurmalı. hemen geri kaçıyorlar. dedik ya pısmışlar.

bi ihtimal daha var ama bilmiyorum, fener seyirci gelsin diye işi saraçoğluna mı bıraktı. ayrıca soldada neden yoktu. ya da varmıydı bilmiyorum. adını duymadım.
görsel
henüz umudumuzu masaya yatırmak için erken.
henüz ersun hoca etkisini görmedik.
erzurum maçında 40 dakika görmüştük orda kaldı.
tabi hoca kurt. bişey yapmadan durduğu söylenemez.
lig maölarına saklıyor, depoyu. enerjiyi bitirmiyor bence.
ayrıca kampta yükleme yapmış, oyuncular yorgun, belli.
o yükleme ilerleyen haftalarda meyvesini verecek.
slimiani ye bi şans daha verdi kupa maçında ama dikkat ettiniz mi? soldada yoktu. sakladı onu.

artık büyük ihtimalle ben de susucam ve sonuçları bekliycem. yazılacak her şeyi yazdık.
görsel
son 4 maçta her maş 5-6 net pozisyona girdik. şu an tek sorun santrafor gözüküyor. onlarda çabalıyor lakin zaman zaman her santraforun yaşadıklarını yaşıyorlar, futbol şansı eksikliği.
şunu da belirteyim. gol sayısından da anlaşılacağı üzere frey, slimani den daha faydalı.
Maçlari cuma pazartesi oynuyor hekes ümidi kesmis fenerden.
bu gol atamama işini soldado çözecek. merak etmeyin.
takım pozisyona giriyor mu giriyor? sadık geldi, kolay gol yemiyoruz. ümraniye den neden yedik derseniz. o gol, ilk başta fenerin kaçırdığı 4-5 pozisyon gol olsaydı gayet normal sayılacaktı. yani sorun gol yeme değil atamama.

çözülür beyler, ersun adamı şaşırtır. az bekleyelim. görürüz.
denizlispor,trabzonspor,bursaspor ve ümraniyesporun karısı olan futbol takımı.
görsel

Türk sporunun güneşidir. Evet.
Canımız baya yandı şike suçlamasıyla başlayan Ali Koç ile dibe vuran bir sızı oldu içimde takımın.
BBC'ye konu olmuş avrupa devi. okumak isteyenler için;

https://www.ntvspor.net/f...-5c457bacbf791248d0e61701
Daha önce söylenmiş mi bilmiyorum fAkat bir de ben söyleyeyim; küme düşme potasındaki ekiptir.

Teleset mobilya fenerbahçespor’a kümede kalma mücadelesi için başarılar dileriz.

imza: 4 yıldız.

Edit: lig 17.si olduğunu yazmamışım, eklendi.

Edit2: küme düşme potasındaki takım olduğunu yazmış mıydım?

Edit3: küme düşme potasındaki takım olduğunu yazmışım.

Edit4: ligdeki yerini burada da paylaşmamız gerekir, sonuçta burası bilgi kaynağı;

1- değil

2- değil

3- değil

4- değil

5- değil

6- değil

7- değil

8- değil

9- değil

10- değil

11- değil

12- değil

13- değil

14- değil

15- değil

16- değil

17- akın çorap fenerbahçespor

18- yakında...
10 senedir şampiyonlar liginden uzak sözde büyük takım..

inşallah bu sene düşecek amk döl ısraflari..
sneijder’in volkanı bi sola bi sağa yatırdığı 2-1 lik maçta,
birinci golu attıktan sonra spikerin yardımcı yorumcusu sneijder’in önünde mehmet olsaydı vurdurmazdı demişti, biraz sonra senijder sağ çatala asarken önündeki savunmacı mehmet topal idi.

bi adam ne kadar az bilirse o kadar kesin konuşurmuş, hep böyle bunların.
anlık bir gazla kadro dışı bıraktığı adamları küme düşme korkusuyla tekrar kadroya alan vasat takım açık ve net.
https://twitter.com/titul...tatus/1087425570986754048