bugün

fem: fetullah efendi mektepleri.

-hocam trigonometriyi anlamadım birebir çalışabilirmiyiz dersten sonra?

+dersten sonra programım yoğun inşallah. başka bir zaman tekrar hatırlatırsın bana inşallah.

(dersten sonra merakına yenilip hocanın daha önemli ne işi olduğuna bakmaya odasına gidersin.)

manzara; seçilen talebelerle "küçük sözler" okuyup, bir yandanda kısır yemece ile meşgul matematik hocanı görürüsün.
polis meslek yüksek okulu sorularını önceden verdiği kesinleşen, sınavın iptal olmasına sebep olan dershanedir.

http://gizlibelge.wordpre...sek-okulu-sinav-sorulari/

(bkz: emniyette fettullah yapılanması)
her nasıl oluyorsa her sene öss sorularından 2-3 tanesini noktası virgülüne kadar tutturabilen dershane ve yayın kuruluşudur.
öss de derece yapmamda büyük faydası bulunan dershanedir.ilim irşad yuvasıdır.meyve veren ağaç taşlanır.
düşünülenin aksine derece yapmayacak öğrencilerle de yeteri kadar ilgilenen kurum. yalnız başarılarla daha fazla ilgilenmeleri doğaldır. ne de olsa onların kataloglarında yer alacak kişiler onlar... yine de dershaneye sosyallikten tamamen sıyrılacaksanız ve o sene femsetlerden başka bir şeylerle de ilgilenecekseniz gitmenizi tavsiye etmem. özellikle son birkaç ay çok sıkıcı olabiliyor, hep aynı tarz ve stilde insanları görünce bunalabiliyorsunuz. ayrıca sürekli cuma günü seni camide göremedim muharrem muhabbetlerine de maruz kalabilirsiniz. bunun için önceden önleminizi almalısınız.
(bkz: fırat eğitim merkezi)

önyargılar ve sanıldığının aksine duvarlarda atatürk resmi mevcuttur. öss başarısı ortadadır. en iyi kaynakları bünyesinde barındırmaktadır.
her şubesinde hafta içi hafta sonu olmak üzere 4-5 tane düzgün sınıf vardır asıl eğitimi onlar görür gerisi öle sike taşşa ders dinler. feme gidip birşeyler kapmak istiyorsan o 4-5 tane sınıfa girmen lazım.
Eğitim Sistemini elinde bulundurup para kazanmak için her türlü fesatlığı fitneliği yapan kurum. Ayrıca şeriata hizmet eden ve bu düşüncede insanları bünyesinde barındıran bu düşüncede değilse bile zamanla beyin yıkayıp kendi bünyelerine katan kurum. Ayrıca bi takım insanların söyledigi herşeyi kabul ettiren ''kulluk'' kavramının çıkış merkezi!!
(bkz: fethullah eğlence merkezi) *

edit: şaka mısınız fettoşçu kardeşlerim.. periyodik olarak değil seri eksileyin hadi bakim.
vakti zamanında üniversite hazırlık için bulunduğum dershanedir efendim. bazı tanıdıkların "olum bak indirim yaptırdık eğitimide iyi" demesi sonucu birazda mecburiyetten teklifi kabul buyurup gittim. açıkcası cemaat kısmıyla çok alakam olmadı. bi kere sohbete çağırıp hayır cevabını aldıktan sonra dahada teklif dahi etmediler. bu sizin elinizde tavrınızı koydunuz mu bi daha da yanaşamıyolar yanınıza.

fakat tavrı koyamadığınız bi yer var. dershanede kız yok sözlük! düşünsene espri yapıp gülmesinden hoşnut olacağın biri yok daha ziyade kıllı bıyıklı adamlar. daha da kötüsü hemen karşınızda bulunan kavram dershanesindeki * arkadaşlarınız sizinle feci taşak geçerler. uzaktan askeriye gibi durursunuz ve potansiyel abazan muamelesi görürsünüz. keza bu bünye bu acıya 3 ay dayanır ve fem dershanesindeki eğitim hayatına son verir.
kapısından girdiğim yıllara lanet ettiğim dersane. iyinin kayırıldığı kötünün dışlandığı adalet savunucusu olduğunu iddia eden fakat bir numaralı adalet düşmanı olan ve "bir" kişiye hizmet eden rezil dershane.
suanda gittiğim ve memnun olduğum dershane. evet yurtlar ablalar abiler var. yurdunada gittim kaldım kimseyi hiç bi şey için zorlayan yok. sohbetlerinede yurtlarınada katılıyorum kimse beni sabahın 5 inde kaldırıpta namaz kıl demiyor. özel sınıf olayına gelince özel sınıf var ona özel ilgi seviye seviye testler olduğu doğru. herkese seviyesine göre yaklaşıyorlar böylece kimsede bunlar çok zor ben yapamıcam umutsuzluğuna kapılmıyor. özel sınıfında değilim orta sınıftayım bana gayet özel ilgide var özel derste var. kim ne derse desin eğitim konusunda iyiler. o kadar kalabalık olupta herkesle yakından ilgilenen başka dershane olduğunu düşünmüyorum ki ne güzeldir ki bayrmlarda kandillerde o kadar kişinin ailesini arıyorlar. başka ögretmenler gibi ben bunları kendim için anlatmıyorum sizin için bunlar demiyor. deneme sınavından sonra teker teker konu eksikliklerine bakılıyor ve eksiklikler tamamlanıyor. kimseye uymaz siz sadece eğitimini alırsanız çok güzel yerlere gelebilirsiniz.
fetos eğitim merkezi diye acılımı olandır.
(bkz: fettoş eğitim merkezleri) öss'ye hazırlandığım zamanlarda beni sürekli arayıp kandırmaya çalışmalarından ben bıkmıştım onlar bıkmamıştı. sakız gibiler azizim, bir de uyuz bir herifi koyuyorlar telefonun başına millet arasın diye, hepten sinir oluyorsun.
kendilerini bi halt sanan cemaatçilerin sözde eğitim merkezi.
mersinin birincisi*yle türkiyenin birincisi* birleşti sloganıyla ışık dershanelerinide içine almış dershane.
bursluları bu taraftaki, paralıları da babalarının paraları için kendilerine hazırlayan * dershaneler zinciri.
kimsenin abilere ve ya ablalara zorla çağrılmadığı dershanedir. görüşünüzü belli etmez ve mesafenizi korursanız kimse size öyle bir teklif sunmaz ama gidenlerin çoğu ışık evlerine de gitmektedir.
terch meselesidir. Evet kız erkek şubeleri ayrıdır ancak bunun için tercih eden birçok insan tanıyorum.
an itibariyle ögrendiğim; ygs sorularının verildiği kurumdur.
ben girmiyorum ama bana da verdiler, lazım olur yanında bulunsun dediler.
meltem dershaneleri olarak da bilinir.
erkek fem-kız fem diye ayrılır bu dershaneler.
(bkz: fethullah eğitim merkezi)
gerçekten bu başlığın açılmamış olduğuna inanan yazarların varolduğu dershane.