bugün

ilgilenemeyeceğin zamanlarda çinli internet kölelerine günde 2 dolar karşılığında amele işlerini yaptırabileceğin oyun.

(bkz: kapitalizm ve emperyalizmin doyum noktası)
milletin tarlayı büyütmek için birbirini arkadaş olarak eklemesine sebep olan oyun.
fena halde bağımlılık yapan evet resmen bağımlılık yapan daha sonra insanı sıkan bunaltan grafikleri gayet iyi olan facebook üzerinden oynanan oyun.
Amele gibi 1 saat uğraşıyosun, harvest, plow, seed bilmem ne diye aynı alanı 3 kez işliyosun sinir oluyosun, " vay a.q lan köyde bu kadar uğraşmıyorum " diyosun ama yine de bırakamıyosun, emeklerin zayi olmasın hesabı. ama güzel eğlencelik bişeydir.
(bkz: eski sevgilinin farmville de komşu olmak istemesi)
Sonu olmayan, basit bir sanal çiftçilik oyunudur. Şaşılacak bir oyuncu kitlesi oluşmuştur.Bu kitle genel olarak işsiz veya gün boyu bilgisayar başında çalışan kişilerdir.
24x24 açılmış artık. büyütün tarlalarınızı. ama bunun için ya farmville hayranı olacaksınız ya da 500.000 coins bayılacaksınız veyahut 60 fv parası.

hayran da olduk ama hala olmuyo.
çiftçi olmanın çok kolay olduğunu sandıran oyundur.
domuzlar için özel çamurlu alan getirmesini bekliyoruz..
artık kusturacak,sıçtıracak kıvama gelmiş facebook diyarının peydah ettiği çiftçilik oyunudur.
62 level olduğum oyun. 70 e gelince başım göğe erecek.
çobanlıktır efendim.yahu benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir değil ki?
belki de bunun için yapmışlardır efendim.
toplam kaç level olduğunu merak ettiğim *** çok çok zevkli bir facebook oyunu.

Edit: 70miş son level *
Zyngna şirketinin başımıza sardığı bir numaralı bela..! Çekirdek çıtlamak gibi.. Amaçsız ve psikoparolojik arazlara sebep olurcasına bir suçluluk psikolojisi yerleştiriyor insanın içine (bkz: elde kola aklıda kupa)
villamı alıp üstüne binip kırbacımı vurduktan sonra facebook uygulamalarımdan kaldırdığım oyun. bu oyunun asla sonunun olmayacağını düşünüyorum çünkü sonuçta birileri bunu oynadıkça birileride para kazanıyor. bundan dolayıdır ki hiç oyunun sonunu göreceğim hırsıyla oynamamanız ve en kısa sürede zorda olsa bu illetten kurtulmanız tavsiye edilir.
"farmville de çalıştığın kadar köydeki tarlada çalışsan zengin olmuştun" gibi geyikler yapılmasına sebebiyet veren oyun..
ek ve hasat et düz mantığıyla bana sıradan gelip iki günde soğuduğum popüler facebook uygulaması.
an itibariyle level 70 olup, bitirdiğim oyundur. bitince ne oluyor diye sormayın. bir şey olmuyor. temmuzda başlamıştım. 7 ayımı benden çalmış bu oyun. güzel günler geçirdim tarlamda. şimdi herşeyimi satıp bir sahil kasabasında kendi tarlamı işleteceğim. lan?
giderek sanallaşıyoruz.

bu oyunu oynayacağına git bir saksı bitki besle...
balık besle kuş besle...

geçende bu oyunu oynayan bir arkadaşı gördüm. öyle hırslıydı ki fareye tecavüz ediyordu sanki...
üzüldüm.
facebook istek kısımlarının vazgeçilmezi! ama o gelen 'bilmemkim kişisi size farmville gift isteği gönderdi! olayını kabul edince sana birşey olmuyormuş ona puan gidiyormuş o da güzel. peh!
Başlarda sims deki hizlandirma tuşunu surekli kullanan bendeniz uzerinde cook yavaş bir etki bırakan, ohoo biz onlarin büyümesini mi bekliycez dedigim fekat, zamanla hizlandirilmiş teknikleri kullanmakla ve guzel bir dekorla kendisine baglandigim oyun. Seviye 37 olunca asparagus a kadar bütün kilitli ürünler açildi ama sürekli bi yenilik getirirlerse devam edilebilir.
herkesin artık sıktığı yönde görüş bildirdiği halde oynamaya devam ettiği oyun.

hastalık.
o değilde, bunu yapan firmanın tonla para kaldırdığını düşündüğüm uygulama.
restaurant city'nin beklemeli versiyonu.
facebook şeysi. ayrıca 7658 adet arsa satın aldığım saçma sapan oyun.

+ e peki neden satın aldınız?

bi şey satılınca duramıyorum, gerekli gereksiz her şeyi alıyorum işte.