bugün

elmalı votkayla denenmesi gereken içecek.
yenisi için; (bkz: le porta)
mandalinalısı çıkan asitli içecek ya da uzun bir süredir piyasadaydı ben ilk kez gördüm sözlük.
bu gece bi heves akşam yemeği için aldığım ve açtığımda asidinin kaçmış olduğunu gördüğüm coca cola company ürünü. bir an şikayet etmek geçti aklımdan sonra sonuç alamayacağımı bildiğim için vazgeçtim. sonuç: tatsız, tuzsuz, asitsiz bir akşam yemeği. mağdurum lan.
mandalinalısı için hazırlanan reklamda manga yer almıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=1RNg5lBiATI
halk arasında sarı kola diye anılan içecek.
dünyanın en kötü, en saçma salak reklamına manga ile imza atmıştır. olay şöyle gelişir; konser esnasında ön saflardaki bi dangalak o yığının içinde fanta mandalinasını açar. o esnada manganın solitsi bunu görür ve canı çeker. bizim dangalak, loserın yerinde rockçu bi kızımız olsa çekinmeden verir hatta soliste beni de al bile derdi. neyse bizim loser yüzsüzce gitarı, kulaklığı falan ister bizim solistte rokçu aksanıyla '' abieee söz valla yenisini alıcum '' der gitarcısına fantayı içen çocuk kadar itici bi çocuk daha görmedim ayrıyetten. reklamda başlı başına tırt. çölde susuz kalsam fanta mandalina'ya dönüp bakmam o kadar.
boyalı, aromalı ve asitli bir su.
hiçbir zaman sevilemeyen gazlı içecek kimisine.
fanta fanta her an yanımızda fanta.
gerçekten bağımlılık yapan ve bazı bünyelerde kola'nın pabucunu dama atan içecek.

hastasıyım. bağımlısıyım.
vazgeçemediğim tadına bayıldığım portakallı içecek. nefis.
israilin gazze de ki cinayetlerinden sorumlu tutulan içecek markası.

yaşadığım şehir de sokaklar da boy boy afişler ile sıkça dillendirilmektedir.

- fanta içmeyin ühü ühü.

cola turca var ondan alın.
çocukten fanta ile colayı karıştırıp o zaman ki damak tadım ile tadından içilmez bir hal alırdı.
gizemli fiyat politikası yüzünden bir sürü gencin gelişimini olumsuz yönde etkilemiş kutsal içecek. bunun 1 litresi ile 2.5 litresi aynı fiyattır ve aklı başında hiçbir insanoğlu aynı fiyata 2.5l'uk varken 1 litresini almaz. kadim dost zaphod beeblebrox ile, ne zaman 1 litre almak için girsek 2.5 litre ile çıktık marketten. eğer orada aynı fiyata14 litrelik fanta damacanası olsaydı eminim ki damacana ile çıkardık. dediğim gibi dünya o zaman o kadar yeni bir yerdi ki, çoğu şeyin henüz bir ismi yoktu, biz 2.5 litreyi plastik bardaklarımızla bitirdikten sonra isimlendirmeyi bizzat yapardık. insanların sonradan park dediği şeye zaphod "geeeberrrkk" derdi. ben de banklara "kumburaakkk" derdim. fanta bittikten sonra kumluca'nın vahşi doğasında allah diye bağıran aslanlar gibi dolaşır ve gençliğimizi kutsardık.
soğuk içilince ferahlatan içecek.hadi ya bilmiyorduk dediğinizi duyar gibiyim.öyle ama.
arkadaşım fanta sloganlı reklamı zamanında çocukların çok ilgisini çekmiş gazlı içecek.
severmiyim asla.
http://www.youtube.com/watch?v=IWSBHqSqCgY
görsel
ilk Nazi Almanyası'nda, ikinci Dünya Savaşı'nın ortalarında üretilmiştir. Adı Almanca hayal dünyası anlamına gelen "Fantasie"den gelir.
portakallı gazoz. soğuk içiniz.
(bkz: sarı kola)
kapağı açıldıktan 10 saniye sonra gazı kaçan içecek. 2 litre de olsa 330 ml de olsa 10 saniye içinde içtin içtin, yoksa portakallı şerbete dönüşüyor.
(bkz: sarı kola)
sandoza benzemektedir.
fısssssssssss aynı koku, aynı tat.
anneannemin sarı kolasıdır kendisi. her mekanda fanta isterken sarı kola der. tabi bunu takiben yetkili kişiye de bir açıklama yapmak durumunda kalırız biz. (babamla ben ) öyle işte fanta = sarı kola yani