ilk başlarda kullanırken insanı sinir küpüne çeviren site. önemsemeden kullanmak lazım.
Düğün salonu sinerjisi yarattığı için.
yakın akrabalar.
sürekli yenilen yemeklerin, kuaförden çıkma yapay güzelliklerin ve gezilen yerlerin paylaşılması, hatta daha da öteye gidip insanın gözüne gözüne sokulması. bi de neden yani böyle "kendince" harika donatılmış masaları paylaşırsın da kuru soğan ekmeğin olduğu masayı, makyajsız paçoz ev halini paylaşmazsın ki? sanki elinde biftek saçında balyajla doğdun. bak yine sinir oldum.
çimento harcı karıştırırkenki fotografını duruma çalışkan hissediyor yazıp paylaşan inşaat işçisi vatandaş - 128 beğeni
dudakları büzerek, bacak dekoltesini ön plana çıkararak poz veren 15 yaşındaki kız - 402 beğeni
sırf daha fazla beğeni almak için 3 yaşındaki çocuğunun her halinin tonla fotografını çekip paylaşan sözde anne - 90 beğeni
motor üstünde iğrenç saç şekliyle ve tuhaf el kol hareketleriyle poz verip duruma atarlı söz yazan mahalle serserisi - 225 beğeni
ve daha niceleri...
Atarlı giderli gönderiler, aptalca çekilen selfieleri ve yediği yemeği koyan insan evlatları, beni facebook ve türlerinden soğutuyor.
yaş ortalamasının artmasıyla paylaşım kalitesinin düşmesi olabilir
2010 yılında hayat boş pompala coş sayfasını açmamışım gibi yazıyorum.
"Kocişim bana kıhvıltı hızırlımışş ihihihi" tarzı paylaşımlar.
Akrabaların istilası.
Kardeşlerin kaydolması.
2008'in sonunda bir facebook hesabı açtım. fakülteden yeni mezun olmuştuk 2009 yılının büyük bölümünde hesabımı dondurdum, 2010 yılının başında tekrar açmıştım ama 2010 yılının yaz aylarında o dönem ki kız arkadaşımla tartıştık. bana hakaretlerle dolu bir mesaj gönderdi o akşam çok üzüldüm o kızgınlıkla olsa gerek face bir kapattım tam kapattım.
şu ana sayfaya başlıca haberler ve en yeniler kısmı eklendiğinden beri soğudum. başlıca haberleri seçiyo sürekli. sürekli aynı şeylere bakıyorum. en yenilere alınca farklı şeyler çıkıyor ama her seferinde bunu yapmaya üşeniyorum. lanet olası güncellemeler.
(bkz: prim paylaşımları)
yeni evli, evine kim gelirse gelsin bunu paylaşmaktan geri kalmayan, gözümüzü oyacak derecede süslü fincanlara sahip "kahve keyfiiiiii" ciler.
Heryerden fırlayan akrabalarin fotolariniza tepkileri, yalan yanlis haberlerin çokluğu facebook kitlesinin buna inanışı, bu gonderiyi 10 kisiye gondermezsen duan kabul olmaz yarzi sacma sapan gönderiler.
Geçen böyle bir sayfa vardı dini sayfa her şeyi beğen beğen ismi de
Hz. Muhammed (sav) sav olmaya bilir tam hatırlamıyorum da yeter gına geldi bir şeyleri insan beğensin diye yapmak münafıklık sebebi bile olabilir zorunda mıyım dedim takibi bırakıp beğenmekten vazgeçtim gerçekten soğutuyor insanı.
daha soğumadım desem *
Akrabalarımın her fotoğrafımın altına yorum yapması. Ayrıca babamın vesikalık fotoğrafını profil yapması.
Oyun istekleri.
saçma kuran ayetlerini paylaşan arkadaşlar.
50 yaş üstü tarafından ele gecirilmesi en büyüğüdür bide instagram var.
işi düşen mesaj atıyor.
dedem geldi abi. dedem. bakalım kim nereye gitmiş bugün diye facebooku açıyo bide babaanneme gösteriyo ehehehe bak bak cumali abi bilmem nereye gitmiş bide fotoğraf diyo. babaannemde alıştı fekfusu açta bakalım biraz diyo. gelde soğuma.
7den 70e herkesin atarlı ve bir o kadar da hayat dersi vermeye çalışan paylaşımları. Ya sen daha ne gördün de hayat dersi veriyorsun derler adama.
sürekli oyun isteği gönderen, akp yalakacılığı ve sempatizanlığı yapan çomar akrabalar olabilir evet.
35 yaş üstü tanıdıkları eklemek zorunda kalmak.