bugün

en azından niyetleri bellidir. tepkilerini dürüstçe ortaya koyarlar.
bir nick arkasına saklanıp başkalarına bok atmazlar.
bu tipler ülkede bir sürü amerikan füzesi varken yurtsever, vatansever değildir, yerli tek bir mal bile yokken gıkları çıkmaz ve akıllarına ülke gelmez.
haydarpaşa otele dönüşürken,
emek sineması kapatılırken,
hasakeyf sular altında kalırken bu insanlar yurtsever, vatansever değildir.
hakettiği paranın çeyreğini bile alamazken "ülke nereye gidiyor?" diye düşünmezler.
bir sürü katliam olurken "ne olacak bu ülkenin hali?" demezler.
bin bir umutla kazandıkları üniversitede mezun olup diplomalı çaycılık yaparken de düşünmezler,
öğretmen olup 4 sene okuyup kendilerini kpss ile kanıtlarken, bir türlü atanamazken "boşuna mı okudum, nasıl bir sistem bu" demezler.

bu örnekler çok rahat çoğaltılabilir.
demek istediğim vatansever olmak, ülkesini için ölmek bu değildir.
sosyal medyanın gazına gelmek değildir.
oturup öz eleştiri yapmaktır "ben bu ülke için ne yaptım" diye düşünebilmektir.
ülkede ki ötekiler olmasaydı düşünüyorum da bu gerici faşistler ne ile uğraşacaklardı?
ülkeyi kurtaran tiplerdir(!)

nato, birleşmiş milletler ve avrupa birliği olağan üstü hal ilan edip toplandılar(!) bu eylem devam ederse türkiye'nin süper güç olabileceğinden korkuyorlarmış mış mış...
Yılın TSE tescilli en kaliteli Türk Mallarıdır. 1 rivayete göre 6 milyon 1 rivayete göre de 9 milyona yakın bu malların adedi.
Çok fena keklenmiş tiplerdir fakat çaktırmıyorlar.
(bkz: http://www.itusozluk.com/...sina-tc-koymak_496380.jpg)
Tüzel kişilik olma meraklıları. T.C'den sonra bir kurum adı gelir ve bu genelde belirtili isim tamlaması olur. Misal, T. C. Sağlık Bakanlığı. Ama gerçek kişi? Olmuyor dimi?

Komik şeyler bunlar, hani çoluk çocuk yapsa tamam da 65 yaşında emekli öğretmen teyze sana ne oluyor yahu? 32 yaşındaki satış müdür kadın? 26 yaşındaki doktora öğrencisi? Şaka mısınız yahu? Türkçe dilbilgisi kurallarına karşı gelmeyi geçtik, böyle bir şeyin protesto olduğuna inanıyorsanız sizler için çok üzülürüm. Ah bu kemalizm, eğitimli (!) insanlar dogması...
-sadece akpkkcıların zoruna giden olaydır-kendi dogmalarını yerleştirmek için
-bunun içinde süper aykuları (!) vardır diyebiliriz

-facebook'a isminin yanına tc ibaresi koyan kişilerle ilgili.
son zamanlarda artan populer optimistliğin tavan yapması sonucu -realite'den uzak- kız kaldırma sanatı çeşidi olan aktiviteye gönül vermiş tiplerdir.
bilmem ne insanlar 45.000 tl maaş alıyormuş laflarına da inanır bunlar.
gereksiz bir eylem olmakla beraber klavye delikanlılığında son aşamadır.
vatanın facebooktan kurtulacağını sanan bordo klavyeli ergendir. ay sonunu getiremez acından bokunu yer, suçu tayyip efendimize atar.
fecebook unun isim başına tc koyan kişidir.

decoder geç çözümlüyor olabilir * *
(bkz: tayyip sav)
(bkz: mağarada explorer kullanma sorunsalı)
face kelimesini "feys" diye değil de "face" diye okuyan mal kadar mal değildir. zira doğru okunsa face'inin dersin ama salak olunca facesinin diyorsun.
hz. ibrahim ateşe atılmıştır, karganın biri ateşe atmak için dal parçası taşırken bakarki karıncanın biri ateşi söndürmek için su damlası taşımakta, başlar dalga geçmeye,
- onunla o ateşi söndürebileceğini mi zannediyorsun sen?
+ bu damla o ateşi söndüremez belki ama en azından safımı belli eder.

anladınız mı a dostlar, face hesabının başına tc ekleyen kişi riyakar olmadığını ifşa ediyordur, ben buyum diyordur, karşında tonla insan var diyordur, akıllı ol diyordur, bu anlamda aslında mal olmayabn kişidir.
bu insanları mal olarak niteleyen kişilerin akepe li olduklarını da ifşa etmiş oluyorlar evelallah. bu da aynı şey işte.
(bkz: günaydın viethnam)yada (bkz: jeton köşeli)geç düşüyor.
bir anlamda faşistliğini ortaya koyan kişidir.
(bkz: facesinin başına tece ibaresi koyan mal)