Kadınlar ile erkeklerin iyi anlaşabilmesinin en iyi yolu eşitliktir
Tabi bu bazı yobazların hoşuna gitmeyebilir
Kimi dini
Kimi ise tabiatı bahane eder
Ama bana soracak olursanız kadında
Erkekte eşit haklara sahip olmalı
Kadın erkek eşitliğinin olmadığı yerde kaos olur
Bunun en iyi örnekleri:
iran
Afganistan
Kuzey Kore.
maddi olarak eşitlik sağlanabilir belki ama bazı konularda eşitlik sağlanması zor. misal güzel kızlar ve yakışıklı erkeklere olan talep ile çirkin kız ve çirkin erkeğe olan talep.
Aynı safta olup aynı saflıkta olduğun anlamına gelmemesidir yani seninle aynı safta olmamız aynı saflıkta olduğumuz anlamına gelmez.
"çok sayıda insan arasında hiçbir şey yapmayıp herkesle eşit kabul edilirsem bundan memnun olamam, hem daha çok iş yapanlar da var."

- euripides
Kısayı uzun, uzunu kısa yapmak değil kısanın altına tabure vermektir. Tabi akla zayıfı da şiman gibi dolgulayacak mıyız sorusu da gelebilir.
görsel
olsaydı iyi basketbcuların çoğu siyahiler olmazdı.
Zengin fakir iyi kötü varsa eşitlik yoktur.
sosyal demokrasinin olmazsa olmaz ilkesi olup, maddi anlamda olduğu kadar mümkünse de, manevi anlamda gayet mümkün ve en sağlıklı yaklaşımdır.
Hak yememeyi ve eşitliği, eve çağırdığı arkadaşıyla oynarken annesi önlerine yemek koyduğunda "bana daha fazla koymamıştır inşallah" diye düşünüp çaktırmadan tabakları kontrol eden ev sahibi çocuk bilir.
aç a yemek susayana su vermektir, aç a da su susayana da su vermek eşitlik değildir.
Adalet ile aynı anlama gelmeyen sözcük.
Büyük babam bu konuda üstüne tanımam erkeklere kız istandiği gibi kızlara erkek isteme noktasına geldi kendisi hepimiz şaşkınız .
(bkz: eşitlik her zaman adalet getirmez)
görsel
Toprağın bir karış altında, hiçbir dünya otoritesinin temin edemeyeceği eşitlik vardır.
"Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine”
Nazım.
müsavat.
Adalet'in yanında, değeri kalmayan ve yanlış olan bir istektir. Hiçbir insan eşit olamaz, ama aralarında adaletle daima hükmedilir.
Zayıf olana haksızlıktır.
hani nerde ?
görsel
Şimdiler de buymuş.
görsel
bir ütopya... gerçeklikte ise karşılığı adaletsizliktir. eşitlik durumu bir haksızlığın sonucunda belirir. yani kötülüktür onu aleni kılan. mevcut haksızlık giderildiğinde bu sefer haksızlığa uğrsyan taraf o haksızlığı yapar.
zengin doğan çocuklar ve zengin olmak için hayatları boyunca çalışması gereken (haklı yolla zengin olmak) çocukların beraber yaşadığı dünyada anlamaını yitirmiş bir kavram.
Eşitlik diyince aklıma Malcolm X^'in sözleri aklıma geliyor ; Eğer beyaz adamın kendisi için yaptığı şeyi sen kendin için yapmayı beceremiyorsan '' ben beyaz adamla eşitim'' deme! Eğer onun yaptığı gibi fabrika kuramıyorsan hiç öyle eşitlikten bahsetme..Eğer demokrasi eşitlikse biz neden eşit değiliz.