bugün

evet efendim.

türkiye'nin her şeyden önce düzeltilmesi gereken en önemli sorunudur.son zamanlarda yaşanan olaylarda bunun kanıtıdır.

öncelikle ilköğretim ve liselere yapılan yenilikler basın yoluyla öğrencilere duyurulmuştur.bunlar;okullardaki kıyafet değişikliği,liselerde bölümlerin kaldırılması,cumartesi günlerinin de okul olacağı gibi..peki şimdi bu vaat edilen yenilikler nerede? önce bir değişiklik yapacak deniliyor ve bizimle oyun oynarmış gibi kararlarını geri çekiyorlar.öğrencileri oyuncağa çevirdiler adeta.bir öğrenci olarak kınıyorum bu durumu.

daha sonra ygs ve lys durumu var ki bu da öğrencilerin en büyük sorunudur.bilgisayar bozuldu diye öğrencilerin yazdıkları bölümler,üniversiteler karmakarışık olmuş yine öğrencilerle oynanmıştır.

en son kpss olayı.bildiğiniz üzere kopya çekildiği ortadayken hala araştırıyoruz denmesi ve kpss nin eğitim bölümünün iptal edilmesi kpss mağdurlarını yeni bir endişeye sokmuştur.

en büyük temennim milli eğitim bakanlığının söylediği sözleri tutması ve artık öğrencilerin oyuncak olmaktan çıkmasıdır.
eğitimden anlamayan insanların başımıza geçip, ordan burdan program devşirip bizim üstümüze oldurmaya çalışmasıyla süregelen aksaklıklardır.