özellikle akupelilerin cevaplarını merak ettiğim sorudur.

https://youtu.be/0uadgdmdljm
Eğitim seviyesinin arttıkça kısmı güldürdü.

Hangi ülkede artmış ki ?!.

Ay tüh kaçırmışam he bilgiyê.
Eğitimi sadece okuldan, kitaptan, üniversiteden, doktoradan ibaret sanan yazarların toplandığı başlıktır.
Akp’nin oyu düşüyor çünkü eğitimin sadece okuldan ibaret olmadığını bilen kişiler yetişiyor.
Eğitim seviyesi değil de insan bir şey bildiğini zannettikçe denebilir. Kibir çok var Yeni nesilde. Soru soruyorlar ama sorunun bir mantığı yok. Bakıyorsun her gün soru soru kendilerine sorsan onlar da bilmiyor ne sorduklarini. Rahat batıyor bizim millete. Evlerinde eksik olmaz ama açız diye ağlamasını bilirler. Şükürsüzlük de var tabi nefsin kabarması da aynı şekilde. Bir de sosyal medyayı fazla kullanan kısım bu yabancıların hayatına çok ozeniyorlar. Gibi gibi... Elhamdülillah ben tokum ben doydum sen açı doyur rabbim yok. Hep bana hep bana... Hayırlısı olsun artık.
Geniş çaplı düşünmek gerek. Eğitim seviyesi artmadı belki ama gençler yaşlılara göre daha eğitimli oran olarak. Yaşlılar öldükçe eğitimli oranı da nispeten artıyor. Örnek verirken de geniş çaplı örnek vermek gerek, öğretmenler az maaş alıyordu şimdi durumları iyi ama toplumun genelinde ekonomik durumu iyi olanlarım sayısı çok azaldı ve başkasına göre fazla kazandığı için bozuk düzene neden bozuk diyemesin ki insan ? Böyle uzun uzun yazıyorum da sonra diyorum ki “şimdi ne desem anlamayacak akp’liler ama yönetim değişince bu yazdıklarımı sanki kendi fikirleriymiş gibi bana satacaklar. Hem de şu an akp’yi savunurkenki hararet ile.”
Akp seçmeni çok yüksek oranda eğitimsizdir, eğitimsiz insanın da koyundan farkı yoktur.

Sorgu, sual, muhakeme yeteneği, feraseti yok denecek kadar azdır. Neden refah seviyesinin yüksek olduğu yerlerde olmadıklarının en büyük kanıtı budur.
(bkz: Toplumsal farkındalık)
Vardır elbet bir sebebi...