bugün

tüm kötülükleri yok eder.
Gavuryada kendini çok özleten sestir. Vatana dönüldüğünde insanı hoşnut eder. Evdeyim dedirtir.
Genelde sabahın 5ine taraf huzur veren sestir. Tüm tarafsızlığımla..
80 milyon vatandastan en az 65 milyonunun hiçbir şey anlamadığı sestir.
namaza çağrıdır,bitiminde dua edilmelidir ve duası vardır.ezanı anlamayanın anasından babasından kaynaklanan bozukluk olduğunu herkes bilir.
ses duyulduğunda namaza icabet edilmelidir.

bile bile kazaya bırakmak yanlıştır.
su götürmez bir gerçektir.
video izliyorum iki saattir bi bitemedi tam kulağımın dibinde , bide fatih de oturuyorum .ben günde 5 defa duymak zorunda mıyım acaba bunu ?
bide imam mıdır nedir öyle bir içten okuyor ki sanki kendi ezanı amk.
(bkz: bugün yediğin hurmalar yarın götünü tırmalar).
sinir bozucu mu dur bilinmez, çünkü kişiye göre değişir ama ezan laikliğe aykırıdır.
celal şengör gibi bir adamın şöyle bir lafı vardır: ezan sesinden rahatsız olanlar gitsinler mağarada yaşasınlar diye. bende bir dinsizim ama her rahatsızlık duyguğumuz sesi kaldıramayız.
çoğu kişinin düşündüğü ama dile getiremediği gerçektir. türkiyede kişinin temel hak ve özgürlüklerini savunması büyük problemdir.
kişi ezan sesini duymak isteyebilir ama müslüman bir ülkede olduğumuz için duymak zorundadır , saygı gösterir.
ayrıca bunun vatan bayrak sevgisiyle alakası yoktur.vatana bayrağa sevgisi sonsuz olan insanlarda bu şekilde düşünebilir.
ancak ezanı hissederek dinlemeyen biri bunu söyleyebilir.
yoksa gerçekten güzeldir.özellikle sabah ezanı.
ebu hüreyre r.h 'dan rivayet:
rasulallah s.a.v buyurdular ki: "müezzin, sesinin gittiği yer boyunca mağfiret olunur. yaş ve kuru herşey onun lehinde şehadet eder, namaza katılan kimseye yirmibeş kat namaz yazılır ve iki namaz arasındaki (günahları) affedilir."

kaynak: ebu davud, salat 31, (515); nesai, ezan 14, (2, 13); ibnu mace, ezan 5, (724)
şarkı dinlemek ile ezan dinlemek kavramlarını birbirine karıştıranların varlığını göstermiştir.

siniri bozulana gelince;

Burası istanbul. sekülarizmin merkezi değil. Eğer dünyada hayal ettiğiniz gibi seküler bir hayat sunan bir ülke var ise oraya gidiniz efendim. hristiyan bir ülkeye gidip burada çan çalınmasın rahatsız oluyorum diyebiliyor musun. Gülünü seviyorsan dikenine katlanacaksın. bulunduğun ortama uymazsan dışlanır yok sayılır, hatta yaptırıma maruz kalırsın. Ancak böyle sözlük ortamında sanki sen yüzyıllardır burdaymışsın da ezan yeni gelmiş gibi konuşursun.

Efendi, ezan zaten buradaydı sen sonradan geldin.

istanbulda Ezan konusuna gelince; tüm ezanların merkezi bir yerden okunması gerektiğini düşünüyorum.
Ezanı kilise çanıyla kiyaslayanları gösteren başlık, kilise çanı fark edilmiyor bile lan.
müezzin den ötürü hasıl olan üzücü tespit.
Ezan güzel sesli biri tarafından okunduğunda insanı kalbinden etkiler. Lakin bu ses kötü olursa insanı başlığı açan kisiler gibi rahatsız edebilir.
Diyanet işleri torpil haricinde sesi güzel olan imam ve müezzine öncelik verir. Bu arkadaşı rahatsız eden ses torpil in ne kadar kötü bir şey olduğunu insanı dinden soğutacak kadar ileri gidebilen bir hadiseye dönüşmesine sebebiyet verebilir.
Bülbülü altın kafese koymuşlar. Orada durmuş.
ingilterede yaşayıp çan sesinden rahatsızım demek gibidir,

gümbette yaşayıp müzik sesinden rahatsız olmak kadar yersizdir,

yani aslında bu trolleri dikkate almak yersizdir, ben neden dikkate aldıysam artık.
tez vakitte susmasını istediğim anlamsız ses kargaşası. dinledikçe aklıma tayyip geliyor başlıyorum küfre.
ezanı duydukça tayyip erdoğanı aklına getirenler!...
artık bi uyanın. sizin bu tavrınız yüzünden tayyip oylarını katlıyor. Bu saldırganlığı bırakın. siz böyle yağtıkça dindar kesimden tayyip'e oy vermeyecek olanlar bile ona oy veriyor. Bi susun arık isterseniz haaa. Yeterince hortlattınız.

Bu ülkede tayyip erdoğanın en büyük destekçileri radikal din düşmanlarıdır. Her dini olayı tayyiple varmış gibi bir yanılgı ile siz dine saldırdıkça tayyip ömür boyu kazanacaktır. lütfen rica ediyorum susun artık. Yeterince zarar verdiniz.
Bu ezanlar -ki şahadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli!
Beğenmeyen gitsin arkadaş. Bu ülkenin halkının çoğunluğunun dini islam. Bir kere ezan okunmaması saçma olur.
katıldığım düşüncedir. saygı duyacaksın diyen götverenler sizde bu duruma saygı duyacaksınız.

tavsiyem de siz siktirin gidin.
buna maruz kalanlara tavsiyem, tüm camları kapatın ve bilgisayarın sesini yükseltin.
müslüman ülkedeki ateistlerin sorunlarından biridir.
erkeksen sünnetlisindir, cuma,cenaze ve bayram namazlarına gidersin, mevlitlere katılırsın.
kızsan babaannen veya anneannenle en az 1 kere teravih namazına gitmişliğin vardır mevlitlerde başörtüsünü zorla taktırırlar.
ve en acınası durum ise senin bunu kalpten yapamamandır.
oysa tek bir ayet yeter inanmaya "O, yedi göğü, birbiri üzerine, âhenkli, düzenli, uyum içinde manyetik katlar halinde yaratandır. Rahmet sahibi, Rahman olan Allah’ın yaratmasında hiçbir uygunsuzluk, aykırılık, aksaklık göremezsin. Gözünü çevir de bir bak, bir bozukluk görüyor musun?".
Erkekler için gay olma sebebisin zira seni sikmek icin sıraya dizildik .
insan ezanın türkçe anlamını bilince daha bi rahatsız oluyor. tabi bizim müslüman geçinen kesim bilmeden etmeden çok matah bişeymiş gibi savunur bu ilkelliği. iğreniyorum cahil insanlardan.
kulağına eşeğin sikini sokarsan duymazsın canım kardeşim. bu kadar basit bir çözümü var. eşeğin sikini muhtelif sikçilerden temin edebilirsin.