bugün

ugruna olunesi sevgili.
gerçekten sen bari varsan şuan ki bildiklerimle tek sana saygi duyuyorum aralarinda çünkü sen ibrani dahi olsan cektiklerin, yasadiklarin bence seni kutsal kılar.

ibrani kökenli bir addır.
mezarlığın üzerinden kahve keyfi yapıldığı bir adet pier loti barındırır.
koskoca bir mezarlık bulunduran ve aynı zamanda varoş yerlerinden birinde de vialand barındıran istanbul ilçesi.
güzel semttir. içinde olmadığınız sürece.
düşük bütçeli üsküdar.
mezarlığın üstünde kahve içebileceğiniz pierreloti'yi bünyesinde barındıran eski bir istanbul semti.
En son 2013 yılında entry girip, artık göremediğim melek adam yazmışım.
Oysa ki son 6 aydır gormeyı deli gibi isteyip, biraz gurur biraz korku biraz inatla ertelediğim canım sevgilim..ömrüm,kolum,kanadım,kanayan yanım, alzheimer olsam unutamayacağım.duam..
ulan bende entryi semt olan eyüp'ten bahsediyor diye okumaya başladım. bacım get öte tarafata seviş.
Turisti çokçadır. Cuma saatleri müthiş yoğun olur, dükkanlar kapanır, adettendir. Ramazan ayında yürüyemezsin. Kemik nüfusu yaşlı emekliler oluşturur.
görsel

Eyüp sırtlarından Haliç, 1910’lar ve günümüz.
konum ve yapı olarak üsküdar'a çok benzettiğim istanbul ilçesi.
merkezi tarihi ve turistik bir yer olmasına rağmen istanbul'un kuzeyindeki kemerburgaz gibi yerlerin de bağlı olduğu istanbul ilçesi.
Tarkan şarkısı.

(bkz: eyüp diye içine çek beni)
kemerburgaz'ın bağlı olmasından dolayı kuzeyi neredeyse karadeniz'e uzanan istanbul ilçesi.
görsel
bir erkek ismidir.
batısında Arnavutköy doğusunda sarıyer bulunan istanbul ilçesi.

görsel
eyüp 10 ilçe ile sınırı olan (belki de)dünyada ki tek ilçedir.

sarıyer-bayrampaşa-zeytinburnu-gop-arnavutköy-sultangazi-kağıthane-beyoğlu-şişli-fatih...
batıda Arnavutköy doğuda sarıyer arasında bulunan istanbul ilçesi. karadeniz'e kıyısı vardır.