bugün

Ehliyeti olması gereken bir kurum.
valla, şu anda abim daha evlenmedi ama ciddi anlamda düğün ceremesini çektiği bir şey bu evlilik.

yok onun masrafı, yok bunun masrafı...

ben abime diyorum ki, bakın nikah kâfi yapalım, sonra kendi kendimize eğlence yapar hem cebinizde para kalır hem de alternatif olmuş olur diye.

abim beni onaylamasına onaylıyor da, karşı taraf maalesef onaylamıyor. umarım halay üzerine kurulu bir düğün olmaz da para boşa gitmez aq.
vahşi doğada yaşam mücadelesi vermektense, otum suyum önüme gelsin diyen türlere uygulanan evcilleştirme tekniği.
Abartılacak üzerine kompozisyon yazılacak bir konu değildir. Evlen gitsin.
asla yapmayacagim seylerden biri. kiz arkadaslarim ile mutluyum.
rüyamda evleniyodum amk tanımadığım esmerce bi hatunla. hem hoşuma gitti hem de aha sıçtık artık özgür değilim bunu başa sarma imkanı yokmu napacam ben diye kara kara düşünüyodum . 2 duyguyu bi arada yaşadım resmen.
düşünmüyorum.
bir aşkın içine sıçmak için yapılabilecek hareketler bütünü.
sabır ve karşılıklı güven isteyen eylemdir. bunlar yoksa aldatma ve ayrılık kaçınılmaz.
ailem keşke zamanınında evlatlık yada damat verip evlenip huzursuz evden kurtulup yeni hayat kursaymışım.

kardeşlerin en büyüğü büyük abim bekar. yaşı 45.

8 kardeşiz. kardeşler içinde evli olan ortanca abim var. o evlendiği dönemden beri uzak şehirde kayınpederinin yanında oturuyor.

daha evde kalmış 3 tane ablam var onları saymadım bile.
Düşünüyorum..
Kadınların mutsuz olduklarında yanlış seçim yaptıkları için sürekli kendilerini suçladığı kurum.
Mutsuzluğunu kimselere de anlatamazlar. Bunun yerine instagram da çok mutlu aile profili çizip kendilerini tatmin ederler.
Erkekler ise bekar arkadaşlarını evlendirme çabasına giriyor. Kazanın dibine onlar da düşsün istiyorlar.
Gerçekten mutlu olan evli çiftlerin ise kimseyle işi olmuyor. Hayatlarını yaşıyorlar.
hafiften evlenme isteği geliyor daha sonra içimden evlilik senin neyine diyorum. zor süreç bakalım ne olacak ben evlenirsem herkes evlenir. net yani.
Yetiskin bir kadin ve yetiskin bir erkegin hayatlarini birlestirecegi bir kurum.

Cidden bir kurumdur. Nasil universiteye girmek icin hazirlaniyorsunuz, sinavlara giriyorsunuz evlilik kurumu icinde ayni sey gerekir. Eger siz yetiskinlik surecini tamamlamadan, her seyinizi annenize soran bir cocuksaniz asla bulasmayin. Kimsenin hayatiyla kumar oynamayin. Buyuyunce evlenirsiniz. Acelesi yok. Ozellikle kizlar, dogurganlik cagim geciyor diye yanlis kararlar vermeyin. Berbat bir adam ve ustune bir cocukla bekarlik yillarinizi hasretle anmayin.

Gozlemlerimden cikardigim sonuc. Son zamanlarda o kadar cok evlilik ve o kadar cok bosanma haberi duyuyorum ki. Ve bosanma sebepleri o kadar sacma ki. Aldatma,dayak gibi buyuk bir suc olur anlarim. Ama yok annesine hosgeldin dememis, corbaya tuzu az katmis, duygusal ihtiyaclarini karsilamamis... saka gibi. Once herkes kendine yetebilmeli. Evlilik bir sihirli degnek degil ki evlenen herkes mukemmel olsun. Siz kendinizden alip goturuyorsunuz. Haberiniz olsun.
internette evliliği kötüleyen çok kişi var. ben de bir süre öncesine kadar evlilik düşünmüyordum. californication'daki gibi bir hayat düşünüyordum. ama allah'ın emri eline, diline ve beline sahip çıkacaksın. belime sahip çıkmam yani ömrümü tek bir kadınla geçirmem lazım. bu yüzden artık evliliğe sıcak bakıyorum. gerçi şu an düğün yapacak param yok. zaten istesem de evlenemem.
Korkunç bir olay, büyük risk.
insan dogasina aykiridir.
rahmetli bekir yıldız'ın "halkalı köle" romanının konusudur.
bir şey hem bu kadar güzel hem bu kadar korkunç olmamalı.
yapmayacağım şeylerden biri.
hayatta alınan en güzel kararlardan birisidir. ama doyumsuz olan oğlan hep yeni birilerini sikmek isteyecektir. yoksa duygusal olarak aldattığın an o evlilik bitecektir.
şu şartlarda çok zor. sıfırdan ev, araba almayı geçtim ikinci el bile dizilmiyor neredeyse. herkesin ailesi koç, sabancı falan değil. y kuşağının çoğu ne yapıp edip bir şekilde evlendi bekar olanları da henüz bir şey kaybetmiş değil. asıl sıkıntı z kuşağı ne yapacak. iş bulma sorunu, her şey pahalı vs. sadece düğün yapmaya bir dünya para gidiyor gerisini siz hesaplayın.
Ben bir bok anlamıyorum bu evlilik işinden.

Sözlendim kız bok gibi biriydi sözü bozdum. Zaten hiçbir kızdan hoşlanamıyorum.

31-32 yaşına geldim hiçbir kızı öpmedim bile. Zaten kadın cinsinin hemen hepsinin rezilliğini pisliğini kahpeliğini gördükten sonra hepsinden tiksinmiş haldeyim.

Ama kimsenin namusuyla oynayan ben olmak istemem. Zaten beceremiyorum da korkumdan. Onlar sevgililik cart curt ayağına gayrimeşru hoplatılmaya çok meraklı ama ben karşımdaki kadının gelecekteki kocasının çocuğunun hayatıyla oynamış olurum deyip kaçıyorum bir şekilde denk gelirse de.

Ama bu tecrübesiz halimle şimdi ne olacak nasıl olacak da evleneceğim anlayamıyorum.
" Eğer sadece aşk üzerine kurulu evlilik ahlaki ise, sadece aşkın devam ettiği evlilik ahlaki demektir."

Friedrich Engels - Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni
iyi bir kurumdur. Tavsiye ederim. Ancak mutlu olacağınız biriyle evlenmelisiniz.