bugün

Güzel birşey, 3 saat oldu nikah kıyalı. şüphesiz hangi memur kıydı bilinmez adını unuttum burnunda ben vardı.
Ne ölüsün, ne diri...
iş olsun diye yapılmayacak kadar ciddi bir olay.
karakterlere bağlı olmakla beraber genelde bir süre sonra arkadaşlığa döner.
80lerin ikinci yarısı ve hatta 90ların başı doğumlular (biliyorsunuz o çift profilini) tarafından bir meziyetmiş, bir başarıymış gibi lanse edilen , yanda çıkan bannerlar gibi reklamı yapılan durumdur.

dikkat: evli olmak bir nadir olan özellik değildir.
Bekarkenden daha az miktarda sextir.
bok gibi olan bir müessese. bulaşmayın, özellikle yaşınız daha genç ise.
Annenizden gördüğünüzü ve babanızdan öğrendiklerinizi evlenince karşı taraftan beklemeyin, karşı tarafa uygulamayın.
Evleneceğiniz kızı, kendi kültürünüzden bulun.
hele ki bir avrupalıyla kesinlikle evlenmeyin.
tek nasihatım budur evliliği düşünen gençlere.
Güzel birsey oldugunu düşündüğüm müessese.
Evli olduğunuzu anladığınız an;
Wittgenstein'in metresi kitabını Wittgenstein'ın metre'si olarak okuduğunu andır.
(uslu çocuk modu on)
Bunu kötüleyenlere gerçekten şaşırıyorum.

Arkadaş sen boşanmak üzere evlenirsen, elbet bir gün boşanırsın.

Boşuna mı diyorlar; hastalıkta-sağlıkta, iyi-kötü günde diye. Evlendin mi çilesine katlanacaksın. Öyle ay ruhlarımız ayrı, burçlarımız gayrı, onu yanlış tanımışım olmaz.

Sonra evleniyorsunuz boşanıyorsunuz, nafakayla, ortada kalmış çocukla uğraşıyorsunuz.

Evlilik sağlıktır.
Hiç evlenmesen 40ına gelmeden çöküyorsun. Yalnız insan erken bunar. (bilimle ıspatlanmıs)

40ından sonra da bul birini. Hadi buldun, kafan uyar mı? 40ından sonra nasıl öğreneceksin karı-koca olmayı?

Uygun yaşta, uygun eşle evlenin efenim.
yatakta çapraz uyuma özgürlüğünün yok olması, sürekli alınması gereken müşterek kararlar, belediye tasdikli sevişme vb. gibi şeylerin bütünü.
sorumluluk sahibi olmaktır, her şeyini paylaşmaktır.
Salaklıktır.

Boşancağın belli birşey değil mi? O zaman evlenmek yerine yalnızca beraber yaşa, boşanma sıkıntın olmasın en azından.
geleneklerdir. (başlığı değiştirmişler, evli olmanın zor tarafları idi halbuki. aynı şey mi? garip bu yetkililer)

en çadaş dediğiniz insanların evliliklerini bile geleneklerden kaynaklı sosyal roller öylesine zorlamaktadır ki, kişi kendisine yabancılaşmaktadır. yani bi bakmışsınız başınızda şal, görümcenizin, kaynınızın mevlidindesiniz.
Mallıktır bir insan neden evlenir ki boşanmak bile ciddi sıkıntılar doğurur.
çantada keklik sanılmaktır.

oysa ki boşanmak diye bir gerçek vardır ki en seven insanın dahi canına tak ettiği zamanlarda acı gerçeklere başvurması kaçınılmazdır.

hiç kaybetmeyeceğini sanmak büyük ahmaklıktır.

değer vermeyi bilmeyenler bir imzanın pranga taktığını zanneder.

ama mutlak yanılır.
Allahın hoşnutluğunu kazanmanın en ideal yollarından birisidir bence.
Birisiyle hayatını paylaşmaktır.
yani aslında değişen bir şey yoktur. nişanlılık ve sevgililik dönemlerinin atlatılıp olayı bir neticeye bağlamaktır. kişiler arasında farklı bir şey olmamasına rağmen tonla evlilik nasıl gidiyor? ve çocuk ne zaman gibi saçma sorulara maruz kalınılır. evli değilken ki. nişan ne zaman? ya da evlilik ne zaman sorularından kurtulunulduğu sanılırken şimdi bir de bu saçma insanlar ortaya çıkar. sanki üzerlerine vazifeymiş gibi.
şimdiki zamanlarda anlamı değişen adeta "üstüne yapmaya" dönüşen hadise.
rezil biseydir.

evlenenlerin gunun birinde bosanmak icin adliye koridorlarinda kosusturmaları da iste bu nedendendir.
türkiye şartlarında her babayiğidin harcı değildir. özellikle bizim jenerasyondan. büyük sorumluluktur, zordur, pahalıdır. hayatında hiç yapmadığın kadar para hesabı yaptırır. iş güç derdine düşersin, her sabah lan acaba işten çıkarırlarsa ne bok yiyeceğim diye düşünürsün ve bu yüzden kazandığın parayı bile doya doya harcayamazsın harcatmazlar adama. üç kuruş parayla geçirmeye çalışırsın bir de çocuk oldu mu haydi, çocuğu yap ben bakarım diyen devlet kazığın budaklısını daha derine sokar o zaman. bu zor zamanlarda tek mutluluğun çocuğunun büyüdüğünü görmek olur, onu da kusmuk bok temizleyerek göreceğinden bir problem yok. üzerine bir de eş tartışmaları ve kızını senden kıskanan armut kafa kayın peder ve eşin ailesi oldu mu daha tadından yenmez. ha gerekli midir? hayır değildir, açıkçası yemediği için pek düşünmüyorum. zaten ortalıktaki kezbanlara da güven olmuyor. otuzbir çekmeye de alıştık zaten, devam böyle.
kanımca çok güzel bişeydir.
23 yaş üstü tüm arkadaşlarımın merakla sarıldığı olay. 23ünde evlenilir mi lan. 33 e niyet ettim ben..
bayram tatillerinde aile ziyareti yapmak demek, tek başına plan yapamamak demekdir.
güncel Önemli Başlıklar