bugün

Evlenmek düşünülen bir şey değil zaten.
tarzım değil.
günümüz erkeklerini gördükçe yaptığım eylemdir.
Aşkı kanıtlamaya ne gerek var evlilikle zaten? Sırf çocuk için diyorsanız ve soyadını kafaya takmıyorsanız çocuk da yapın. Ama önce yurtdışına taşının malum türkiye de biraz zor bu bekarlık işi. Kanye ve Kim K. De sonradan evlendi
ilk söylendikten yaklaşık 3-4 sene sonra ise vazgeçilecek hatta tam tersinin olması için türlü oyunlar oynanacak durumdur.
bu evlenmeyi düşünmeme mevzusuda artık yalan oldu sanki. çünkü tanıdığım evlenen insanlar, bende hiç evlenmem diyordum ama bak, oluyor işte falan diyor genellikle. yeni nesil dönemin evlilik anlayışı, bekar iken takındığım bazı, hal, davranış, yaşayış, çevreyi vs aklınıza ne gelirse artık, evliyken de yaşayım istiyor. ve sonucu büyük olasılıkla mutsuzluk oluyor, belli etmeseler bile, içten içe kesinlikle mutsuzluk. modernlik adı altında, evlilik yaşayışı başka bir hal aldı sanki. ha bu arada sahi mesela, bir örnek; instagram deyince benim aklıma , bu tür yeni evlilikler geliyor ister istemez. hayır yani, bekar iken mutlu olduğun durumların, evli oluncada mutluluk kıstası bu mu olacak yani. anlamıyorum. neyse.
Bilsem yaşlanınca kendi kendime yetebileceğim ne o yüzüğü takar ne de imza atarım. Ama biliyorum ki yalnızlık benim cehennemim.
Evlenmekten kasıt cinsellik dürtüsüyse boş beleş iştir. Sen bir evlen çoluk çocuğa karış asıl sorumluluk nedir o zaman görürsün. Şimdi böyle demek kolay gelir.
Ben öyle düşünüyorum. O kadar sorumluluk alamam ve yani bilmiyorum ama soğuyabilirim eşimden diye düşünüyorum. Hayat bu belli olmaz ama, evlenmezsem 30 yaşından sonra evlat edinmeyi düşünüyorum. Böylesi benim için daha iyi gibi.

Edit: biraz çelişmişim gibi ama bilemiyorum...
Miladı dolmuş karardır.

Geçen hafta sonu arkadaşımın nikahına gittim, neredeyse onun kadar heyecanlandım. insan ister istemez etkileniyor. O heyecanı tatmak istiyor.

En önemlisi anne olmak istiyorum. Uzun vadede bir amacım olsun istiyorum. Kendim gibi bir kız evlat yetiştirmek istiyorum.
Bir insana güvenememe, inanamama durumu, şahsen benim içimde olduğum durum.
Erkek kafasiyla 30 yaşa kadar dusunmuyorum. Turkiyede bir evlenip iki bosaninca oldurulme ihtimalini gözardı edemiyoruz.
Aileme göre 24 en fazla 25 yaşı evlenmek en ideal yaş. Bana kalırsa 28-29. Gel gör ki eğer üniversite okuyorsanız ve aileniz sizden “daha” muhafazakar bir yapıya sahipse bir noktadan sonra ileri gidemiyorsunuz. Karşı gelmek? Ne derece mantıklı tartışılır. Ama evlenip 20-30 yaş aralığını heba etmeyi hiç istemeyen bir ben var.
Normal bir düşüncedir. Bazen ben de düşünüyorum hatta çoğu zaman desem daha doğru olur ama gelecekte ne olacağını bilemem. insan değişen bir varlık olduğu için bir önceki fikirleri ile bir sonraki fikirleri uyuşmazlık gösterebilir.
istememek ve düşünmemek arasında ince bir fark vardır,anlayana. istemeyen insan kesinlikle karşıdır, düşünmeyen insan ise ilerde olabilir belki fakat şuan düşünmüyorum diyip evliliğe açık kapı bırakandır.
Yediğiniz kazıkların etkili bir sonucudur denebilir... Bu ruh halinden çıkarabilecek insan ne güzel insandır orası ayrı tabi...
eğer ortamda uygun eş adayı yoksa veya kişi kendisini hazır hissetmiyorsa bence yapılabilecek en doğru hareket.En azından birinin hayatını ve kendi zamanını harcamamış olur.
evlenmenin tek amacı çocuk yetiştirmektir. düzenli sex için değildir. ama çocuk dediysekte çok değil 1 max 2 amk yaptiysan ilgileneceksin adam gibi. yetiştirdiğin işe yarayacak.
sakıza dönmüş hikaye.
evde kalırsam ayıp olmasının dönüştürülmüş hali. zorlama söylem. bizim toplumda kimden duyduysam gülesim gelir.

bir de şu vol 2 cover halini dinleyin;
"bu kirli dünyaya çocuk getirmek istemiyorum" dedikten 1 yıl sonra çocuklanmak.

birini bulup evleniyorsunuz işte milletin kafasını şişirmeyin.
eskiden ben de düşünmüyordum lakin evlendim lan bir anda oldu işte.
türkiye’ de evlenmemeyi düşünmemek çok zor iş. heryerde ne zaman evleniyorsun, senin yaşındakiler doğuruyor yuvanı kur gibi söylemlerden sonra bi yerinde garip bi acaba oluyor. suriyede hayatta kalmak kadar, türkiye’de bekar kalmak zor iş.
31 yaşındaysanız, sabahlara kadar fifa ve wot gibi envai çeşit oyunlar oynayabiliyorsanız, yanlız zaman geçirmekten mutlu oluyorsanız, insanlarla geçinemiyorsanız, paranızı evilik için çarçur etmek istemiyorsanız, gayet normal bir şeydir. *
Evlilikten korkuyorum. Mutlu olamamaktan ailemi özlemekten. Ya sıkılırım düşüncesinden korkuyorum. Oyüzden evlenmek istemiyorum.
Düşünmek iyidir. Vakit geçer zihninde hesap kitap yaparsın bi müddet oyalanırsın öyle.
Ahmak insan düşüncesidir. Kendini bi sik sanan müptezel insanın düşüncesidir. Okulu bitirdin doğru düzgün işin varsa eşini alıcaksın kenara çekilip hayatını yaşayacaksın. Ya kaşar ya abaza olursun aksi takdir de bunları beceremediğin de asosyal bir mastürbasyoncu olursun. Hepsi bu.