bugün

Para için evlenecek olan kızdır.

Edit: eksileyenler para için evlenecek olanlar.
Kusura bakma, altınları reis istiyor diyerek ilişkiyi perçinlerim.
Ama O ilişkiyi değil.
evlenecegin insanla daha evlenmeden para konusmak bana cok cirkin geliyor. bu tarz seyleri dillendirmek hos degil.
Evlenince hukuken altınlar geline verilmiş hediyeler olarak isimlendirildiği için zaten kadının hakkı adına yapmak diye bir şey değildir çünkü taşınmaz değildir.
eşi sarraftır. altınlara adının vurulmasını istiyordur.
Altınlar kadına aittir. Erkek adam bunun lafını yapmaz ve şunu bilir ki başına bişey gelirse o altınlar o kadıncağızı bi süre idare eder ki kendine düzen kurabilsin.
aynı gün boşayın.
Yol yakınken vazgeçin arkadaşlar .
(bkz: üzerime yap)
Altınlar kadına ait gibi görünse de evlilikte herşey ortaktır. Ev alınır altın satılır. Ya da ihtiyaç olur. Alınır satılır. Bunlar basit şeyler. Önemli olan biz olabilmektir.
böyle diyene tamam aşkım diyecen nikah memuru sorduğunda da tabiki hayır diye bağıracan o an popo gibi kalacak.

kuzen evlenirken kaynanası 2 gr altın eksik diye kavga çıkarmıştı ben olsam kuyumcuda direk terkederdim. neymiş babası kalp hastasıymış eee o zaman insanları zorlamayacaklar.

evlilikte para maddiyat konuşanları sevmiyorum hatta tiksiniyorum. tabi maddiyat önemli ama onu isterim bunu isterim diye tutturanlara lafım.
Adıma yapmak nedir ya?
Altınlar düğün/nikah her neyse takılır, ya bankada ortak hesapta durur ya da bozdurur harcarsın bir yere. Bunu da ilk defa duydum.
nah der. diyorsa da öyle bir şey olamayacağını öğrenir. ortak maldır o. haddini aşmasın.
vasıfsız kızdır.

bunu diyen kızdan hayır gelmez.

işte çalışmaz, koca parası yer.

boşanma meraklısı olur, nafakayla geçinmeye çalışır.

hatta bunu diyen daha zenginini bulunca aldatır da.

uzak durun.
istemesine gerek yok altınlar zaten kadına aittir. (YHGK, 04.03.2020, E. 2017/3-1040, K. 2020/240) bu emsal karara göre düğünde takılan ve kadına özgü takıların tamamı yine kadına ait olup, erkeğe özgü takılar (saat v.s gibi) damada aittir.
ruhsata tabi olmayan menkuller şahsın "üzerine" yapılamaz(kaydi anlamda). orada anlatılmak istenen "altınları bankaya benim adıma açıtracağın hesaba yatır" dır. bu da edebi anlamda mecaz-i mürseldir.

dağılın.
evlendikten sonra altınları alıp sevgilisine kaçacaktır.
"Adıma yapacaksın" derken?
"Bankada üzerime kayıtlı altın hesabı açalım" mı nedir yani...
Ayrıyeten geline takılan altın para vesaire, Hem TCK'ya hem de islami hükümlere göre gelinin hakkıdır diye biliyorum.
Müstakbel kocasına güvenmeyen kızdır. Kızın dediğini yapmıyorsa müstakbel koca da kıza güvenmiyor demektir. ikisi de birbirinin ne mal olduğunu biliyor. iki taraf da güvensiz. Evlilik kurumuna faydadan çok verir bu tipler. Evlenmesinler bence.
Para için evlenmeyen kız mı kalmış
Altın alma bakalım evini başına yıkarlar beş dk yanında durmaz
Bu isteğini Evlenmeden önce belirtmesi kötü niyetli biri olmadığını ağırlıklı olarak mantıkla hareket ettiğini gösterir.
Zaten düğünde takılan takılar kadının.

Ama maddi zorluklarda kullanması,eşine vermesi gerekir. Altınlar benim diye direnmenin bir anlamı yok.
Olmaz öyle şey.

Altın için mi evleniyorsun aq kızı diye cevap verilmelidir.
O evlilikten hayir gelmez. Kiz acik acik o*spuyum ben diyor.
para için evlenecek olan kızdır.

edit: eksileyenler para için evlenecek olanlar.