bugün

misal bir komşunuz oluyor aysel teyze diyorsunuz neden? çünkü teyze hayatınızda tek ve özel değildir, aynı şekilde amca, yeğen, abla, abi. ama komşunuz olup da anne baba dediğiniz oluyor mu? hayır. anne baba özel bir hitaptır, farklıdır. evlendiğimiz kişiyi büyütmüş emek vermiş, saygımız sevgimiz sonsuz fakat neden ona genlerinin yarısını vermiş kişiye bize de vermiş gibi hitap ediyoruz ?
saçmalık. isimleri ile seslenip bey ve hanım denmeli. mıç mıç olmaya gerek yok. evlilik de zaten saçma..
Evlilik bir olmaktır. Birliği sağlamadan birleşenlerin kabul etmediği güzel bir gelenektir.
anneler gününde ve babalar gününde boku yemektir.
Benim tanıdıklarım yeni nesil çift demiyor.
Mesela ismiyle hitap ediyor ayşe anne kemal baba gibi.
Abla abi diyen de var kaynanasina kayinbabasina.
sacmaligin dikalasi. bosaninca ayse teyze oluyor evlenince anne. hem nekadar ayip elin adamina baba diyorum sanki kendi oz annemle sevismis. annem dicek bu adam nerden nereye kocam. sacma sapan isler te allam yaa nekadar antin kuntin sey var bizim memlekette zaten.
Gayet normal olan bir durumdur.
Zira evlenince sadece eşinizle değil, anne ve babasıyla da aile oluyorsunuz. Gocunacak bir durum yok ortada. Senelerce bakıp, büyüttükleri evlatlarıyla evleniyorsun, yeri geliyor çocuk yapıyorsun.

Gayet de denilebilir.
Dunyanin en sacma ve samimiyetsiz seyi.
Nasil olur bazen dusunuyorum ama sonucta kocamin ailesi yani cekinmeden anne baba derim sanirim.
karısına/kocasına kardeş gözüyle bakıldığına delalet eder.
bir türlü beceremeyeceğim bir olay. belki de bu yüzden hala evlenmedim.
hoşşikliktir.

(bkz: hoşşik)
Anne hanıma anne derim ama başka babaya baba diyemem, kendi babama baba diyemiyorum.
Neyse sanmıyorum evleneceğimi.
Benim annem ve babam yok nasılsa. Ben demem, o diyemez. Net.
ya ben isterim ama diyemem, söyleyemem yani.
O kadar da büyütükecek bir şey yok. Söylemek istemezsen söylemezsin.

Bana göre güzel bir gelenek. Aile bütünleşmesi olarak görüyorum. Zoraki olacak bir şey değil tabii, içinizden gelmeli.

Eşinize olan, saygı sevginiz büyük etken.
Yani hiç zorlanmıyorsunuz.

Bilmiyorum, bende öyle oldu.
Dünürler bir aradayken baba diye seslenince bir karmaşa olmasına sebep olabilir. inşallah bir gün ben de bu tatlı karmaşaları yaşarım.
evlenirken ben olmaktan çıkıp, biz olacağınız için gayet normal olan durum.

onun annesi, babası senin ailen olacak. aynı şey karşınızdaki insan için de geçerli.
Saygıdan denebilir ama kendi annemize anne babamıza baba dediğimiz gibi demeyeceğiniz kesin.
Amca teyze mi diyecen. En kötü ihtimalde ismini de söyleyerek anne baba dersin örnek olarak ayşe anne vs.
Kelimelerin önemli olmadığı, aslolan şeyin duygu ve sevgi barındırdığını anladığımız gün, ülkemiz için bu sorun ortadan kalkacaktır. Emin olun...
Gayet normal durumdur.Hayatınızı birleştirdiğiniz kişinin annesi babası, sizin de anneniz babanızdır, sizinkiler de onun.Evlilik bu.Flört değil.
kendi anne babasına ihanet eden kişinin işidir.

elin karısına herifine ne diye anne baba diyeceksin lan?
Anne kısmını sesli, -si kısmını sessiz söylersek daha doğallaştırabileceğimiz durumdur. Anne(si) bugün ne aldın?
veya m ve n harflerinin birbirine karışacağı şekilde söyleyerek. Baba-nm- nereye gitmiş bugün?
karşı olduğum ve saçma bulduğum yalakalıktan başka bi şey olmadığını düşündüğüm konudur. elalemin annesi nerden benim annem oluyor. bide bu cins insanlar anne baba demezsen bozuluyorlar genelde ne kadar meraklılarsa artık siz düşünün.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar