bugün

Çevre baskısının, akraba baskısı, versiyonu gibi.
Şu devirde evlilik masraflarını, ev kiralarını, işsizlik oranını bilmeyen ve aklı sadece yiyip,içip,sex için çalışan güruh.
Milletin götüne yılan kaçmış çıkarmaya leylek arıyor.buyur sen evlen.
Nerde öyle akraba.
(bkz: evlen artık diyen akbaba) diye okudum.
insanlar istiyor diye evlenmeyin. `
belli yaş üstü akrabaların aktiviteleri düğünler ve cenazelerdir. aileden birinin evlenmesi onlar için en az 6 ay konuşulacak materyal doğurur. evlenmeden sonra bir çocuk süreci de var tabii. acaba çocukları mı olmuyor, oo çok hızlı oldu acaba evlenmeden önce hamilelik mi vardı, yok baby shower, vay çocuk kime benzedi derken bunun muhabbeti de bitmez. yani heyecan getiriyor akrabaların hayatına bu iş. yakın akrabalar dışında başka bir şey düşünen olduğunu sanmıyorum.
bir akraba. bir insan birine niye " evlen artık" der ki. yani evliliğinin mutlu olacağının garanti belgesini elinde bulunduruyor da bizim mi haberimiz yok. hem bu kadar zor ya da aynı zamanda bu kadar mı kolay bu işler.
çok istiyorsan sen evlen diyeceğim akraba çeşitidir, arkadaşlar salın bizi.
Böyle bir oç akrabada bizde var. Kendi oğlunu torpille devlet kurumuna yerleştirdi amk hak yiyen piçi. Her karşıma çıktığında evlenmiyor musun artık diyor aqmun gavatı. Ulan oç biz daha işimizi bulamadık ne evlenmesi diyeceğim yaşına hürmeten diyemiyorum.
Biri de benim. Tavşan gibi sevişiyorlar. Evlenin artık diye baskı yapıyorum.
''Sen de böyle yaşar gidersin işte.'' diyen bir annem varken akrabaların söyledikleri pek de mühim değil.
sonra da çocuk yap diyecek olan akrabadır, ölene kadar tek derdi bunlar olacak yazık.