bugün

kendince artistlik yapmaktır.
ergen davranışıdır.
13-18 yaş arası çocuklarda görülen ergenlik hastalığıdır. Bazen bu yaş sınırı üst sevyelere de çıkmaktadır.
çok salakça ama buyrun;
http://youtu.be/kjBWAQTw1YI
bunu yapan, araba park halindeyken içine oturup fotoğraf çektirenle aynı kişidir. (bkz: evlat olsa sevilmez avrat olsa öpülmez)
saçlarını sarıya boyatan siyahi bir kişiyle hemen hemen aynı ruh haline sahiptir.
pitbull a özenmektir.
çok cool hareket. tabi aklı başında insan için değil, ergenler için. bir de bunu yapan koca adam ise (bkz: vay halimize)
görsel
sosyal medyaya malzeme olmaktır.
güneş girmeyen evde çekiliyorsa doktorun girmesiyle sonuçlanır.
bilgisayarın kamerasından çekilmişse ve kafada pc kulaklıkları varsa;
(bkz: sis atma lan oç)
ergen işi.
bir zamanlar çok popüler olan şimdilerde ise giderek azalmış bir ergen olayıdır.
genelde yaşlarının küçüklüğü sebebiyle bu durumun geçici olduğunu varsayıp umursamaz durduğum bir konu.
"Flaş açıksa demek ki..." deyip dalga geçilesi ergen ya da kıro eylemidir.
13-18 yaş arası ergenlere ek olarak 50 yaş üstü insanlarında evlatlarından hatta belki torunlarından çarptıkları gözlüklerle ilk buldukları telefonun kamerasının karşısına geçip en asık suratlarıyla poz vermeleriyle gerçekleşen durumdur.
gözleri çirkin olup gözlükle kamufile etmeye çalışan ergendir.
bunlar bir de daha sonra "fotodan 45 like aldım" diye de sağa sola akıllarınca hava atarlar. ömrümü yediniz liseliler!
sayıları yavaş yavaş azalan kesimdir. ya da ben öyle görüyorum. ama gerçekten öyleyse yaş ortalamamız artık büyüyor demektir.
apaçilere has bir harekettir. saçıda jöleleyip huni şekline getirdilermi ta kendisidir.
yanındaki arkadaşada piyanist şantör gömleği giydirildiğinde müthiş kombineli fotoğraf olacaktır o.
-arkada dantel örtü bulunması ayrı bi hava katar.
televizyon programlarında güneş gözlüğüyle oturan ünlülerin yaptığı kadar saçmalık değildir.
bir dönem matrix filmini izleyenlerde görülen başlıca travmalardandır.