bugün

kalbi çalmaz. evet bir hırsızın kalp çaldıgı görülmemiştir.
suya yoğurt çalmaz.
ney çalmaz.
genç kızların gönlünü çalmaz.
piyano.iki türlüde çalamaz bir ağır gevur ölüsü gibi iki zaten piyano çalabilse hırsız olmazdı.konu kilit.
(bkz: hirsiza giren ev calinmaz)
ne alakasi var ise.
eve giren hırsız "ney"i çalmaz.
-what ne demek
+ne demek
-ben de onu diyorum ne demek
burada karşındaki ne olduğunu biliyorsa ayrı anlamda bilmiyorsa ayrı anlamda devam ettirirsiniz espriyi.
dolandırıcı sahtekar kaçak radyo ve tv kanallarında sıkça sorulan ve milleti düttürü düttürü düdükleyen uyanıkların yeni icadı.
ayakkabı kutusunu.

tabi eskiden şimdi amına bile kor...
Beyaza calmaz. Yakalanirsa mora çalar. Sonrasında ise kıraçalar (bkz: kıraça). Aci patlicanı hirsiz çalmaz. Kılıfı hazir diilse minareyi çalmaz. Hadi simdi yallah. Sen istedin bunu.
Eğer ney güzelse çalar kardeşim. 50 dolara okutur onu amerikan pazarında.
klarnet çalıyordur kesin. roman olabilir.
eve girmişse evin dışında mevcut olan çalınabilmesi olası hiçbir şeyi çalmaz, çalamaz. aslında burada hırsız yabancılaşmıştır. bu yabacılaşma çok yönlü bir yabancılaşmanın ta kendisidir. bir feda kapitalist dünyada hırsız bir eve girmeye adeta sürüklenmiştir. diğer yandan hırsız başka hanelere yabancılaşır; öyle ki, hırsız çalabileceklerini girdiği evde çalınabileceklerle sınırlar; artık diğer tüm evler ona yabancıdır. nietzsche'nin efendi-köle diyalektiğindeki gibi başlangıçta güçlü olan hırsız çalınabilecek tüm eşyaları çalabilecek hırsız bir eve girdikten sonra girdiği evin çalınabileceklerinin kölesi olmuştur. kendini kısıtladığı sürece aklı hep başka evlerde çalınabilecek nice değerli eşyalara takılır kalır. hani böyle toplu olarak gidilen bir yemekte ne sipariş verirsen ver insanın aklı hep masanın diğer üyelerinin yediklerine gider. burada aslında iktisattaki oyun teorilerine yatay geçiş yapılabilir. ama ben yapmıyorum. bir hırsızın sırtından yeterince geçindim. *
kalbimizi çalmaz?
dolaptaki eti bile calan turleri var artik...eskiden calmazlardi.
Çalmaya değer görmediği şeyleri çalmaz. The end.

edit:imla
ıslık da çalmaz. hem ev ahalisi uyanır hem de ıslık madde değildir, çalınamaz.

edit:imla
Ney çalmaz çünkü ney çalınmaz üflenir. Aynı mantığı yürüten 34. Kişi olarak artık rahatça uyuyabilirim.
Kurani kerimi. Risk budur.
göle maya çalmaz desem kaç kişi beğenir ?
bir götkılının evine girmiş hırsız ise; beyin çalmaz. çalamaz, bulamaz.* haydi Çocuklar uykuya, haydi koyunlar eksiye.
tüplü televizyonu.
zili çalmaz.
bence de doğrudur.

eve giren hırsız neyi çalmaz.
Evet, eve giren hırsız neyi çalmaz.

Hırsızları yakından tanıyan insan tespitidir.

(bkz: adam haklı beyler)