bugün

an itibariyle bulunduğum şehirdir.

çocukluğum, ergenliğim, ilk gençliğim hep bu şehirde yaşandı. eskişehir güzeldir, özeldir.
Hiç sevmem.
görsel

Eskişehir'de Bir Osmanlı Çiftliği Misafirhanesi, 1900 ler.
bir sağlık çalışanından alınan bilgiye göre 9 pozitif korona-virüs vakası tespit edilen şehrimiz.

istanbulu düşünemiyorum.
öğrencilerin memleketlerine defolup gitmeleriyle baya sakin olan şehir.
eskişehir büyükşehir belediyesinin 25 yıldır bağışlarla uyguladığı aşevi uygulamasının banka hesaplarına bugün bloke gelmiştir. hergün boğazından bir yudum sıcak çorba geçen insanların ahı bunu engelleyenlerin peşini bırakmaz. sırf chp belediyesi diye 25 yıldır yardıma muhtaç insanların karnını doyuran bir uygulama bu zor zamanlarda baltalanmaya çalışılıyor. istiyorlarki sadece biz yardım edelim, insanllar sadece bize muhtaç kalsınlar. yazıklar olsun. bu ahlar elbet bu dünya da elbet ahirette sizden çıkacak.

https://twitter.com/eskis...tatus/1248327631298314242
Sizi kuyubaşına yönlendiren biri olursa beyzbol sopasıyla dövünüz. Kuyubaşı denilen yer her türlü uyuşturucu ticaretinin yapıldığı bir çingene mahallesidir.
Başlığını görmek bile hüzünlendirdi.
Çok özledimm. Korona bitse de gitsem.
Kuyubaşını hiç duymadım bile.
Türkiyenin fiyat/performans durumu olarak en iyi şehirlerinden biri.
Olm şu salgın bokuna hergün yeni kuralları olan şehirdir.

Tramvayda koltukların bir çoğuna oturulması yasak ayrıca ayakta yolcu almakta yasak.

Ama tramvay duraklarında yığınla insan oluyor, bu amk coronası sadece tramvay içinde mi bulaşıyor.

Hoş uzun zamandır çarşıya da inmiyorum.

Dip not: Kuyubaşında ferit abiye selamımı söyleyin işinizi çözer.
gündüzü hakkında pek bir şey diyemem ama geceleri gerçekten iyi bir şehir sanırım.

*karasal iklim şehirleri bana hiçbir zaman cazip gelmedi. hele de kalabalık olanları. burada da çok fazla zaman geçirmedim evet.

ama yine de bilmiyorum,
kulüplerinde kafaları haptan alkolden uçmuş,
rakı masalarında “ayrılacağım”la efkarlanan insanları gördüğümde ve
barlar sokağında yürürken inceden esen o rüzgarı hissettiğimde

“bu şehirde yaşanacak, görülecek çok kafa var be” dedim kendi kendime. herkes bi alem.
yerlileri öğrencileri sevmez ama götünden de ayrılmaz. öğrencileri çıkar, tipik anadolu kenti. kekosu ankara’yla yarışır.

ama öğrenciyseniz güzeldir daha sonra özlenir.

dipnot: sevişicem diye gelip spr’ye sap sap durmayın çok belli ediyorsunuz aq.
seviyorum.
gereğinden fazla abartılan, merkezi küçücük olan acayip şehir.
öğrenci şehri ağbii yea özgürüz moruk diye övülüp nüfusu 1 milyon yapılmasaydı güzel olabilirdi belki.
Cok gitmek istediğim bir șehir. Hakkinda çok șey söyleniyor.
Taşra gibi yer köyden farki yok abartmayın.
Güzel bulduğum şehir. Ancak Günlük kiralık evlerinin çoğu harabe.
iç anadolu bölgesinde yer alan ilimiz.
Hayatımda sadece 1 kere gittim. Porsuk çayı kenarında çiğ börek yedik arkadaşlarla ama çiğ börek harbi kötüydü, neden bilmiyorum. Böyle festival gibi birşey vardı, yabancı uyruklu insanlar falan dans ediyordu sokakta. Köprülerden birinde fotoğraf çektirdim. Güzel bir şehir izlenimi verdi ama hava sıcaktı tabii, her yer cıvıl cıvıldı. Onun dışında bir fikrim yok. Ha bir de 3 kuzenim orada okudu, çok da marjinal insanlar oldular. Şehrin bir etkisi vardır diye düşünüyorum. Neyse bu kadar.
bursa ile ankara'nın arasında bulunmasından dolayı iç anadolu'nun kapısı gibi bir şehir.
27 nisan 2020 itibari ile tramvay saatleri değişecek şehirdir.

Akşam 21:00dan sonra tramvay çalışmayacakmış.

Dip not: birde bilgi içerikli entry girmiyorsun derler amk.
Soğuk aq memleketi, mayıs ayındayız hala buz gibi. Artık güney e yerleşmenin vakti geldi sanırım.
+65 yaşında olanlar sokağa çıkınca ne yapacağını şaşırmıştır.

Birde atlamadan önce çocuklar gibi, yihhhuuu diye bağırıyor.
görsel

Dip not: şaka bi yana eskişehir 'in delilerinden biri olması muhtemel.
abartılan şehir. gece hayatının yoğun yaşandığı şehirde ulaşımın zor olması ise ayrı komiktir. yine de güvenilirliği, genç popülasyonun yoğunluğu için yaşamak istediğim şehir. caddeler sokaklar gençlerle dolu cıvıl cıvıl iç açıcı. eğlence hayatı için de ideal.
iki heykel dikip iki bar açıldı diye medeniyetin başkenti sayılacak neredeyse şehri. Güldürüyor bunlar. Evet.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar