bugün

beraber kurduğunuz hayalleri bir başkasıyla yapacak olmasıdır.

umarım benden iyidir demekten başka çare yok.
(bkz: bi bitmediniz amk)
bir arkadaşım ekolü olacak ama hakikaten öyle.
şimdi düğünü var kızın.
arkadaşı da dertleşmeye çağırdım.
maalesef düğün yeri arkadaşının evinin hemen yanı. küfür gibi mk. eğlence gırla devam ederken biz burda dertleşeceğiz.
şu anda oyun havasına geçildi. bu arada dans müziğinde kötü mesajlar sezdim. umarım kasıtlı değildir.
hala ölmemiş olması ve evlenecek kadar sağlıklı olması can sıkıcı.
Adi ustunde eski sevgilidir. Ne yaparsa yapsin canim bize ne? Dogru duzgun biri olmus olsa eski olmazdi.
muhtemelen ilk haberi duyulduğu anda mavi ekran olmayı gerçeğe dönüştürecek hadisedir.
çok düşünmek gereksizdir. eli ayağı temiz yeni bir sevgili bulup evlenilmelidir.
mutlu olması dilenir yürekten. sonuçta iyi veya kötü yaşanmışlık vardır. bunun hatrınadır. yoksa gerisi tozlu bir anıdır ellere bulaşan...
hayırlı olsundur eski olduğundan kafaya takılacak bi durum değildir mutlu olsunlardır.
fenalar fenası ağlatır adamı.
Sıradan bir olaydır.
Her eski sevgilinin evlenmesine günlerce yas tutup ağlayacaksak ömrümüz ağlayarak geçer. Yapmayım.
karisinin msn den beni tehdit etmesiyle ogrendim eski sevgilimin evlendigini. mail sifresini kirip gecmisteki mailleri okumus olsa gerek...haberi olsa kiza neler yapardi dusunmek istemedim.evlendikleride yalandir muhtemelen, o kizi da evlenicez diye keklemis garibimde havaya girmistir. maliyeden ve askerlikten kacan bi adam nasil nikah kiyabilirmi? bilmiyorum. kiza anlattim bir bir bana yaptiklarini, parami yedigini falan. bunu neden yaptim hala bilmiyorum ya. bi baskasinin da cani yansin mi istemedim, rezilliklerini bu kiz da ogrensinmi istedim bilmiyorum. hayat boktan be sozluk.
iddiada tek maça kalınarak unutturulabilecek bir eylemdir.
nedendir bilinmez insanda tebessüme yol açıyor.
çocuğu da var. benden sonra kaçmış ırıspı.
eski olduğu için normaldir, ne olacaktı afbuyur. son pişmanlık neye yarar deyip gençleri pistten alıyoruz.
19 yaşındayken başınıza geldiğinde ''noluyo lan'' dedirtendir.
görsel
gecenin bir yarısı yüreğinin sıkışmasına sebebiyet verir. yakarsın bir sigara, açarsın müslüm babadan bir parça... sigarayı ciğerlerine değil iliklerine çekersin adeta. sonra üflersin dumanı boşluğa. hah işte tam o anda, o masum yüzü beliriverir karşında.. ağlamak istersin haykırırcasına...

lakin hata sendedir. çünkü, sen ihanet etmişsindir ona. yani birader, bir adet ihanet borcu vardı, ödedi sana.

sonra ya mutlu değilse korkusu salar içini. ya senin onun canını yaktığın gibi o da senin canını yakmak istemişse ve bu yüzden acele edip yakmışsa kendini... sorular birikmeye başlar beyninde. ulaşmak isersin ama el vermez ne yüreğin ne de mantığın.

çünkü tersi olma ihtimali de var. belki prensesler gibi mutlu. bunu bozmayı göze alamıyorsun işte.

son bir kez daha görebilir miyim bilmiyorum. belki daha ömrüm boyunca göremeyecem kendisini...

ey gidi laz paçisi. allah yolunu bahtını hep açık etsin. hep mutlu ol sen.

bir kez daha anlıyorum ki, sen kainatın en mükemmel varlığıymışsın. ve binlerce kez kendime kızıyorum ama nafile...

ne gitti beh geceye müslüm babanın sesi; va canım vay vay ömrüm vay vay...
ona giden tüm yollarınız kapanmıştır.

ölmesiyle eş değerdir.
Rahibe olup manastıra kapanmasını bekliyorsunuz biliyorum.
Ama hayat devam ediyor.
Tatava yapmayın tebrik edin geçin.
bir kaç yıla gerçekşecek olaydır.

Hı ben evlendim mi hayır bir tarafımda mı hayır. Layık olduğunu bulmuş oh olmuş diyorum ömür boyu mutluluklar diliyorum kendisine.* *
(bkz: duaların kabul olması)
ne büyük dert aman tanrım!

tüm sorunları çözdük; bir bir geldik üstesinden her birinin.

çare bulduk her şeye, hatta ölüme bile. her kuşun sadece kendisini değil yedi sülalesini siktik; tüh! bir bu kaldı.

ölüme de çare bulduk, artık tanrı'yı da tedavülden kaldırdık; kansere, kronik böbrek yetmezliğine; erken ölüm hastalıklarının tüm çaresizliğine; paranın yokluğunda hayatın bizi boğazlıyor oluşana da çare bulduk. sosyalizm de geldi yaşasın!...

annesiz bıraktığı çocuğuna kendisi kadar sıcak bir anne bulduk; babasız kalan kızına tıpkısının aynısı bir baba. adı bile aynı olanından.

tüm bunlar geçip gitti. ne güzel dünya.

her şey güzel olunca namluyu tanrıya çevirdik, kiliseleri ahıra; camileri opera salonlarına; sinagogları da aş evine çevirdik ve tanrı'dan daha erdemli canlılar olduğumuzu da ispatladık...

yani; dünyada ne kadar acı, ironi, işkence; haksızlık, düşkünlük var ise bir bir aştık hepsini, en evvela tanrı'nın kendisini.

taksonomik olarak tüm kuşları dolandığımıza göre sıra evlenen eski sevgiliye geldi.

evet artık üzülebiliriz, bir kutu ilaç içip arkadaşlarımıza mesaj atarak ''ben bir kutu ilaç içtim ambulans çağrırmayın tamam mı'' diye yazmanın zamanı gelmiş demektir. ölmek için hamle yaparak samimiyetsizce bunu yayabiliriz artık. artık, intihar edildiğinde birilerine haber verilmemesi gerektiğini de öğrenme zamanı üstelik...

dışarıda onlarca acı ve dram var iken sizlerin bir erkek ve ya kadın için türlü aptallıkla boğuşuyor olmanız, siz aptal insanlardan tiksinmem için yeterli bir sebep. dışarıdaki acılar ve başımıza gelenler; ölecek olmamız ve bunu biliyor olmamız tat vermiyor anlıyor musunuz? iştahla bir kadının üzerinde gidip gelmek, göğüslerine dokunmak ve onu koklamak... ve kötüsü de tüm bunlar için ağlıyor sızlıyor ve bunalıma giriyor olmak...

sizlerden tiksiniyorum....

edit: saydıııım! 4 tiksincin hoşuna gitmemiş tüm gerçekler... ama bunlar gerçek, üzgün değilim.
ilk anlarda acı versede sonrasında bir rahatlama hissine sebebiyet verir.
zamanlamasına göre vereceği hissiyat değişkenlik gösterecektir. farklı 3 zamana göre açıklayacak olursak:
1- bu ayrıldıktan hemen sonra yapılan bir evlilikse adamın amına kor afedersiniz.
2- üzeirnden zaman geçmiştir, unutmak üzeresinizdir duyarsınız içiniz burkulur er geç atlatırsınız.
3- Zaten unuttuysanız ipimle kuşağım der devam edersiniz.