bugün

Denemeyin. Sevgiliniz olunca anneyi alıp sizi istemeye geleceğim diye yeltenir.
olmaz o olmaz. bir kere sürekli imalı laflar olacaktır. iş nefret aşamasına bile gelebilir.
gitmek ve kalmak arasında ki durum..araf..belki bir gün hani olur ya diye umut beklemek ya da birinin acı ihalesini devralıp diğeri içinde sevmesi... iki tarafında üç maymunu da denebilir... iğrenç bir durum kısacası..
kimsenin derinlikleriyle oynanmamalı bence, yani özetle olmaz olamaz eski sevgiliden düşmanda olmaz ama arkadaşda olmaz...
hocam tamamen safsata kan çeker olmaz.
Saçma tespit.

Derinlemesine şeyler yaşadığın bir insanla hiçbir şey olmamış gibi arkadaş olmamazsın.

Siktiğin veya aşkım dediğin kadını. Sevgilisiyle görünce insan afallar. Uzak olmak iyidir.
saçma bir ''arkadaş da olunuyor yaa'' inadıdır.
arkadaş falan olunmaz.
şöyle ki,
eski sevgilinizle arkadaşsınız, ve eski sevgilinizin sizinle beraber olduğu dönemde, sizi aldattığı,
ancak sizin arkadaş kalalım kararı aldıktan sonra öğrendiğiniz bir durum düşünelim,
bu durumda ''amaaan ne olacak arkadaşız biz yaa'' diyebileceğinizi sanmıyorum.

- mehmet ne güzel oldu böyle arkadaş falan kaldık.
+ aynen hülyacım. bu arada kız arkadaşım gelecek birazdan sorun yok değil mi senin için?
- haahh elbette ki gelsin arkadaşçım.
* merhaba ben selin.
- hülya ben de memnun oldum selincim.

yarım saat sonra;
- ee siz nasıl tanıştınız?
* geçen yıl mehmetle olimposta tanıştık biz.
- ... geçen yıl_?
* evet. mehmet tatile gelmişti, orada bir yakınlaşma oldu tabi. o gün bu gündür beraberiz.
- yaaaa...!
* bi sorun mu var hülyacım?
- yok... yok. ben kalkayım.
* yahu dur, mehmet gelseydi.
- sikerim mehmedi de seni de ha!
* aa manyak ayol!
arkadaş kalabiliyosan sevgili olamamışsın demektir.
görsel
namumkundur.
Çocukluk aşkınızsa çok eğlenceli olacaktır. Masumsunuzdur. Diğer türlüsü çok da lazım değildir.
gerçekleştiğinde iki şekilde ağzımıza yüzümüze patlayan durumdur:

birincisi; taraflardan biri ilişkiye dair hâlâ bir umut taşıyordur ve bu "dost kalalım" nîdalarının sebebi budur. durum sonrasında eski sevgiliyle barışmak gibi bir hataya düşülür.

ikincisi; uzun süreli bir ilişkiden sonra, eski sevgiliniz olan şahsa alışkanlığınızdan ve birden bire hayatınızdan tamamen çıkaramama durumundan dolayı arkadaş kalınması uygun görülüyordur. bu durumda da hayatınıza yeni bir insan girdiğinde,kuvvetle muhtemel kıskançlık krizlerinden ve akabindeki kavgalardan dolayı düşman durumuna gelinmesiyle sonuçlanır.
Eğer sevgili iken ateşli bir cinsel hayatınız varsa yeni fakbadiniz hayırlı olsun. Cinsel olarak ilişkiyi devam ettirme istediğidir. Bir çok zamanda kabul görür. Hatta bir süre sonra hani o özlediğiniz eski sevgiliniz olur ya o döneme girdiğinizde ilişkiniz yeniden başlar ve çok mutlu olarak devam edersiniz. Her ayrınılan sevgiliye teklif edilmelidir.

Diğer bir seçenek ise ilişkiyi duygusal arkadaş olarak devam ettirme isteğidir. Bu durumdada ikinizinde azgın bir anınızda cinsel bir yakınlaşma olur ve başlarsınız yeniden. Bu durumda ilişkinin evliliğe kadar gittiği görülmüştür.
insanların eski sevgilileriyle arkadaş kalmak istemeleri tamamen "yedekte dursun da nolur nolmaz" ya da "egomu da tatmin ediyim ben bi" anlayışı değil bence. birini hayatınıza soktuğunuzda o kişi mutlaka kalbinizde bir yerlere dokunuyor. hele bu kişi hayatın her anının paylaşıldığı sevgili kişisi olursa her şey bambaşka bir hal alıyor. seviyor ve seviliyorsun. en gizli yönlerini öğreniyor, zayıflıklarına bile hayran oluyorsun. güçlükleri birlikte atlatıp yeri geldiğinde el ele büyüyorsun.

derken bir gün geliyor. bitmesi gerekiyor. ya sevgi bitiyor ya aradaki saygı. belki birileri giriyor araya. ama bırakıp gitmek gene de zor geliyor. onca şey paylaşmışsın. bir anda bırakıp olmamış gibi hayatına devam etmen gerekiyor. vefasızca geliyor bu kimi insana, hiç olmamış gibi yapmak, sevmemiş gibi özlememiş gibi beklememiş gibi...

ayrılık neymiş; birbirini deli gibi tanıyan iki insanın hiç tanışmıyor gibi rol yapmasıymış.

yine de arada hal hatır sormak dışında eski sevgiliden arkadaş olmaz. gerçekten sevilmişse olmaz. hayata yeni girenlere gerçekten saygı varsa olmaz ama unutulmaz da.
Nötrlenmek lazım karşılıklı. Eğer sende bittiyse karşı taraftan da emin ol yazıktır sen ona sevgililerini anlatırken gözünün iÇine bakması kurbanlık koyun gibi hoş değildir. He eğer sende bile bitmediyse daha düşünme zaten. Kendine eziyet etme boşuna her baktığında gözünde başkasını görmek hoş değil. Öyle arkadaş kalalım belki değerimizi anlar bidaha deneriz diyosan da bi kere bitmiş zaten kurcalamamak lazım bazı şeyleri.
öyle bir dünya yoktur olmamalıdır.
Arkadaş arkadaş sevişmek içindir.
uzun bir ilişki yaşadıysaniz yapılmaması gerekir. hatta hiç yapmayın bu ne genişlik amk?
iki insanın yaşanmış olan her şeye ne olursa olsun saygı duyması sonucu yapılır.
Eski sevgili, eskide kalmistir iste uzatmanin alemi yoktur arkadas olmanin hicbir anlami yoktur ne halt yiyosa yesin sen kendi yoluna bakicaksin.
Sıkıntılı bir durumdur. Hele ki iki tarafta hala birbirini seviyorsa. Er yada geç tekrar beraber olursunuz sıkıntı yapmayın.
arkadaş arkadaşa kayamaz ama arkadaş eski sevgiliye kayabilir, bence çok yanlış bittiyse bitmiştir.
tuhaf bir davranış.

bilmem nerede gördüm, bir yorum yapmışlar, şöyle bir şeydi;

" eski sevgiliyle arkadaş kalmak mı? yani bu, ne bilim, adam öldü ama gömmesek mi demek gibi.." tadında bir şeydi.

bakıyorum da, hakikaten, ölen adamı gömmemek gibi bir şey!
yapılacak olan en büyük hatadır.
mümkün ama saçmadır. başka hiç arkadasınız yoksa yalnız kalmayın temelli de, konusacak baska herhangi birini tanıyorsanız, eski sevgiliyi de salıverin karşim.