bugün

çocukluk zamanlarından kaldığından seviyesi düşük cümlelerdir. örneğin;
ben bugün banyo yapmayı düşünüyordum. ama sular kesilmişti.ben sinir küpüne döndüm.tam suyun kim tarafından kesildiğini bulacakken sular geldi. misafir geldi.
dip not: artık değiştim. eskiden böyleydim.
bugün ayşe bana seni seviyorum dedi ama ben aslıyla saklambaç oynadım. ayşe de ben böyle yapınca 1/A daki cem'e verdi simidinin yarısını eve geldim ödevimi yaptım yarın ben de aslıyla yiycem simidimi çatlasın o. Küçükken de anlamsız davranışlarım varmış. 7 imde neysem 70 imde de o olacağım herhalde.
ilk okumayı öğrendiğim zamanda yazmıştım bir tane.içinde sadece 4 5 tane günümü anlatmıştım.Tek hatırladığım "ve" leri "ev" olarak yazmamdı.
sevgili günlük;
sevimsiz bir günlük olmana rağmen sana sevgili yazıyorum. şaka sen çok sevimli bir arkadaşsın. (bkz: bunu yazan bendim)
sana artık günlük demeyeceğim. sana 'pufi' diyeceğim.

(bkz: kendimden iğrendim)
sevgili günlük ;

ben bugün yağmur diye bir kıza aşık oldum. onu çok seviyorum.

yalan lan günlük onuda kandırıp kendime gofret ısmarlatacağım. iki nokta üst üste kapalı parantez.
komik ama sevimli cümlelerdir, insana "hey gidi heyy" dedirtir.

aynen aktarıyorum:

"bugün tatil

perşembe günü betmenli kokulu kağıt dağıttılar cuma günüde bir degişik kokulu kagıt dagıttılar bende artık kokulu dagıtmak moda oldu diyorum. artık kokulu koleksiyonu yapıyor. sindi bebekli serdar ortaçlı vardı

gelelim halimize

eski öğretmenimiz birkaç gün bizle oldu ve artık görünmez oldu. yeni öğretmenimiz çok kızgın ama çok şeyler öğretiyor dayakla filan yaz tatilinde bir ay yuzme kursuna gittim * birazçık yüzme öğrendim ve istanbula gittik annem ve haçer ablam çorba içti yolda..."
sevgili günlük ne yapıyon lan iyimisin, beni soracak olursan eh işte iyiyim. eve kadar nasıl koştum sana anlatacaklarım yüzünden, bi bilsen bugün neler oldu neler. geçen sana bizim sınıfla ilgili anlattıklarımı hatırlıyonmu, amk adamlar işi rosalinda dizisine çevirmişler. kimin kimle yattığını hala çözebilmiş değilim, millet birbirinin arkasından nasıl kuyular kazıyor anlatamam. kız tutmuş harbiden vermiş lan, amk nasıl olur hala aklım almıyor... diye devam ediyor tamamını yazıp bokunu çıkarmıyalım. * * *
son olarak;
"akşam can sıkıntısından patladım. şu an sana yazdığım için bile sıkılıyorum. ama sen üzerine alınma."
27 Ocak Cumartesi 2005

Bugün endişeli olduğum günlerden biri.4 aralık' da sınav var ve annem bu sınavdan da başarılı döneceğimi düşünüyor. ama ben son konulardan hiçbişey anlamadım. önceki sınavda 76 net yapmıştım. konulardan anlamak için haftasonu çok çalışacağım. şu anda saat 11.00 ve şimdi ders çalışmam lazım. ders çalışmama bir engel çıktı. saat 18.00 da yine ders çalışmaya başladım. türkçeden pazartesiye kadar çözmem gereken 2 testi çözdüm. demin de bir şiir kitabına göz attım. şimdi saat 20.00 ve içimden şiir yazmak geliyor. öpüyorum günlük...

(bkz: ben ne salak şeyler yazmışım lan) *
siz hiç günlüğünde rüyasından bahseden bir velet gördünüz mü? 21.05.2002
-gece olunca uyuduk, rüyalarım çok kötüydü. bu gece çok korktum.

peki ya böyle muhteşem bir gün: 23.05.2002
-Bu gün olağanüstü bir olay olmadı. her zamanki gibi okula gidip geldim, yatıp uyudum.

böyle bir serzeniş: 31.05.2002
-abim bana bilgisayarı vermeyince çok kızdım. galiba benim en iyi dostum sensin günlük. pardon gülnaz. * *

obaa türkiye brezilya maçı: 02.06.2002
-biz yazılıdayken, okulda bir çığlık koptu. türkiye 2-0 önde sandık. ama yanılmışız brezilya bizi 2-1 yenmiş.

günlüğüne çocuğu mualesi yapan da benim: 04.06.2002
-Gülnaz! sen daha uyanmadın mı? çabuk elini yüzünü yıka tatlım hadi.*

liste uzar gider. ne günlerdi. iyi ki yazmışım.
sepet sepet yumurta sakın beni unutma. **
aynen yazıyorum; 10.06.2005

abim türkiyede ilk 30 kişi içine girdiği için bugün müdür onu merdivenlerin oraya çıkardı, herkes onu alkışladı. tüm arkadaşlarım bana baktı. ilk defa abim için gözlerim doldu ve ilk defa abimle gurur duydum. (ve olaya gelin). I lee bedih abi seninle gurur duyuyorum. *
7 yıldır açmadığım sandığımın içinden çıkan günlüğümde yazdığım son 9 gün. ilişkilerimin üzerine yazılmış,sevimli ama komik. heyt be ne kadar aptalmışım deniltecek kadar üzücü, ne güzel günlerdi diyecek kadar güzeldi günlük yazmak benim için. kısımlar dahilinde aynen aktarıyorum:

27 haziran 2003
evet pembe dostum, ayaklarım geri çekile çekile bodruma gidiyoruz.oysa annem temmuzun 5inde gideriz demişti.yazlıkta temizlik yapmak gerekiyormuş,o nedenle erkenden gidiyoruz. bugün Okan'dan ayrı kalacağım için çok üzüldüm.hayatımda kimseye aşık olmadığım kadar aşık oldum ona. keşke o da bizimle bodruma gelse. sanırım bu tatil ikimiz için de çok fazla. sandığıma iyi bak, eylülde görüşmek üzere.

10 eylül 2003
pembe dostum, uzunca bir zaman sonra sana yazmamın heyecanı içerisindeyim. yarın okan'la buluşuyoruz. ondan ayrılacağımı söyleyeceğim.tatilde başka birine aşık oldum.9 a gidiyormuş.düşünebiliyormusun benden tam 3 yaş büyük. çok heyecanlıyım.adı murat.çıkmaya başladık bile.murat kalp nehir.

11 eylül 2003
okan dan ayrıldım.çok üzüldü.ama ben üzülmedim okan çok çirkin geldi murattan sonra.

3 ocak 2004
muratın arkadaşları tam bir gerizekalı.bana bebekmişim gibi davranıyorlar...özellikle kız arkadaşları benim güzelliğimi çekemiyorlar.çünkü hepsinin boyu kısacık ve şişkolar ve de çirkinler....

7 ocak 2004
murat tam bir gerizekalı.

15mart 2004
murat tam bir maço.bugün mini etek giydim diye bana demediğini bırakmadı pembiş dostum.ondan ayrılmak istiyorum...

18 mart 2004
murattan ayrıldım sonunda...

3 nisan 2004
bugün öğrendim ki murat ezgiyle çıkıyormuş.çok güldüm. benim gibi güzel bir kızdan sonra ezgiyle mi çıkılır...

16 haziran 2004
yazlığa gitmeden son bir yazayım dedim pembe dostum. dershanedeki en çalışkan çocukla çıkıyorum.tipi fena değil.olsun ama çok zeki, benim güzelliğimi ancak böyle bir zeka kaldırabilir.eylül de görüşmek üzere.

2 eylül 2004

pembiş dostum, bu sana veda yazım.ben tatilde regli oldum. artık genç kız oldum. çocuk değilim. o yüzden günlük yazmayı bırakıyorum annem öyle dedi.bu arada annem sandığı açıp sana ayazdığım her şeyi okumuş.
he unutmadan dünyada hiç bir zekanın benim güzelliğimi kaldıramayacağını anladım.o zeki çocuğa elveda dedim. ilişkiler konusunda çok tecrübesizdi...zaten melisin liseden arkadaşı alperle çıkmaya başladık onların da bodrum da yazlığı varmış, bütün tatili alper le birlikte geçirdim. harika vakit geçirdik. onu çok çok çok seviyorum pembe dostum ama senden daha çok değil.

hoşçakal, sayfalarını kirleten dostun nehir.
evet ortaokulda tuttuğum günlüklerden birinde "vedat" diye birinin ismi geçiyor. ona kızıyorum, o bakınca mutlu oluyorum. geçenlerde tesadüfen okudum. ama şu an kim bu vedat bilmiyorum. çok komik.
genelde buruk bir nostalji hissine yol açarlar. insanı karmaşık duygulara gark ederler.
bir genç kızın gizli defterinin akrabası olan günlüklerdir. mutlaka, sevgili günlük, diye başlar. o zamanlar berkecan, melis, aslınur, yarmagül filan olmadığından okulun çirkin ama popüler çocuğu, sınıfın kısa etekli sarışını anlatılır. "beni sinir etti bugün", "çok heyecanlandım, kalbim güm güm attı", "aramızdaki her şey bitti" gibi cümleler yazılır. anlatılanlardan anlaşıldığı kadarıyla hayatın bütün gizi çözülmüştür. hatta tecrübelerden günlüğe de pay bırakılır. ne salaklık...
25.09.2000

Günlük;

Ayşegülle küsüz. Ve onla barışmak istemiyorum. Ben o kadar düşünüyorum. Onun aklına bile gelmiyorumdur. ilk önce benden af dilemesi lazım.
Öte yandan, hatice yine bizim okula geliyor. Ben yine eski yerime gidiyorum. Ümraların yanında sıcaktan bayılıyorum.
Hem orası benim yerim değil mi niye Ayşegül e bırakıyorum. isterse bırakmasın görüşürüz.
Hoşçakal günlük.

Not: yeni üyelik kartı çıkarttım aldığım kitabı bitirdim çok güzeldi adı bir kadın düşmanı - reşat nuri Güntekin.

Gibi cümlelerdir. Ha Ayşegül mü mektup yazıp af diledi sonra. Deli mi ya kız kıza mektup yazar mı. Bi de habersizce çantama koymuş.
25.10.2000

Günlük, bugün çok yağmur yağdı. Ve çok sinirliydim. Yarın ümra ile kütüphaneye gideceğiz. Yarın okuduğum kitabı anlatacağım. Günlük bugün çok sinirliydim. Neyse bu kadar yeter fen e çalışmam lazım. Hoşçakal.

Tamam da neye bu sinir yazsaydım iyi olurmuş.
"Neymiş efendim birbirlerine söz vermişler. Ayrıca yarın gidip okuldakilere de havamı atıcam."

27.12.2009

Gerisini okurken kendi adıma utandım aq ne malmışım.
keşke günlük tutsaymışım. bi şeyler yazabilmek için değil güzel olurmuş.
''bugün kitaplamı satıp kendi paramı kazandığım gün !'' babam para mı vermiyordu niye sattım ki o kitapları ?