bugün

mecburiyettir. ben biraz daha dinç olmak dışında güzel bir yanını göremedim. parayı bulursam 14:00-24:00 çalışacağım.
imrendiğim alışkanlık.
Hayalimdir. 9da yatıp 17'de kalkmaktan kat kat iyidir.
Bir arkadaşımın 20:00 civarı uyumaya başlayıp sabah 07:00 gibi uyanarak yaptığıydı, allah beni seviyormuş ki onun yanından tez kurtardı. Biz ise gece 3 gibi yatıp 7 de uyanıyorduk(mecburiyetten)
uyku hormanlarını mantıklı kullanmaktır.

23:30 ve 07:00 arasında vücut uyku hormonlarını salgılar ve gün içinde vücudu dinçleştirir.
hep heves ettiğim ama bir türlü beceremediğimdir.
Her sabah uyanınca tekrarladıgım haykırış...
En güzel aktivitedir. Vücut güzel bir gece uykusu çekip melatonin e doyar. Geç yatıp erken kalkanlara nazaran pırıl pırıl ve dinç gezer bu düzene sahip kişiler. Darısı başıma.
Hayatını düzene sokmak isteyen kişilerin yapması gereken eylem.

Bu eylem hayata geçirildiği takdirde, kişinin hem yüzü gülüyor hem de kişi daha dinç oluyor.
Gün daha dolu geçiyor.
Gündüz uyu, gece gez nereye kadar?
Benim için erken demek 01.00 demek tabi, orası ayrı.
Asla gerçekleştiremediğim,gerçekleşmesi mümkün olmayan olaydır.
Hayatimda bir turlu beceremedigim hadise.acayip imreniyorum neler yaptim.kac saat uykusuz kaldim gece uyuyayim diye nafile.
zordur. hele ki erken yatmak.
zor iş ama yapacağım lan. bugün motivasyon olsun diye bunu ilk gün sayıp(ne kadar erken olmasa da) yazacağım. 15 gün bakalım bozmadan götürebilecek miyiz?

Evet gün 1
Bir geç yatıp erken kalkabilmek değildir.
sporcu erkeklerin rutinidir.
disipli insanin uyguladigi yasam bicimidir.
Erken yatılmaz uyuyakalınır olarak düzeltebiliriz. isteyip de yapamadığım imrenir de uygulayamadığımdır.
Sabah 5-6 arası uyuyarak sabah 8-9 gibi kalkıyorum. Sanırsam bu başlıkta söz hakkım var.
Erken yattığında sabah daha zor kalkılıyor ama geç yatınca sabah daha dinç kalkabiliyor insan.
2-3 gündür yapıp uyku düzenimi sağlamaya çalıştığım eylem.
Çok yol almak için yapılması gereken eylemdir.
Mutlu yaşam formülü.
Her insan bir kere erken yatıp erken kalktığında kendini çok iyi hissedince, lan on numaraymış bundan sonra erken yatıp erken kalkcam demiştir. yine de bunu düzene sokamamıştır tabi ki de.
Yıllardır yapmayı planlayıp yapamadığım hede. Sorumluluk, iş güç sahibi olduk hâlâ olmuyor yatasım gelmiyor arkadaş. Bir şey yaptığım da yok, yapmam gereken işleri erteleyip boş boş oturmakla meşgulüm...
Asla sürdürebilir olmayan eylem. Bi kere ben sabah insanı değilim. Kalktığım zaman gün içinde uykum geliyor, uyuyorum. Bu sefer de gece uykum gelmiyor. Mesela 2 saat önce uykum var diye yattım, telefonla oynaya oynaya bu saat oldu uyku yok. Velhasıl öyle yaşayanlara imreniyorum. Sanırım sadece okul zamanı ve çalışırken, yani mecburiyet doğduğu zaman olabilecek bir şey.
öyle oluyor artık galiba.