bugün

Vitamin eksikliği vardır. Doktora git.
Erken uyuyorum yine uykum var.
Geç uyuyorum yine uykum var..

Benim neden hep uykum var arkadaşlar ya.
Şefkatli bir sözlük kızı bana bunu anlatabilir mi..
uzun bir süre erken uyuyamayacağım. O kadar alıştım ki sabaha kadar oturup akşama kadar uyumaya anlatamam yani.
Az sonra yapacağımdır.
Bu gece yapılması gereken eylem. Ekmeğimizin derdindeyiz, sabah kalkacağız. Mecburen uyumak lazım ki dinç olalım.
Sabah erken kalmanıza kesinlikle yardımcı olacak bir eylem değildir.
Çünkü uyku uykuyu getirir.
Biyolojik olarak mümkün herhalde ama bana hiç denk gelmedi.
sabah erkenden uyurum ki öğleyin dinç kalkayım.
Şahsımca olağan dışı olduğundan bunu gerçekleştirebilen insanlara oldum olası imrenirim. Tebriklerimi sunuyorum efenim.
Gece erkenden uyumak gibisi yok. Gördüğünüz gibi gerçekten yok. Eğer olsaydı hepiniz gorurdunuz zaten. Ayrica bu ne bicim gundur böyle?
Daha sağlıklı bir Psikolojiye sahip olmaktır. Geç uyuyup erken saatlerde kalkınca insanda sanki bir sarhoşluk hissi meydana geliyor. Gün boyu nerde olduğunu bilmiyor insan. Bu yüzden erken saatlerde uyumak insan sağlığı ile doğrudan alakalı bir konudur.
Ertesi gün daha dinç bir şekilde işlerini yerine getirmesi ve kendini toparlaması için gereklidir.

Yarın iş günü o yüzden erken uyumak gerekiyor. yorucu bir gün olucak. hoşçakalın.

iyi yazmalar.
Saat 9 dan sonra mayismaya başlarım. 10 da büyük esnemeler derken 11 de gözlerim kapanır. En geç 12 de uyurum. Güzel bir alışkanlık ama. Sabahları erken uyanmayı severim. Olması gereken uyku düzeni buymuş uzmanlar diyor arkadaşlar.
en tatlı uykuyu yaşatır.
kişi üzerinde iyi etkileri olan bir alışkanlıktır.

http://www.cnnturk.com/iy...m&utm_campaign=buffer
yapılması gereken. ama ancak askerde bu işi yapabilirsiniz.
Biraz da aliskanlik sanirim.
Kendimi bildim bileli erken yatarim erken kalkarim. Arkadaslarla bulusuldugunda cok fazla dayanamamak disinda bi zararini gormedim.

Calisan kazanir isleyen demirin amina koyayim diyerek mesaj kaygili entrymi sonlandiriyorum.

Efendi olun vakitlice yatin vakitlice kalkin. Amiklar sizi.
hep hayal ettiğim hiç gerçekleştiremediğimdir.
uykuya doyamamak, yataktan sürünerek çıkmaktır.
Kaslar iÇin faydalıdır.
normalde 2den önce uyumadığım icin simdi bana göre yapacağım olaydır efendim. (bkz: iyi geceler sözlük)
(bkz: akşam yatmak bilmez sabah kalmak)
Neye benziyordu unuttuğum.
Her sabah uyanirken soz veriyorum.
(tutamadi).
kendimi bildim bileli zorunlu durumlar dışında bir türlü beceremediğim eylem.