bugün

sende korkmazsın.
evde hatunla 3 tane canavar gibi çocuk var
evlenmeye kalksam anında kellemi alırlar.
Esasında kadınların daha çok korktuğu gerçeğinin arka planında kalır. Erkeğin değil kadının korkması gerek. Hem çalışacak hem ev işleriyle uğraşacak hem de çocuk olduğu vakit onunla ilgilenecek. Bunlar kolay şeyler değil arkadaşlar, yaşamadan da tahmin edebilir insan hiç kolay olmadığını.

Asıl kadınlar korkmalı, erkekler değil.
Ben de korkarim, o zaman ben de mi erkegim dedirtmiştir.
Önümuze beyaz tenli kız çıktı dq biz mi kaçtık?

Kulluyen yalandır.
evlilik değil de evliliğe giden yolda bi dünya ritüel var ya. o kısmı düşününce geriliyorum. isteme, söz, bohça, düğün vs.
evlenildiginde huzur kaçırma alameti olan bir kizi zamaninda huzur kaynağı olarak gören erkeklerin ortak durumudur.

bkz: ben
Yandaşların erkek çocukları hariç çoğu erkek korkuyor. Çünkü gelecek sıkıntıları mevcut.
evlilikten korkmuyoruz kadınlardan korkuyoruz amk.
insanlar değişti. Eskiden olduğu gibi aileler çocuklarına sevgiyi saygıyı iyi insan olmayı vatanına milletine bağlı düzgün yurttaşlar olmayı ogretmiyor.

Benim kuşağım zaten evli barkli çoluk çocuk sahibi. 25 yaşında iki kişi ile görüştüm bir ara ikisi de ayrı kafalarda olsalar da bu kuşağın çocukları oldukları için dünyaya sosyal medyadan bakıyorlardı.

Korkutucu olan 40 yaşında evlenip boşanmak.
doğru önermedir. sebepleri için müraacata başvurunuz.
insanlar her zaman bilinmedik bir yere girmekten korkmuşlardır zaten.
Kadınların evlilikten korktuğu gerçeğinden daha çok konuşulmuş gerçektir.
birinciden korkmadık. aslanlar gibi evlendik
lakin ikinciden korktuğumuz doğrudur.
kolay değil can tehlikesi var.
Biliyorlar başlarına gelecekleri tabi korkacaklar.
nasıl korkmasınıdır. en düşük 60 bin liradır.
köyün çapkın delikanlısından çıkarılan dersten ötürü korkulan gerçektir.

http://www.youtube.com/watch?v=gUDbzvRtGAg
korkarız ama öyle böyle değil baya baya korkarız...

neden korkarız biliyor musunuz ? evimiz için yeterince para kazanamamaktan korkarız, dara düşmekten korkarız, karımıza çocuğumuza yetememekten korkarız.... korkarız aga biz işte.
Korkulan bence evlilik değil sizin ya da onun kalici olarak olumsuz yönde degisebilme ihtimalinin olmasıdır.
Heleki 22 23 yaslarinda.

Ya anneme seni anlattim diyorum sanki evlenicez korkusuna kapiliyolar. Ay ben ne evlencem senle be.
Yanlış önermedir. Erkek evlilikten değil, evlenmeyi düşündüğü kadının gerçek yüzünü gördüğünde gelecek kötü günlerden korkar. "Ben düğün istemiyorum, düğün parasıyla güzel bir yurtdışı tatili geçirelim" diyen biriyle, düğününde gösterişten herkesi çatlatacağını hayal eden biri aynı değildir, dolayısıyla onlarla yapılacak evlilikte aynı mutluluğu veremeyecektir.
yanlış olan önerme. erkekler evlilikten korkmaz, sadece evlilik sürecinde yaşanan bir takım şeyleri görmesiyle evlilikten soğur.

benim başımdan bir nişan geçti, nişan yapmadan önce her şeye tamam aşkım, olur birtanem modunda olan kız nişandan sonra şunlar olmazsa olmaz, bunlar adet, mutlak suretle olmalı, onu istemem bunu sevmiyorum, gibi değişimler söz konusu oldu ben de nişanı attım.

evlenmeyi düşündüğünüz kadını nişan alışverişinde sadece uzaktan izleyin, sizin birlikte geçireceğiniz hayatın ipucu tam olarak bu sırada ortaya çıkaracaktır.
Sadece erkekler değil emin olun kadınlar da korkuyor. Korkulmayacak gibi de değil. Düşünsenize ya bir daha yakışıklı adam bile kesmeyeceksiniz. Milyon tane sorumluluk. Hamilelik filan bi de ay bana bir şeyler oluyor...
bir erkek evlenmiyorsa korktuğundan değildir belkide. o da benim gibi hala sızlayan yaralarından dolayı evlenmemeye yemin etmiştir. yaralanmıştır terketmemiştir ilk sevdası onu.
O kadar evlilik meraklısı var ki bende korkuyorum. Onu evliliğe nasıl ikna ederim gibi başlıklar açılıyor. Sizce nasıl korkmasın nedir bu evlilik merakı ve ısrarı. Doğrudur.
Kafası daha düz mantıkla çalışan ve bu nedenle hayatta daha mutlu bir şekilde sürdürebilen bir erkek için kadının yaşadığı duygusal iniş çıkışlar, anlatmadan anlaşılma isteği ve büyük beklentiler genelde yıpratıcı olabilmektedir.