bugün

sadece karı kız dedikodusu yapmazlar. kendilerinden bir tık üstün olan erkeklerin de dedikodusunu çevirirler. kız dedikodusuna hemen hemen benzer sayılabilir.
Yuva yıkacak derecede pis dedikoduları vardır. Ona buna orospu kimliği yakıştırmaktan ve bunun dedikodusunu yapmaktan haz duyarlar..
kız dedikodusu yapıyor olabilirler.
Aşırı çirkefler ya. Ful karalama ve iftira atma eğilimindeler. Hele ki gözlerine bir kız kestirdikten sonra kızdan karşılık alamazlarsa.
Kadın ruhlu erkek olduğunu gösterir.
Efendim, dedikoduya "ben dedikoduyu sevmem ama" diye başlayan erkek bile gördüm. Evet.
erkeğin dedikoducu kadından daha beterdir.
Kadınlarınkinden daha beter sonuçları olan yavşaklıktır.

Bi erkek diğer erkeği neresinden nasıl vuracağını iyi bilir.

Öyle " ay geçen gün bize geldi pantolonu ile gömleğinin rengi birbirine hiç uyumlu değildi" minvalinde olmaz dedikoduları.

Direkt muhatabının anasıyla karısıyla kız kardeşiyle veya muhattabının cinsel yönelimiyle alakalı asılsız dedikodular yapar.

Sonuç kavga dövüş cinayet...
Bazıları çirkince, arz namus karı kız üzerine dedikodu yaparlar. Bu dedikodular Bazen iftiraya varacak boyuta ulaşır. Hiç utanma da yok bunlarda.
erkek veya kadın kişisi istediği şeyi yapabilir. kimse dedikodu yaptığı için cinsel beyan atayamaz.
yalan yok çoğumuz yapıyoruz efenim hemde kadınlardan bile çok ama ben dedikoduya bulaşmam dedikodudan kaçarım genelde benim dedikodum yapılır o ayrı mesele.
Kuşkusuz en çok erkekler dedikodu yapar. Rabbimin inayetiyle masada olmayan dilde olur.
Yumuşak erkek eylemidir.
Erkek adam dedikodu yapmaz.
dedikodu ne kadına ne erkeğe kimseye yakışmaz. gıybet günahtır.
ruhi zayıflıklarını belli eder.
Kadınlara taş çıkartıyorlar yemin olsun. Hiç yakışmıyor lan harbiden.
Kadına da zerre yakışmayan ama er kişide iyice itici ve sakil durduğu tartışılmaz gerçek.

Birçok kadın nazarında, en sevimsiz erkek tipidir ve uzak durulur.

Rahmetli babam, annem biraz lafı uzatıp, sohbeti dedikodu kıvamına sokmaya başladığı an, kaşlarını kaldırır, hadi biz bi kahve içelim deyip noktayı koyardı.
Annem için için kızar ama ben babama bir kez daha aşık olurdum.
Huzurla uyu...
erkeklerin kendilerine hiç de yakışmayan gereksiz bir davranışta bulunmasıdır.
Bayağı zevklidir ama öyle şu ne yapmış,bu ne yapmış değil.
Önce eski anılar anlatılır sonra nolcak bu ülkenin hali sonra çaylar ve kahveler gelsin,son olarak "beyler batak oynamaz mıyız heh?" Sorusuyla beraber oyun başlar-biter ve evlere dağılış.
Erkek adam masaya koyar malzemeyi, sen şusun sen busun der. Dedikodu da neymiş karı gibi.
erkeklerin kendilerine hiç yakışmayan bir davranışta bulunmasıdır.
yeter ki konuşsun, konuşmayanı hiç çekilmiyor.
özel mesaj almak isteyen yazarlar başlığına bakıyorum da herkes de bi dedikodu merakı biri olayı anlatsın derdinde sonra kadınlara sallıyorsunuz dedikoducu dedikoducu diye.
Siz bir tek kızlar mı yapıyor sanıyorsunuz, ne büyük yanılgı ama.
kadın mac para uzerine kurulan sohbetlerdir.