her 3 erkekten birinde bulunan "aman allah'ım ileride kesin kel olacağım ben" korkusudur. yaş ilerleyip, saçlar dökülmeye başladığında bu korku çığ olup, erkeklere kabuslar yaşatır.
Teknolojinin etkin bir çözüm bulamadığı... vücudunda kıl oranı yüksek erkeklerde görülen... hormonlardan kaynaklanan... en sonunda aman be dökülürse dökülsün dediğimiz korkunun taaaa kendisi...
berberde geçer..b(BERber) m(MÜşteri)

B:abi uzun bırakayım istersen
m:doğru söyle yoksa kel mi oluyorum
B:yok abi şekil dursun diye
m:kandıramazsın beni kel olacağım biliyorum
b:abi biraz yanlar açılmış ne abartıyorsun
m:al işte kendi ağzınla söyledin kelim ben kelim ben..
bende olmayan korkudur. inşallah olmam yani.
(bkz: büyük konuşmak)
erkek arkadaşınıza kızdığınız zaman,ondan intikam almak için kullanılabilecek bir korkudur hatta neresi diye sorarlar ve siz kafasının göremiyeceği bir yerdeki noktaya işaret edip,işte burası dersiniz o noktaya dokunmaya kalkacaktır bırakın dokunsun zaten adam moral olarak çöküp o kısmı kel olarak hissedecektir.
tam anlamıyla genetiktir.(allahım cok sükür böle bir sorunum olmayacak)
(bkz: bazilari kel sever)
(bkz: sezen aksu)
(bkz: bazilari sarisin sever)
(bkz: bruce willis)

(bkz: bazilari sert sever)*
saçla alıp veremediği olan, saçının olmasının ekstra motivasyon ve güven verdiğini düşünen, kel oldumu sevenin olmayacağını düşünen, özgüven kaybına uğrayacağını düşünen vasat insan tipinin korkusudur. *
(bkz: cemil ipekçi)
(bkz: johnny sins)
kaçınılmaz sondan korkmak hadisesidir. * tek güzel yanı tabi kadınlar için bir zamanlar çok canınızı yakan eski sevgilinizi saçları yarı dökülmüşken görmenin verdiği acımayla karışık sevinç duygusu olsa gerek. hain testesteron çok acımasız. *